Поліцейський сервіс та кадрова політика на Донеччині орієнтуватимуться на особливі потреби для жінок та чоловіків (ВІДЕО)

17.08.2019 в 12:36

У Маріуполі відбувся триденний воркшоп для керівників та керівниць поліції Донецької області. Спільно з поліцейськими працювали експерти та експертки з питань гендерної рівності.


Мета воркшопу – підвищити якість поліцейського сервісу з протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також впровадити у підрозділах поліції ґендерно орієнтований менеджмент.

Сьогодні у поліції Донеччини працюють понад 1500 жінок, тобто кожен третій поліцейський - жінка.

З початку року поліція Донеччини надала допомогу понад 3700 родинам, у яких трапилося насильство, у кожній агресори притягнуті до відповідальності.

«Гендерна рівність – одна з основних складових захисту прав людини. Сьогодні ми впроваджуємо зміни, які сприятимуть формуванню ефективного колективу управлінців-професіоналів та дозволять якісніше надавати поліцейські послуги», - відзначив начальник поліції Донецької області Микола Семенишин.

Керівники та керівниці поліції Донеччини долучилися до інтеграції пріоритетів гендерної рівності у процес реформ правоохоронних органів.

«Ми співпрацюємо безпосередньо з МВС, Нацполіцією, громадами Донецької, Луганської, Запорізької областей для того, щоб зробити роботу поліції більш близькою до людей – жінок та чоловіків, надати чоловікам та жінкам спроможність як отримувати якісний сервіс від поліції, так і працювати в поліції», - відзначив програмний аналітик структури ООН Жінки Олександр Бай.

Учасники воркшопу розробили перелік індикаторів, з допомогою яких керівники та керівниці поліції самі зможуть оцінити, наскільки є гендерно чутливим поліцейський сервіс, який надається сьогодні в різних населених пунктах Донецької області, та наскільки враховуються потреби співробітників та співробітниць поліції.

Також поліцейські, які щодня працюють з родинами, де відбулося насильство, зможуть проаналізувати, чи отримала людина, яка до них звернулася, всю необхідну допомогу, та коригувати свою роботу відповідно до потреб людини.

«Цей перелік буде запропонований МВС та підрозділам поліції в інших регіонах як пілотний», - повідомила представниця громадської організації «Рада Жінок Донеччини» Уляна Токарєва.

Захід відбувся 14-16 серпня за ініціативою управління забезпечення прав людини Нацполіції в Донецькій області за підтримки МВС України, ООН Жінки в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру та Українська асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО).

Модерували захід представниці громадської організації «Рада Жінок Донеччини».