Операція «Розшук»: поліція Донеччини увійшла в трійку лідерів за кількістю розшуканих злочинців та безвісно зниклих

02.02.2018 в 13:01

Загальнодержавні профілактичні заходи під умовною назвою «Розшук» тривали з 15 грудня 2017 по 15 січня 2018 року. За місяць співробітники карного розшуку поліції Донеччини встановили місцезнаходження понад 850 людей. Разом з тим значна частина громадян лишається не розшуканими. Зокрема це пов’язано з терористичною агресією на Сході країни та окупацією окремих територій.


В ході операції «Розшук» поліцейські затримали 177 осіб, які переховувалися від слідства та суду за тяжкі злочини.

Так, під час операції оперативники затримали чоловіка, який рік тому жорстоко вбив самотнього пенсіонера в Маріуполі. Дідуся, який надав йому дах на головою, зловмисник забив молотком, а тіло заховав у килим та викинув в сарай. Поліцейські вистежили підозрюваного в Запорізькій області, де він переховувався під чужим ім’ям.

Не уникне покарання і житель Бахмуту, який мало не вбив трьох людей у своєму місті та 10 років ховався від закону. Поліцейські розшукали чоловіка в Маріуполі, де він замаскувався та почав «нове», але зовсім не мирне життя – у зловмисника вилучено гранату.

Особливість Донеччини у тому, що сюди з метою уникнути кримінальної відповідальності проклали «трафік» злочинці зі всієї України. Чимала кількість «гостей» з інших регіонів, де вони розшукувалися за скоєння злочинів, тікає у прифронтову область, намагаючись «щезнути» на окупованій території. Але завдяки сучасній системі безпеки поліція блокувала цей шлях, втікачі були затримані та передані ініціаторам розшуку.

Крім того, правоохоронці встановили місцезнаходження 252 громадян, які переховувалися від органів влади за правопорушення, не пов’язані з кримінальною відповідальністю.

Найбільш ефективною операція «Розшук» стала у сфері пошуку безвісно зниклих. Щодня поліція Донеччини знаходила у середньому 14 людей.

Всього впродовж місяця працівники карного розшуку встановили долю та повернули додому 429 громадян, зниклих без вісти. 90% зниклих поліцейські знайшли протягом перших днів після звернення їх родичів.

Знаходили також і тих, кого родичі вже не сподівалися побачити живими. У Волновасі поліція виявила безвісти зниклого пенсіонера, який в 2014 році потрапив у полон бойовиків. Вдалося встановити місцезнаходження людей і в майже безнадійних випадках. Так, поліцейські  ідентифікували тіло самотнього пенсіонера, яке було виявлене на узбіччі дороги 10 років тому.

Як результат – за підсумками операції «Розшук» поліція Донеччини увійшла до трійки лідері, разом з Києвом та Дніпром.

Цього вдалося досягти завдяки комплексу заходів, який поєднує кращі розшукові практики та нові підходи, впроваджені на Донеччині за останні три роки. Зокрема, це застосування камер інтелектуального відеоспостереження, тісна взаємодія поліцейських різних областей, коли за одним дзвінком цілий підрозділ підіймається по тривозі. Допомагає також співпраця з відомими громадськими організаціями, зокрема «Червоним Хрестом», робота на блокпостах.

Наразі у розшуку залишається значна кількість громадян, що пов’язано з ситуацією, що склалася на сході країни. Адже переважна кількість розшукуваних злочинців, - учасники незаконних збройних формувань, які перебувають на тимчасово окупованій території, а більшість зниклих – щезли в 2014-15 роках, у період наступу бойовиків та активних бойових дій.

Поліція продовжує розшукові заходи.

17:05 21.09.2019
Руйнівниці стереотипів. На Донеччині визначили найуспішніших жінок-поліцейських (ВІДЕО)
15:21 21.09.2019
Команда поліції Донеччини взяла участь у марафоні до Дня міста у Краматорську
12:58 21.09.2019
Запобігання травматизму на дорогах: порушникам правил дорожнього руху планують демонструвати кадри з місць ДТП
10:57 21.09.2019
У Бахмутському районі за добу в дорожніх аваріях загинули дві людини
09:58 21.09.2019
Поліцейські Селидового викрили підозрюваного у замаху на вбивство жінки
18:50 20.09.2019
На Донеччині грабіжник заарештований за напад на 13-річну дівчинку
18:36 20.09.2019
Оперативник або криміналіст – а що обереш ти? Поліцейські Донеччини показали випускникам шкіл переваги своєї професії
17:48 20.09.2019
Стоп булінг! Що робити, якщо дитина постраждала від цькування
16:31 20.09.2019
В Маріуполі під час круглого столу обговорили шляхи запобігання та протидії корупції в МВС
15:14 20.09.2019
Поліцейські Донеччини привітали першокурсників морського інституту