Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події

21.02.2020 в 17:10

16 інспекторів-криміналістів пройшли тренінг від Консультативної місії Європейського Союзу із вдосконалення організації роботи на місці злочину. Поліцейські відпрацювали нові методики виявлення слідів злочину, фотографування з використанням альтернативних видів освітлення. Крім того, міжнародні партнери передали поліції Донецької області обладнання для збору доказів. Отриманий досвід дозволить підвищити ефективність кримінальних розслідувань.

Курс навчання тривав чотири дні з 18 по 21 лютого та складався з практичних занять. Досвідом з поліцейськими ділилися іноземні колеги: старший радник з криміналістичної експертизи Павел Карнас (Польща), радник з питань кримінальних розслідувань організованої злочинності Мартін Лапорте (Бельгія). Координаторами були начальник відділу криміналістичного забезпечення ГУНП в Львівській області Володимир Ткач та експерт з кримінальних розслідувань Максим Ощепков.

Учасники тренінгу випробували нові методи криміналістичних досліджень, які застосовуються в європейських країнах. Поліцейські практикувалися працювати з альтернативними джерелами світла, які дозволяють виявляти та зберігати невидимі людському оку сліди, зокрема біологічного походження, зразки ДНК.

На змодельованому місці події дослідники вдосконалили навички з ретельного пошуку, вилучення і транспортування доказів. Акцент під час занять було зроблено на балістику та фотографування місця злочину в різних умовах.

У рамках тренінгу криміналістам було презентовано новітнє технічне обладнання: альтернативні джерела світла, балістичну валізу та магнітні граблі. Так, магнітні граблі допомагають знаходити у грунті металеві предмети (наприклад, гільзи).

«Співпраця з Консультативною місією ЄС дає поліції можливість більш ефективно виконувати свої функції та сприятиме більш якісному розслідуванню злочинів», - відзначив начальник поліції Донецької області Микола Семенишин.

По закінченню навчання правоохоронці отримали сертифікати, які вручив керівник операційного департаменту КМЄС Удо Моллер.

«Запорука ефективного розслідування кримінального провадження – максимально швидкий і ретельний огляд місця події відповідальним поліцейським, що першим прибув на місце. Ми будемо продовжувати співпрацю з поліцією Донецької області», - зазначив Удо Моллер.

Тренінг тривав у рамках проєкту КМЄС із реформування сектору цивільної безпеки щодо підвищення ефективності кримінальних розслідувань.

18:19 10.08.2020
В селі Андріївка Слов’янського району відкрили «Центр безпеки громадян»
17:13 10.08.2020
«Як неповнолітні проводять своє дозвілля на вулиці?» Поліцейські Маріуполя провели рейд щодо безпеки дітей
16:34 10.08.2020
Сильні тілом і духом: на Донеччині українські захисники започаткували спільні спортивні тренування (ВІДЕО)
15:23 10.08.2020
Поліцейські Маріуполя разом зі службою у справах дітей вирішують подальшу долю маленьких братика та сестрички
13:29 10.08.2020
У Бахмуті поліцейські притягнули до відповідальності чоловіка за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб
13:19 10.08.2020
На Донеччині у вихідні в ДТП постраждали троє людей
16:42 08.08.2020
Поліцейські розкрили вбивство мешканця Новотроїцького
15:39 08.08.2020
Поліцейські Селидового протягом декількох годин затримали вбивцю 93-річної жінки
11:27 08.08.2020
Слідчі поліції Донеччини спрямували до суду обвинувальний акт відносно організатора замовного вбивства родини
12:26 07.08.2020
Увага! У кількох регіонах держави вводиться тимчасове обмеження руху великогабаритного транспорту