Поліцейські роз'яснили мешканцям Верхньоторецького про заборону переміщення вантажів через лінію зіткнення

19.03.2017 в 10:12

Керівники Краматорського та Бахмутського відділів поліції зустрілися з головами Ясинуватьского району та села Верхньоторецьке, щоб обговорити новостворену систему контролю на автошляхах на лінії зіткнення.


Учора до поліції Донеччини звернувся Сергій Добряк, голова Ясинуватської райдержадміністрації військово-цивільної адміністрації, про те, що в с. Верхньоторецьке існує проблема з доставкою продуктів. Це питання підняли місцеві підприємці у зв’язку с тим, що їх нібито не пропускають на контрольно-пропускних пунктах на територію села для забезпечення магазинів необхідним товаром. За словами голови Ясинуватської ради, напруга серед місцевих мешканців зростає – адже вони бояться, що залишаться без продуктів харчування через перекриття маршрутів на лінії зіткнення.

Нагадаємо, що з метою підготовки до виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України» поліція Донеччини створює систему контролю на залізничних та автошляхах. В районі селища Верхньоторецького нещодавно відкрився додатковий блокпост, на якому цілодобово несуть службу правоохоронці разом із представниками Нацгвардії.

Зараз у Верхньоторецькому Ясинуватського району проживає близько 2300 чоловік. Тут працює школа, де навчається 90 дітей, та дитячий садочок, що відвідують 30 дітлахів.

Разом з тим, в цьому населеному пункті працює 14 торгівельних «точок», та зареєстровано 47 приватних підприємців.


На сьогодні в магазинах Верхньоторецького досить широкий асортимент товарів, порожніх поличок нема. Місцеві кажуть, що зараз вони повністю забезпечені необхідною кількістю продуктів. Разом з тим переживають, що через заборону перевезення вантажів залишаться навіть без хлібу. У Верхньоторецькому лише 2 рази за добу ходить автобус до смт. Очеретино. Потім звідти можна потрапити у Покровськ. Інших варіантів купити необхідні речі нема.


Сергій Добряк разом із Павлом Странадко, селищним головою, сьогодні поспілкувалися з начальниками Краматорського та Бахмутського відділів поліції Віталієм Максимівим та Юрієм Поповим. Саме ці підрозділи поліції обслуговують прифронтову територію. «Мені потрібно забезпечити надходження в бюджет. Задача правоохоронців – не пропускати товари на окуповану територію. В селі функціонує лікарня, школа, дитячий садок. Тобто необхідно постійне та стабільне забезпечення продуктами харчування. Крім того, саме підприємці створюють робочі місця після бюджетної сфери, і це теж треба враховувати», - відмітив Сергій Добряк.


Поліцейські наголосили на тому, що на даний час на законних підставах узято під контроль шляхи, які раніше використовувались для поставок товарів на окуповану територію. Серед основних напрямків: залізничний шлях Костянтинівка - Новгородське (ст.Фенольна) - Верхньоторецьке-Ясинувата, а також автомобільні траси між Костянтинівкою, Торецьком та нині окупованою Ясинуватою.

Крім того, керівники поліції зустрілися з підприємцями, які здійснюють торгівлю у селі, та вислухали їхні питання. Результатом зустрічі стала домовленість про представлення ними реального об’єму необхідних товарів, щоб задовольнити потреби місцевих мешканців, та у подальшому обговорення шляхів взаємодії.