Національна поліція долучилася до підтримки міжнародної компанії "День білої стрічки"

22.11.2018 в 16:20

Біла стрічка є міжнародним символом боротьби проти домашнього та гендерно-зумовленого насильства над жінками та дітьми. Ініціатива започаткована чоловіками в Канаді у 1991 році. Представництва Білої Стрічки (White Ribbon) існують у понад 60 країнах світу, зокрема – і в Україні. Про це йшлося в рамках прес-конференції з нагоди презентації відеоролика, у зйомці якого взяли участь українські поліцейські.


Участь у заході взяли заступник глави Нацполіції Костянтин Бушуєв, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Голова ГО «Біла Стрічка Україна» Вероніка Мудра, гендерна радниця Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP) Канади Олена Девіс та керівники підрозділів поліції.

Заступник Голови Нацполіції Костянтин Бушуєв зазначив, що насильство щодо жінок і домашнє насильство є проблемою всього світу.


«І я як чоловік, як представник Національної поліції пишаюся тим, що долучився до міжнародного проекту «Біла Стрічка». Саме на поліцію покладені зобов’язання подолання наслідків, передумов вчинення домашнього гендерного насильства», – наголосив Костянтин Бушуєв.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук розповів, що кампанія проти насильства щодо жінок «Біла стрічка» розпочалася у 1991 році у Канаді.


«Розпочалася саме з нашого усвідомлення того, що потрібно підвищити увагу, що без зрушення суспільної свідомості кожного це питання неможливо буде розв’язати. Зокрема – це праця як поліцейських відомств, так і громадських організацій», – зазначив Роман Ващук.

Голова ГО «Біла Стрічка Україна» Вероніка Мудра зазначила, що «Біла стрічка» з’явилася в Україні після подій Революції Гідності на Майдані у 2014 році – за підтримки української діаспори Польщі. Перша всеукраїнська акція громадської організації саме щодо протидії домашньому насильству на всеукраїнському рівні відбулась у 2014-2015 роках.


«Сьогодні – абсолютно унікальна для України соціальна акція, коли Національна поліція у повному складі підтримує міжнародну акцію щодо захисту жінок від домашнього насильства. Адже саме чоловіки у формі першими реагують на випадки домашнього насильства. І це чудовий приклад для наслідування для усіх чоловіків України», – зауважила Вероніка Мудра.


Гендерна радниця Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP) Канади Олена Девіс наголосила, що презентований відеоролик є цінним для кожного по-своєму. Зокрема, при підготовці тексту ролика були використані історії жінок, які звертаються по психологічну підтримку на гарячу лінію організації «Ла Страда Україна».


«Годі терпіти» – ці слова я сказала сама собі 25 років тому. На той час не було такої підтримки. Тож я зрозуміла, що потрібно працювати як громадська активістка, працювати з Нацполіцією. Саме це відомство є тим «ешелоном», який стикається з цією проблемою щоденно», – сказала Олена Девіс.


Заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв зазначив, що у відомстві успішно діє проект «ПОЛІНА». Він є ключовим у напрямку протидії домашньому насильству. Пілотний проект було розпочато у трьох регіонах. На основі практичних напрацювань цих груп і була розроблена комплексна програма перепідготовки поліцейських в усіх регіонах держави.


«Саме ключові меседжі відеоролику – «захищу», «почую» – поширюються через проект «ПОЛІНА» та реалізовуються в діяльності поліції», – підкреслив заступник глави Нацполіції.


18:30 03.07.2020
Поліцейські Маріуполя вручили подяку місцевій мешканці, яка допомогла розшукати зниклу жінку
16:36 03.07.2020
Нападника на дівчину у Дружківці взято під варту на 60 діб
15:25 03.07.2020
Кіберполіція припинила діяльність мешканця Донецької області зі збуту даних користувачів міжнародних онлайн-магазинів
13:19 03.07.2020
Слов’янські поліцейські вилучили боєприпаси у пасажира міжміського автобуса
12:44 03.07.2020
Поліція Донеччини закликає дотримуватися безпеки на воді (ВІДЕО)
12:34 03.07.2020
Лиманські поліцейські затримали чоловіка, який пограбував літню жінку
12:10 03.07.2020
Оперативники затримали зловмисника за розбійний напад на дівчину в Дружківці
11:59 03.07.2020
Поліцейські розслідують загибель літньої жінки під час обстрілу Зайцевого бойовиками
17:36 02.07.2020
Поліцейські Маріуполя викрили підлітка, який ледве не вбив людину
15:17 02.07.2020
Селидівські поліцейські двічі за добу вилучали замасковані наркотики