Оголосити викрадене авто у розшук зараз можливо за електронним зверненням власника

15.02.2017 в 18:43

У поточному році на території Донецької області скоєно 22 викрадення транспортних засобів, 10 з них – розкрито, 12 залишаються не розкритими, але 7 з них сталися на тимчасово окупованій території. Зараз, не маючи доступу в окуповану зону, кожний з цих злочинів правоохоронці ретельно документують.


Для того, щоб мати можливість своєчасно розшукати транспортний засіб, необхідно негайно внести дані про викрадене авто в базу «Розшук» та систему відеоконтролю «Рубіж», завдяки якої з початку року поліцейськими з безпеки дорожнього руху виявлено 6 викрадених авто. Нерідко проходить чимало часу, поки власник авто повідомить правоохоронцям про викрадене авто. Особливо це стосується громадян, які мешкають на тимчасово непідконтрольної Україні території. Тільки за минулий рік половина всіх викрадень сталася на цій території.

І якщо на території України власники авто мають можливість швидко звернутись до правоохоронних органів та повідомити про скоєний у відношенні них злочин, то на тимчасово окупованій території власники транспортних засобів витрачають чимало часу, аби приїхати на підконтрольну Україні територію та заявити про викрадення авто. Тому нерідко викрадені на тимчасово окупованій території авто злочинці встигають продати на території України раніше, ніж його власник повідомить у правоохоронні органи.

Для того, щоб виключити такі випадки, правоохоронці Донеччини приймають електронні звернення громадян на електронну адресу: gupolice@dn.npu.gov.ua. В зверненні заявник повинен вказати повні анкетні дані, додати копії документа, який засвідчує особу та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Обов’язково вказувати контактний номер телефону, по якому правоохоронці зв’яжуться з постраждалими. Після вияснення всіх обставин події, автівка негайно буде оголошена у розшук.

Шановні автовласники! Правоохоронці нагадують, щоб Ваш автомобіль не опинився в списку розшукуваних, не залишайте транспорт без нагляду навіть на короткий час, тримайте його, по можливості, на охоронюваних стоянках чи у гаражах.

Обладнайте автомобілі як електронними, так і механічними протиугінними пристроями, при залишенні автомобіля навіть на стоянці, що охороняється, чи в гаражі необхідно задіяти всі протиугінні засоби. Не залишайте автомобіль на тривале зберігання в гаражі, не обладнаному надійними запорами і зачепами, що запобігають зріз петель воріт.

Не залишайте ключ від замка запалювання на СТО або у малознайомих осіб, які займаються приватним ремонтом автомобілів, не залишайте в салоні автомобіля на видному місці цінні речі, які можуть привернути увагу злочинців, не саджайте в салон випадкових пасажирів.

Намагайтеся не виходити з автомобіля в малолюдних місцях, оскільки Ваш автомобіль можуть викрасти не тільки у Вашу відсутність. Іноді злочинці нападають на водіїв з метою заволодіти автомобілем. Тому де б Ви не знаходилися, будьте гранично уважні. У випадку, якщо Ви помітите, що хтось за Вами стежить, рекомендуємо Вам звернутися в правоохоронні органи.


16:54 20.01.2021
Мешканцю Маріуполя загрожує до восьми років ув’язнення за шахрайство в Інтернеті
16:09 20.01.2021
Поліцейські Волноваського району притягують до кримінальної відповідальності двох домашніх агресорів, які знущалися над батьками
11:41 20.01.2021
МВС та кіберполіція створили сучасний класифікатор онлайн-загроз
16:26 19.01.2021
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначання викрили наркоторговця
15:54 19.01.2021
У Краматорську поліцейські викрили чоловіка у скоєнні вбивства
14:06 19.01.2021
За вбивство жінки мешканцю Лиманського району загрожує до 15 років позбавлення волі
18:12 18.01.2021
Поліція сприятиме всебічному розслідуванню смертельного поранення чоловіка під час викриття групи «чорних» лісорубів (ВІДЕО)
17:22 18.01.2021
Слідчі Вугледара спрямували до суду обвинувальний акт відносно підозрюваного, який смертельно поранив жінку
14:33 18.01.2021
У Краматорську розшукали неповнолітніх дівчат, які попросили порятунку у поліції
10:59 18.01.2021
Поліцейські Авдіївки притягають до відповідальності чоловіка за підозрою у скоєнні вбивства