Поліцейський з Донеччини став сертифікованим тренером-поліграфологом

30.07.2019 в 15:36

Психолог та практикуючий поліграфолог поліції Донецької області Роман Клименко був відібраний для навчання від інструкторів США. Разом із колегами з різних правоохоронних органів поліцейський пройшов у Києві спеціалізований курс та відтепер навчатиме поліграфологів у своєму відомстві.


Заступник начальника відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП в Донецькій області Роман Клименко взяв участь у тренінгу «Професійна підготовка експертів для психофізіологічного виявлення обману за допомогою поліграфу».

Курс був організований Відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні і тривав 10 тижнів.

Разом із представником від Донеччини навчалися співробітники Національної поліції, Нацгвардії, Державної прикордонної служби та НАБУ. Для цього кожен з них пройшов ретельний відбір та співбесіду.

Навчання проходило у відповідності до світових стандартів, а тренерами стали директор Американського міжнародного інституту поліграфологічних досліджень, в минулому – президент Американської асоціації поліграфологів Чак Слапскі та Роберт Фредерік.

Роман Клименко отримав сертифікат тренера та відтепер здійснюватиме відбір та підготовку поліграфологів для поліції. Також він братиме участь у розробці методик проведення тестувань за допомогою поліграфу в системі Нацполіції України.

«Використання поліграфа є ефективним у протидії злочинності, а також при формуванні кадрової політики, профілактики корупційних проявів серед персоналу тощо. Також навички поліграфологів актуальні при забезпеченні безпеки на території проведення Операції об’єднаних сил», - зазначив поліцейський.

Роман Клименко – один з перших поліграфологів у поліції. Упродовж двох років за підтримки Посольства США в Україні поліцейський психолог пройшов декілька навчальних курсів від міжнародних експертів та отримав базові знання із психофізіологічних досліджень з використанням поліграфа.