Перші результати роботи «розумних» камер: в Маріуполі виявлено автівку, що значилася в угоні (ФОТО, ВІДЕО)

28.12.2016 в 19:09

Сигнал тривоги нової системи безпеки сповістив правоохоронців, що на стоянці торгового центру припарковано розшукуване авто. Виявилося, що саме цей транспортний засіб є одним з 12-ти викрадених з місцевого підприємства під час окупації у 2014 році.

24 грудня запрацював перший в Україні Єдиний аналітичний сервісний центр (UASC), в основі якого закладено технології «смарт-сіті». «Розумні» відеокамери, що встановлено на маріупольських вулицях, фіксують рух транспорту та пересування мешканців на основних напрямках, передають інформацію на монітори чергових та сповіщають спеціальним звуковим сигналом про виявлені правопорушення, ідентифікацію автівок, що згідно з наявними базами даних знаходяться в угоні або за допомогою яких скоювалися злочини.

- За перші дні роботи різко збільшилася кількість виявлених правопорушень на транспорті. Серед характерних правопорушень, що виявляють «розумні» камери, - це транспортні засоби, які знаходяться в угоні, незареєстровані чи не перереєстровані у встановленому законом порядку транспортні засоби, а також машини з втраченими реєстраційними номерними знаками. Щодня реєструється до 50-60 таких правопорушень, - відзначає заступник начальника відділу 102 управління інформаційного забезпечення Нацполіції в Донецькій області Артем Сахно.

Так, вчора система безпеки сповістила правоохоронців про виявлення автівки, що перебувала у розшуку як викрадена. Негайно черговий спрямував за вказаною адресою наряд патрульних. Поліцейські з’ясували - авто належить маріупольській компанії. Більше того, воно виявилося одним з 12 транспортних засобів, які були викрадені з території підприємства під час окупації міста бойовиками у 2014 році. Наразі автомобіль вилучено.

Слід зауважити, що система UASC спрацьовує у разі виявлення будь-яких ознак невідповідності автомобілю реєстраційним даним та фіксує транспорт як «викрадений». При з’ясуванні усіх обставин виявляється, що, наприклад, власник транспортного засобу звертався до поліції за фактом втрати держномеру, а через деякий час власними силами відновив його, проте до правоохоронних органів так і не повідомив. Згідно з нормативно-правовою базою поліції автівка продовжує перебувати у внутрішній базі даних як викрадена.

У зв’язку з цим правоохоронці звертаються до усіх власників та користувачів автотранспорту з проханням не купувати транспортні засоби, які продавці відмовляються зняти з обліку; обов’язково звертатися до сервісних центрів МВС для перевірки транспортних засобів і документів на них по базах даних; контролювати процедури зняття з обліку та постановки на облік на ім’я нового власника, а також здійснювати перереєстрацію авто лише у спеціалізованих сервісних центрах МВС.

Крім того, не варто прибігати до послуг сторонніх осіб під час реєстрації транспортних засобів. Краще особисто звернутись до сервісного центру та експертів, перевірити автівку, яку купуєте, та після проходження необхідних процедур, користуватись нею без будь-яких сумнівів.