Поліцейські затримали групу «чорних лісорубів», які завдали екосистемі шкоди на суму близько мільйона гривень

09.04.2020 в 17:19

Поліція припинила діяльність 6 осіб, які займалися незаконною вирубкою і продажем лісу у Волноваському районі. Злочинний бізнес ліквідовано зусиллями співробітників управління карного розшуку, слідчого управління, спецпідрозділу КОРД і місцевої поліції за процесуального керівництва прокуратури Донецької області.


Оперативним шляхом розшуковці вийшли на злочинну групу, яка з лютого по квітень 2020 року знищувала захисні лісові насадження для отримання незаконного прибутку.

Зловмисники вирубували дерева цінних порід – ясень, дуб. З метою конспірації лісоруби діяли вночі, а один з учасників групи виконував роль дозорного.

Незаконно здобуту деревину реалізовували населенню за ціною 850 гривень за 1 куб. м. Покупців підшукували за допомогою оголошень в інтернеті, а також розклеювали рекламу в селах.

Оперативники задокументували протиправну діяльність підозрюваних, а під час поліцейської операції затримали їх. Усі – жителі Волноваського району віком до 32 років.

Під час обшуків у затриманих вилучено бензопили, спиляні дерева і два автомобіля, які вони використовували в злочинній діяльності.

Загальний розмір шкоди, заподіяної лісу в результаті злочинних дій фігурантів, відповідно до попередніх висновків Державної екологічної інспекції в Донецькій області, складає близько мільйона гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 246 (незаконна порубка дерев, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.