На службу в зоні проведення АТО заступили 113 молодих офіцерів (фото, відео)

06.03.2017 в 15:37

Два дні тому курсанти Національної академії внутрішніх справ та Харківського національного університету внутрішніх справ наділи офіцерські погони та повернулися на Донеччину. Сьогодні молодих поліцейських в обласному главку поліції привітав заступник начальника ГУНП в Донецькій області Сергій Матвійчук.

Всього на Донеччину прибуло 47 випускників з НАВСу та 66 - з ХНУВСу, з них 69 – з окупованої території. Всі лейтенанти були направлені до вищих навчальних закладів територіальними органами поліції Донецької області. Через 4 роки навчання вони повернулися, аби заступити на службу там, де люди найбільш потребують їхньої допомоги, - у прифронтовому регіоні.

Сьогодні полковник Матвійчук зібрав новобранців на нараду з керівниками управлінь главку, аби привітати молодих правоохоронців з отриманням перших офіцерських звань, розподілити їх по територіальним органам та нагадати, що керівництво поліції Донецької області й в подальшому в усьому надаватиме підтримку.

- Ми робимо все, щоб ви взяли від своєї служби максимум знань, яких не отримали у навчальних закладах. Адже навчання та практика – різні речі. Ви маєте собі поставити питання: хто, якщо не ви, буде захищати батьківщину, нести службу в Донецькій області. Ви наші нові сили, нові погляди, які будуть змінювати поліцію Донеччини, - звернувся він до лейтенантів.

Полковник розповів, що молоді лейтенанти з попередніх випусків, які вже працюють у лавах поліції Донеччини, навіть маючи можливість згодом перевестися до інших областей, цього не зробили. Вони побачили, як швидко сьогодні розвивається поліція Донеччини, як втілює в життя унікальні проекти, серед яких Єдиний аналітичний сервісний центр, аналогів яких немає в Україні, й прийняли рішення стати частиною всіх цих змін.

А начальник управління кадрового забезпечення ГУНП в Донецькій області Олексій Шевченко наголосив, що за розпорядженням очільника поліції Донеччини В’ячеслава Аброськіна, молоді офіцери й в подальшому отримуватимуть максимальну підтримку від керівництва. Серед усього – надання безкоштовного житла.

Він підкреслив, що їхнє повернення на Донеччину дуже важливе та цінне для поліцейських, які сьогодні працюють в умовах некомплекту у прямому сенсі на межі своїх сил.

Серед тих, хто допомагатиме, служитиме та захищатиме, – 21-річна КристинаПопова. Минулої п’ятниці вона з відзнакою завершила навчання у Національній академії внутрішні справ і сьогодні пліч-о-пліч з іншими слідчими готова працювати у Маріуполі.

Сама дівчина родом з нині тимчасово окупованого Алчевська Луганської області, але жити та працювати мріяла у Донецьку. Сама дізналася про Донецькій юридичний інститут, прийняла рішення навчатися там, сама готувалася, вставала о 4-й ранку, їздила з Луганської до Донецької області. Після першого курсу в ДЮІ була переведена до НАВС та стала першим поліцейським у своїй родині. Серед найближчих – тільки мама, як боялася відпускати єдину доньку. Але Кристина наполягла на своєму, і за 4 роки жодного разу не пожалкувала про свій вибір. Дуже хотіла стати слідчим – і стала ним.

- Спочатку було дуже тяжко, бо їхали у чуже місто, далеко від дому. Все було нове: нові люді, інші викладачі. Але потім адаптувалися, познайомилися з усіма. Я дуже їм вдячна, - розповідає офіцер, зазначаючи, що більше за все їй подобалися практичні дисципліни та заняття. Практику проходила у Києві, стажування – вже у Маріуполі. - Тут більше нарядів, посилений варіант несення служби, тут важче. Все посилене, воєнізоване. Тут у слідчого набагато більше роботи. Та нічого, впораємося.

Відзначає дисциплінованість поліцейських Донеччини й інший випускник НАВС, виходець з Горлівки Олександр Моісєєнко. Стати поліцейським вирішив ще в школі, і сьогодні прагне служити у Слов’янську. Каже, що під час стажування там на власні очі побачив, скільки зброї вилучається на північних блокпостах, й страшно уявити, якби все це потрапило не в ті руки.

- За весь період більше сподобалася практична діяльність. Тому що здобувати знання та використовувати їх на практиці – це зовсім інша справа, - наголошує новоприбулий слідчий.

Всього ж сьогодні до територіальних органів та апарату ГУНП в Донецькій області прибудуть 39 слідчих, 11 криміналістів, 57 працівників карного розшуку та 6 офіцерів, які боротимуться з кіберзлочинами. Молоде підкріплення працюватиме там, де сьогодні найбільш гостро відчувається некомплект.

Всі вони вже знайомі зі специфікою служби в зоні проведення антитерористичної операції - за розпорядженням генерала Аброськінапроходили  стажування на базі обласного главку поліції, поряд з досвідченими офіцерами бачили, що функції поліцейського Донеччини різняться від тих, що виконують у мирних областях: вони більше пов’язані з військовими обов’язками та допомогою людям, які страждають від війни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в зону АТО йдуть служити більше 30 молодих лейтенантів.

 

13:49 04.04.2020
Поліцейські Донеччини проводять масштабну профілактичну кампанію у зв’язку з посиленням карантинних заходів (ВІДЕО)
12:39 04.04.2020
20 медиків систем МВС та МОЗ відлетіли допомагати італійським лікарям
11:58 04.04.2020
У Краматорську поліцейські перевіряють обставини травмування 5-річної дитини
11:54 04.04.2020
У Краматорську поліція встановлює обставини двох дорожньо-транспортних пригод з постраждалими
23:15 03.04.2020
Ігор Клименко: Поліція у межах компетенції реагуватиме на порушення карантинних обмежень (ВІДЕО)
17:44 03.04.2020
Поліцейські Мангуша вилучили в місцевого мешканця 5 гранат
16:17 03.04.2020
Оперативники Краматорська затримали чоловіка, який скоїв умисне вбивство
12:42 03.04.2020
У Маріуполі поліцейські викрили наркодилера
11:17 03.04.2020
Кожен дзвінок важливий: колл-центр «102» забезпечує стовідсоткове реагування на повідомлення громадян
10:41 03.04.2020
У Покровську поліцейські затримали наркоторгівця