Поліцейські Донеччини розшукали іноземця, який приїхав в Україну до дівчини та зник

20.11.2018 в 18:39

Після тижня у Краматорську громадянин Італії, Румунії та Молдови виїхав на власному автомобілі додому, але у Полтавській області, на нічній засніженій дорозі, його сліди обірвалися. Співробітники управління карного розшуку Донецької області спільно з колегами 5 областей відстежили весь маршрут автівки зниклого іноземця в Україні та засікли транспорт на Житомирщині. Чоловік, якого добу шукала поліція чотирьох країн та Інтерпол, пояснив, що просто мандрував, а щоб не заважали – вимкнув телефон.

Уся пошукова спецоперація зайняла одну добу.

Повідомлення про зникнення 35-річного італійця надійшло до поліції 16 листопада від його знайомої, жительки Краматорська. Дівчина розповіла, що іноземець приїжджав до неї у гості, а за тиждень вирушив до Італії. Дорогою він телефонував їй, однак в Полтавській області його телефон відключився – відразу після того, як чоловік відіслав фото нічної засніженої траси. Наступного дня, побоюючись, що з ним щось трапилося, жінка попросила про допомогу поліцейських.

Зниклий та його автомобіль «Тойота Королла» були оголошені в розшук. Як виявилося, жодної достовірної інформації про чоловіка немає, окрім того, що він є громадянином відразу трьох країн, а його родичі мешкають у Молдові. Однак і з ними турист не виходив на зв'язок.

Поліцейські відпрацювали всі версії зникнення іноземця: від вчинення відносно нього злочину до гіпотези, що він переховується в Україні від правоохоронних органів.

Оперативники встановили всіх водіїв, які вночі перебували в районі зникнення, однак жодних свідчень про злочин або аварію не надходило. В ході перевірки по базах було встановлено, що ніде в країні на камерах відеоспостереження розшукуване авто не фіксувалося, в ДТП не потрапляло.

Розшуковці з’ясували, що в Україні чоловік спілкувався переважно з дівчатами, яких знаходив на сайтах знайомств, але більшість була там зареєстрована під вигаданими іменами. Поліцейські розшукали одну з них – завдяки цьому вдалося відтворити частину маршруту зниклого.

Ще один «пазл» співробітники карного розшуку отримали за допомогою інтелектуальних відеокамер системи «Безпечний Київ». До пошуків підключилися поліцейські ще чотирьох областей, завдяки чому вдалося повністю відтворити шлях розшукуваної автівки в Україні - від Донеччини до Києва і далі на Житомирщину.

Тим часом оперативники Донеччини встановили італійський номер мобільного іноземного гостя. Через месенджер їм вдалося зв’язатися з водієм, щоб запропонувати йому допомогу.

Громадянин Італії спершу намагався уникнути спілкування з поліцією. Однак, коли зрозумів, що поліцейські бачать усі його переміщення, завітав до місцевого відділення поліції, щоб підтвердити, що він не ховається від правоохоронних органів та вдячний за турботу. Чоловік повідомив, що дорогою додому вирішив помандрувати Україною і наразі з ним все добре.