Національна поліція долучилася до підтримки міжнародної компанії "День білої стрічки"

22.11.2018 в 16:20

Біла стрічка є міжнародним символом боротьби проти домашнього та гендерно-зумовленого насильства над жінками та дітьми. Ініціатива започаткована чоловіками в Канаді у 1991 році. Представництва Білої Стрічки (White Ribbon) існують у понад 60 країнах світу, зокрема – і в Україні. Про це йшлося в рамках прес-конференції з нагоди презентації відеоролика, у зйомці якого взяли участь українські поліцейські.


Участь у заході взяли заступник глави Нацполіції Костянтин Бушуєв, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Голова ГО «Біла Стрічка Україна» Вероніка Мудра, гендерна радниця Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP) Канади Олена Девіс та керівники підрозділів поліції.

Заступник Голови Нацполіції Костянтин Бушуєв зазначив, що насильство щодо жінок і домашнє насильство є проблемою всього світу.


«І я як чоловік, як представник Національної поліції пишаюся тим, що долучився до міжнародного проекту «Біла Стрічка». Саме на поліцію покладені зобов’язання подолання наслідків, передумов вчинення домашнього гендерного насильства», – наголосив Костянтин Бушуєв.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук розповів, що кампанія проти насильства щодо жінок «Біла стрічка» розпочалася у 1991 році у Канаді.


«Розпочалася саме з нашого усвідомлення того, що потрібно підвищити увагу, що без зрушення суспільної свідомості кожного це питання неможливо буде розв’язати. Зокрема – це праця як поліцейських відомств, так і громадських організацій», – зазначив Роман Ващук.

Голова ГО «Біла Стрічка Україна» Вероніка Мудра зазначила, що «Біла стрічка» з’явилася в Україні після подій Революції Гідності на Майдані у 2014 році – за підтримки української діаспори Польщі. Перша всеукраїнська акція громадської організації саме щодо протидії домашньому насильству на всеукраїнському рівні відбулась у 2014-2015 роках.


«Сьогодні – абсолютно унікальна для України соціальна акція, коли Національна поліція у повному складі підтримує міжнародну акцію щодо захисту жінок від домашнього насильства. Адже саме чоловіки у формі першими реагують на випадки домашнього насильства. І це чудовий приклад для наслідування для усіх чоловіків України», – зауважила Вероніка Мудра.


Гендерна радниця Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP) Канади Олена Девіс наголосила, що презентований відеоролик є цінним для кожного по-своєму. Зокрема, при підготовці тексту ролика були використані історії жінок, які звертаються по психологічну підтримку на гарячу лінію організації «Ла Страда Україна».


«Годі терпіти» – ці слова я сказала сама собі 25 років тому. На той час не було такої підтримки. Тож я зрозуміла, що потрібно працювати як громадська активістка, працювати з Нацполіцією. Саме це відомство є тим «ешелоном», який стикається з цією проблемою щоденно», – сказала Олена Девіс.


Заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв зазначив, що у відомстві успішно діє проект «ПОЛІНА». Він є ключовим у напрямку протидії домашньому насильству. Пілотний проект було розпочато у трьох регіонах. На основі практичних напрацювань цих груп і була розроблена комплексна програма перепідготовки поліцейських в усіх регіонах держави.


«Саме ключові меседжі відеоролику – «захищу», «почую» – поширюються через проект «ПОЛІНА» та реалізовуються в діяльності поліції», – підкреслив заступник глави Нацполіції.


18:44 23.08.2019
В Бахмуті поліцейські затримали групу наркодилерів
16:20 23.08.2019
На Донеччині безпеку під час відзначення Дня незалежності України забезпечуватимуть понад 600 поліцейських
15:48 23.08.2019
Нетверезі водії, підроблені документи - результати відпрацювання півночі Донеччини за день
15:39 23.08.2019
Поліцейські затримали жительку Костянтинівки за підозрою у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю
14:41 23.08.2019
Повістка про виклик підозрюваного при здійсненні спеціального досудового розслідування
14:29 23.08.2019
На Донеччині внаслідок дорожніх аварій за добу постраждали троє людей. Поліція розпочала розслідування
14:03 23.08.2019
На Донеччині проходить онлайн-конкурс «Історія успіху жінок у поліції Донеччини»
13:34 23.08.2019
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Торецька: викрито мережу аптек, де незаконно реалізовували нарковмісні препарати
11:44 23.08.2019
Поліція викрила жителя Слов’янська у виготовленні марихуани
11:04 23.08.2019
У поліції Донеччини урочисто підняли державний прапор