Найчастіше діти Донеччини стають жертвами майнових злочинів та жорсткості однолітків (фото)

10.03.2017 в 17:46

Як запобігти цьому, говорили сьогодні у Краматорську під час колегії освіти та науки Донецької облдержадміністрації представники освіти та правоохоронці в ході обговорення питання безпеки у навчальних закладах, вдосконалення роботи з попередження насильства, жорстокого поводження та протиправних дій серед школярів Донецької області.

Начальник відділу інклюзивної освіти та соціального захисту дітей департаменту освіти та науки Донецької облдержадміністрації Валентина Ізмалкова розповіла про соціологічне опитування серед педагогів та дітей, результати якого показали, що за зізнаннями учнів, 79 % з них потерпають від насильства з боку однолітків.

Тому т.в.о. начальника ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Катерина Шнейдер розповіла, яку роботу проводять правоохоронці, аби попередити скоєння правопорушень як у відношенні до дітей, так і ними самими, про забезпечення безпеки дітей в установах освіти Донеччини.

Вона зазначила, що у 2016 році на території Донецької області неповнолітніми було скоєно 463 злочини, що на 43 менше, аніж у 2015 році. У 90% випадків діти здійснюють майнові злочини, зокрема крадіжки.

Відносно неповнолітніх у минулому році було скоєно 324 кримінальних правопорушення. З цієї кількості 60% злочинів скоєні відносно школярів. Найбільше проти дітей скоюються майнові злочини (крадіжки, грабежі, шахрайства), при цьому предметом посягання в основному є мобільні телефони. На другому місці – нанесення тілесних ушкоджень, в основному, легких, та дорожньо-транспортні злочини.

- Дуже важливо, аби і педагоги, і самі діти одразу повідомляли про проблемні ситуації, які є в школі та можуть призвести до трагічних наслідків та насильства. Якщо потрібно, зверталися за допомогою до співробітників ювенальної поліції, поки це не переросте в реальне правопорушення. Наше спільне завдання – попередити, але якщо конфлікт стався і в результаті постраждала дитина, - потрібно не замовчувати, а одразу звертатися до поліції, - наголосила Катерина Шнейдер.

Під час колегії Катерина Шнейдер підняла тему дитячих суїцидів. Так, у минулому році зафіксовано 19 суїцидів серед підлітків, з них – 14 спроб, а 5 випадків були смертельними. Прогримів випадок у Маріуполі, коли 15-річна дівчинка стрибнула з 13-го поверху будинку та загинула, виконуючи завдання з групи у соціальній мережі.

- Велике прохання до працівників освітньої сфери: направляти нам інформацію про те, що хтось із дітей цікавиться квестами. Щоб не втрачати часу, потрібно напряму телефонувати інспектору ювенальної превенції, який обслуговує певну школу, або просто набрати «102», - наголосила капітан поліції.

Вона розповіла, що за ініціативою очільника поліції Донеччини В’ячеслава Аброськіна, у цьому році правоохоронці роблять акцент на роботі та підтримці дітей, які вже третій рік живуть в умовах війни. У рамках цього оператори колл-центру поліції 102 проходять спеціальні курси та тренінги, аби вміти втримувати на зв’язку дитину, яка опинилася у небезпечній ситуації, й надати їй моральну допомогу доти, доки на місце не приїде поліція.

Усі учасники колегії прийшли до висновку, що ефективність виховної та превентивної роботи з дітьми для забезпечення їхньої безпеки залежить від налагодженої взаємодії між усіма зацікавленими службами, які працюють з дітьми. Тому було прийнято рішення про посилення взаємодії між органами освіти та правоохоронцями у профілактичній роботі та реагування на будь-які неординарні ситуації у навчальних закладах.

 

20:53 24.10.2020
За добу поліція Донеччини відкрила вісім кримінальних проваджень, пов’язаних з виборами
17:52 24.10.2020
Поліцейські розпочали розслідування за інформацією про ймовірний підкуп виборців і перешкоджання здійсненню виборчого права
15:47 24.10.2020
Суд заарештував на 60 діб підозрюваного у вбивстві жителя Слов’янська
15:41 24.10.2020
Поліція встановлює обставини загибелі водія мопеду в Слов’янську
13:47 24.10.2020
Поліція Маріуполя проводить перевірку за повідомленням про недійсні виборчі бюлетені
13:13 24.10.2020
Поліція Донеччини відкрила кримінальне провадження за фактом ймовірного підкупу виборців
12:25 24.10.2020
Поліцейські Донеччини взяли під цілодобову охорону виборчі дільниці (ВІДЕО)
10:33 24.10.2020
З початку року поліцейські Донеччини надали допомогу понад 6 000 постраждалим від домашнього насильство
09:01 24.10.2020
З початку виборчої кампанії до поліції Донеччини надійшло 508 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства
22:00 23.10.2020
24 жовтня – «День тиші»