Покровські правоохоронці затримали чоловіка, який за 2 роки встиг повоювати на боці «ДНР» та української армії

16.06.2017 в 14:39

48-річний мешканець Мирнограду спочатку вирішив захищати інтереси України і добровільно вступив в ряди української армії. Але згодом перейшов на бік терористів, а після «бойового досвіду» в фейковій республіці, знов повернувся до українських військовослужбовців. Наразі правоохоронці встановлюють всі обставини його «різноманітної служби».


Вчора співробітники поліції під час несення служби на автостанції зупинили для перевірки документів чоловіка. Останній, замість паспорту, надав поліцейським "тимчасове посвідчення військовослужбовця ДНР". Правопорушник був затриманий та доставлений до місцевого відділу поліції для з’ясування обставин.


Під час перевірки, правоохоронці встановили дуже цікаві подробиці служби затриманого.

Так, в юності мешканець тоді ще міста Димитрова, мріяв стати викладачем і вступив до Донецького університету на історичний факультет. Але за два роки навчання зрозумів, що помилився з майбутньою професією і покинув навчання. Далі отримував освіту «гірника» в місцевому профучилищі та після закінчення почав працювати на шахті.

На території Донеччини розпочалось проведення антитерористичної операції і чоловік вирішив стати на захист своєї країни. В серпні 2015 року він добровільно вступив в ряди збройних сил України. А в вересні під час бойових дій, під час обстрілу бойовиків, отримав поранення і був направлений на лікування. Після одужання він був переведений на посаду стрілка-санітара в іншу бригаду ЗСУ. Але, в травні 2016 року боєць самовільно покинув місце служби і повернувся до рідного міста.

Чоловік офіційно ніде не працював, а свій вільний час проводив за переглядом телебачення «ДНР». Перейнявшись ідеєю «руського миру», він вирішив вступити на службу в ряди ополченців. І вже в серпні 2016 року добровільно подав заяву про прийняття його на службу вже у військомат фейкової республіки. Через декілька днів чоловіку було присвоєно звання «рядовий» і зараховано до лав армії «ДНР», а саме "5-у самохідно-гаубичну батарею "Оплота" на посаду гранатометника.

Прибувши на місце дислокації своєї «військової частини», розташованій в с. Червоне Волноваського району, новоспечений бойовик отримав автомат «Калашникова» та боєкомплект набоїв до нього, а також форму російського виробництва. І почалась служба в стані «нових побратимів», від обстрілів яких в минулому році отримав поранення.

«Мене призначили на посаду кухаря. Але, крім робіт по кухні, мене та інших військовослужбовців частини задіяли для підготовки укріплень, окопів, на охорону території підрозділу, а також навантаження-розвантаження боєприпасів. Часто я з іншими вояками виїжджав в міста Ханженкове, Харцизьк, Іловайськ і селище Новий Світ Старобешівського району, де на залізничних станціях завантажували боєприпаси до артилерійських систем озброєння, а саме системам «Град», САУ «Акація», «Гвоздика», «Піон» , «Гіацинт», а потім доставляли їх на території розташування батарей армії так званої «ДНР», - згадує колишній найманець.

Під час служби в армії фейкової республіки, бойовик пройшов навчання за спеціальностями «зарядчика знаряддя», «навідника» і «корегувальника» САУ «Акація». За свою «службу» чоловік отримував по 15000 рублів щомісяця.

Але, коли дізнався, що їхній «бойовий підрозділ» планують відправити на передову, найманець вирішив не приймати участь в бойових діях і самовільно покинув ряди вже армії «ДНР». І в лютому 2017 року він знов повертається додому – до рідного Мирнограду. А вже за два дні, йде до українського військкомату, де його направляють назад до "рідної" бригади ЗСУ. І чоловік знов воює, але вже проти своїх "однополчан"- бойовиків. В квітні 2017 року він демобілізується з рядів ЗСУ і повертається жити в окупований Донецьк.

В червні поточного року чоловік їде до Мирнограду, аби зустрітися із своєю коханою, але на автовокзалі в Покровську його затримують пильні правоохоронці.

«За два останні роки цей "недовоїн" встиг повоювати двічі як на боці України, так й на стороні окупанта. З його слів, хронологія його переходів виглядає так: ЗСУ-"ДНР"-ЗСУ-"ДНР". Цей "життєвий шлях" ми обов'язково перевіримо. Це перший такий випадок "військової кар'єри", який мені став відомий. В цієї людини все стерлося де свої, а де чужі. Скільки вбитих на його руках має встановити слідство, а поки затриманий має час писати свої "мемуари" для слідчих в камері СІЗО», - зазначив заступник голови Нацполіції – начальник ГУНП в Донецькій області В’ячеславАброськін.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.