Поліцейські вилучили у маріупольця стартовий пістолет, перероблений під бойовий

13.09.2017 в 16:18

Пістолет та 205 патронів вилучили співробітники поліції у мешканця Кальміуського району Маріуполя в ході операції «Зброя».


З 6 на території Маріуполя проходять оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на вилучення з нелегального обігу зброї, боєприпасів та вибухівки, а також стабілізування криміногенної обстановки.

В ході операції правоохоронці отримали інформацію про те, що мешканець Сартани незаконно зберігає боєприпаси.

Під час обшуку за місцем мешкання в ящику тумбочки було виявлено стартовий пістолет Zoraki 914, призначений для стрільби холостими патронами. При візуальному огляді зброї поліцейські помітили зміни стволу.

62-річний чоловік пояснив, що мешкає сам, тому для самозахисту придбав зброю, яку потім переробив під стрільбу бойовими патронами.

В оселі маріупольця було виявлено патрони: калібру 7.62 мм– 12 штук, 5.45 мм - 180 штук, 9 мм резинові - 12 штук та один бойовий 9 мм.Також при перевірці прилеглої території у гаражі був знайдений предмет схожий на багнет-ніж та 3 гілки (довжиною 45 см) з листям рослини, яка за зовнішнім виглядом та специфічним запахом схожа на коноплі.

Вилучене направлено на експертизу. Проводиться перевірка.

З приводу вилучення конопель відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 309 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту" Кримінального Кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України, відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 7 років.

Правоохоронці закликають громадян добровільно здавати зброю, боєприпаси та вибухові речовини, адже зберігання вибухонебезпечних предметів може призвести до трагічних наслідків.