Поліцейські Донеччини вчилися, як допомогти дитини, яка постраждала від насильства та жорстокого поводження

25.03.2017 в 15:06

Наслідки насильства для дитини, булінг серед підлітків та як допомогти молоді, яка потрапила під вплив «груп смерті», протягом чотирьох днів обговорювали поліцейські та фахівці міжнародних організацій.


Тренінг для правоохоронців став результатом роботи, яку запровадив заступник голови Нацполіції – начальник ГУНП в Донецької області В’ячеслав Аброськін, аби допомогти дітям, які живуть в зоні проведення антитерористичної операції та страждають від жорстокості дорослих.

Участь у навчаннях, які проводилися у Маріуполі протягом 21-24 березня за сприяння Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, взяли 20 правоохоронців, які відповідають за роботу з дітьми.

Разом із тренерами учасники обговорювали поняття та види насильства, вчилися ідентифікувати дитину, яка зазнає жорстокості, у тому числі, психологічної. У цьому має значення все – і саме опитування, і місце, де відбувається розмова.

Обговорили особливості відповідальності за вчинення насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дитиною, можливі порушення прав дітей.

Окрему увагу приділили віковим особливостям дітей, а значить – і різними підходами до кожної дитини. У цьому розрізі розглянули проблему булінгу (цькування) дитини. Говорили про «непрямий суїцид», роботу з дітьми, які схильні до суїциду, та перебувають у так званих «групах смерті».

Всі теоретичні моменти підкріплялися різноманітними практичними завданнями, структурними вправами та роботою у групах.

- Такі тренінги потрібні нам для того, аби вдосконалити свою роботу, аби йти у ногу з часом, адже молодь росте, у них з’являється нові інтереси, і ми маємо розвиватися разом із ними, - відзначила т.в.о. начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Катерина Шнейдер.- Правоохоронці показали дуже гарні навики своєї роботи, працювати з ними було дуже цікаво. Вони володіють інформацією на законодавчому рівні, добре володіють і сприймають інформацію, яка стосується різних психологічних аспектів. Наш тренінг пройшов в дуже хорошій атмосфері. Ми багато чого навчилися як тренери і від них, - відзначила тренер Альона Кривуляк.

А інспектор ювенальної превенції Торецького відділення поліції Ганна Афанасьєва розповіла, що до неї діти приходять з різними проблемами: дехто не може знайти спільну мову з однокласниками, з вчителями, у деяких - проблеми у сім’ї, їх не розуміють батьки, вони хочуть знайти підтримку. І такі тренінги допомагають правоохоронцям грамотно допомогти підлітку.

- У такому віці нерідко діти вважають себе непотрібними, кинутими. У цій ситуації головне допомогти їм, дати потрібні поради, підштовхнути у потрібне русло, адже можуть виникнути такі переломні моменти, коли діти можуть здійснити правопорушення, і головне - не впустити цей момент та допомогти їм. Кожен поліцейський – маленький психолог. Ми маємо розуміти психологію дітей, психологію дорослих. Важливо, аби діти нам довіряли, тоді у нас буде більше шансів їм допомогти, - відзначила правоохоронець.

Старший інспектор ювенальної превенції Слов’янського відділу поліції Марина Шевченко також наголосила на важливості розуміння психології дитини:

- Ми маємо розвиватися в своїй роботі. Для мене були відкриттям, як себе поводити з дітьми різної вікової категорії, що заборонено робити, а що потрібно. Цей тренінг допоміг для нас визначити пріоритети, як потрібно використовувати цю інформацію в роботі з дітьми, які стали жертвами насильства чи жорстокого поводження.

Інспектор ювенальної превенції Костянтинівського відділення поліції Олена Дужак координує у місті діяльність «Ліги майбутніх поліцейських», і протягом останніх чотирьох днів також навчалася краще розуміти дитину. Вона впевнена: Ліга – нове, незвичне явище, яке дуже подобається дітям. Такий формат роботи з молоддю дійсно дієвий та має розвиватися.

- Уявити ще два роки тому, що поліцейські та діти будуть в таких партнерських відносинах, було щось небачене. А зараз це реальність та закономірність. І сьогодні поліцейський ювенальної превенції виступає як партнер для дітей в їхніх інтересах, їхньому розвитку, у деяких випадках ми маємо давати їм знання, а в деяких – вони допомагають нам розвиватися. Молоде покоління дає нам дуже багато, - відзначила вона.17:48 22.01.2020
Поліція Донецької області відзначила День Соборності України
17:09 22.01.2020
За напад на поліцейського трьом жителям Маріуполя загрожує до п’яти років позбавлення волі
14:43 22.01.2020
У 2019 році більше 300 нових правоохоронців поповнили штат поліції Донеччини
14:33 22.01.2020
Поліцейські врятували та повернули родині зниклу громадянку Німеччини
14:28 22.01.2020
За насильство в сім’ї мешканцю Дружківки загрожує кримінальна відповідальність
13:09 22.01.2020
Понад пів кілограма марихуани вилучили поліцейські у мешканця селища Новгородського
12:53 22.01.2020
Поліцейські Маріуполя викрили жінку за підозрою у наркоторгівлі
09:32 22.01.2020
Про роботу психологів в поліції Донеччини – з перших вуст (ВІДЕО)
18:20 21.01.2020
Оперативники затримали в Мирнограді двох підозрюваних у розбійному нападі на людину з інвалідністю
18:11 21.01.2020
Костянтинівські поліцейські затримали чоловіка, який застрелив знайомого