Поліцейські Донеччини взяли участь у Всеукраїнському форумі жіночого лідерства (ВІДЕО)

11.03.2021 в 09:58

За ініціативи Донецького юридичного інституту МВС України та за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру у партнерстві з поліцією Донеччини за участі ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів» відбувся форум гендерної рівності в діяльності органів системи МВС України. Учасники обговорили проблемні питання збільшення участі жінок у діяльності сектору безпеки та подолання бар’єрів у їх професійній реалізації.

Вчора, 10 березня, у стінах Донецького юридичного інституту МВС України пройшов Всеукраїнський форум жіночого лідерства «Бути жінкою. Бути лідеркою. Буди собою». У заході взяли участь представниці МВС, зокрема заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, представниця Консультативної місії ЄС в Україні, учасниці бойових дій, працівниці Нацполіції України, ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів», курсанти та курсантки, всі небайдужі до гендерних питань.

Учасники заходу обговорили гендерні стереотипи у суспільстві та у системі правоохоронних органів, захист прав жінок, шляхи розвитку лідерства жінки у будь-якій професійній діяльності.

Заступниця Міністра внутрішніх справ відзначила, що МВС та Нацполіція визначає один із пріоритетних напрямків своєї діяльності - це подолання гендерних стереотипів та насильства, дотримання гендерного балансу у системі правоохоронних органів.

«Безпека сьогодні не є питанням виключно чоловічим. У секторі безпеки та оборони доступними стають такі посади як прикордонниця, поліцейська, рятувальниця, вибухотехниця», - сказала Катерина Павліченко.

Окрім того, представниця МВС поділилася власним баченням жіночого лідерства: «Для мене це долати так звану скляну скелю і при цьому допомагати тим, хто йде позаду тебе, її розбити».

Під час форуму з мотиваційною промовою до присутніх звернулася Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, яка відзначила, що кількість жінок, які працюють та служать с сфері безпеки та оборони нашої країни, збільшується кожного року.

«Ваше лідерство - це ваша відданість справі, це любов до того, чим ви займаєтесь, це відкритість, готовність до адаптувань та змін. Це готовність брати відповідальність і приймати рішення і це готовність бути собою і завжди йти до своєї мети», - надихнула промовою заступниця Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук.

Радниця з питань взаємодії поліції та громади на засадах партнерства та координаторка з гендерних питань КМЄС в Україні Лариса Рудменсон привітала учасників форуму і акцентувала увагу на значенні жінок у розвитку держави.

Обговорення відбулося у межах чотирьох панельних секцій: як бути лідеркою в секторі безпеки та чому жінкам варто служити та захищати; участь жінок у законотворенні та правозастосуванні; гендерно орієнтоване лідерство та підтримка жінок на шляху до рівних з чоловіками прав і можливостей; як стати амбасадоркою гендерної рівності та очолити боротьбу з гендерно зумовленим насильством у суспільстві.

У межах секції «Як бути лідеркою в секторі безпеки та чому жінкам варто служити та захищати» присутні познайомилися з діяльністю громадської організації «Українська асоціація представниць правоохоронних органів». Близько 400 жінок і чоловіків вже стали членами Асоціації. Зокрема, це платформа, яка є сьогодні формуванням спільноти жіночого лідерства, сприяє забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків – працівників правоохоронних органів.

Також на заході обговорювалися проблемні питання розбудови гендерної рівності та шляхи подолання дискримінації жінки в суспільстві. Наприкінці форуму учасники подякували всім присутнім, хто на власному прикладі руйнує гендерні стереотипи.

12:18 10.04.2021
Поліцейські Вугледара взяли участь у тренінгу щодо протидії гендерному насильству
16:36 09.04.2021
Поліцейські Мангуша затримали підозрюваного у нанесенні ножового поранення
15:46 09.04.2021
На Донеччині відкрили перший в Україні «Креативний простір «Відкрита поліція» (ВІДЕО)
15:01 09.04.2021
Правоохоронці викрили схему привласнення бюджетних грошей під час реконструкції спорткомплексу
13:17 09.04.2021
Оперативники Слов'янська встановили чоловіка, який намагався вчинити пожежу в аптеці
16:54 08.04.2021
До Дня карного розшуку. «Головна зброя оперативника – розум, відвага та вміння аналізувати», - 20-річний оперативник Маріуполя Олексій Гришко
12:44 08.04.2021
У прифронтовому Світлодарську оперативники викрили вуличного грабіжника
12:15 08.04.2021
Поліцейські Краматорська та працівники СБУ вилучили близько п’яти кілограмів амфетаміну (ВІДЕО)
10:23 08.04.2021
Поліцейські затримали водія авто, який створював аварійну ситуацію на дорозі та намагався втекти до іншої області (ВІДЕО)
14:46 07.04.2021
Поліція Слов'янська викрила гральний заклад