На Донеччині з’явилася професійна команда підлітків-тренерів, які навчають однолітків безпеці та здійснюють профілактику злочинності серед молоді (ВІДЕО)

20.10.2017 в 16:34

Завершився проект "Ліга в діі" («LЕAGUEinACTION»), який реалізовано Програмою розвитку ООН в Україні за фінансові підтримки Європейського Союзу в межах Програми відновлення та розбудови миру. Фінальні тренінги відбулися у школах Мангушського району, а загалом проектом було охоплено 5 навчальних закладів, більше тисячі дітей.

Основними завданнями проекту, який проходив при підтримці поліції Донеччини, є представництво і захист прав дітей Донеччини, інформаційна робота, спрямована на виявлення дітей, які страждають від насильства.

«Не мовчи та не ховай свій біль всередині, поділися, і тобі допоможуть» - 15-17-річні хлопці та дівчата переконують своїх однолітків не терпіти страждання, не миритися з порушенням своїх прав. Адже принцип «Ліги в дії» - рівний навчає рівного.

Тренери проекту - 30 підлітків-волонтерів з числа учасників громадської організації «Ліга майбутніх поліцейських», які пройшли тренінги від фахівців з права та психології та вирушили у дитячі колективи, аби навчити школярів, як діяти у стресовій ситуації, що робити, ставши жертвою або свідком насильства.

Цього разу лігівці провели заняття для учнів 6-11 класів у школі №1 селища Мангуш та Портовській загальноосвітній школі.

Теми тренінгу стосувалися актуальних проблем та їх вирішення – безпека на вулиці та вдома, зокрема протидія насильству в сім’ї та булінгу (цькуванню з боку однокласників), правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів.

В неформальній обстановці та в ігровій формі діти мали виконати низку вправ та змоделювати поведінку в різних ситуаціях: мене ображають в школі, я знайшов підозрілий предмет, я загубився тощо.

- Ми проводимо ці тренінги, щоб кожна дитина знала, куди звертатися, якщо їй потрібна допомога і не боялася викликати поліцію, коли потрапляє в біду, - каже Олександр Солодкий, учень 11 класу та волонтер проекту. - Дітям було дуже цікаво, вони показували сценки та потім пояснювали, що вони робили та чи є це правильним.

Школярі на практиці вчилися бути толерантними та небайдужими до інших, що є основою профілактики підліткової злочинності.

- У кожного був напис на спині, ми його не бачили, і з нами робили те, що написано. У деяких було написано - потисни мені руку, скажи, що я кращий, подивися мені в очі та відвернися від мене. Остання табличка попалася і мені, і коли від мене відвернулися, мені було неприємно, - розповідає шестикласниця Ганна Гекк. - Це для того, щоб ми відчули себе в ролі тих, з ким так вчиняють і хто так вчиняє. Щоб зрозуміли, що їм неприємно, і що потрібно зі всіма спілкуватися та знаходити спільну мову.

До проведення тренінгу були залучені фахівці департаменту вибухотехнічної служби Нацполіції України, які показали дітям макети небезпечних предметів, яких потрібно остерігатися.

Підсумки роботи юних тренерів підбила начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області Катерина Шнейдер. Вона відзначила, що підлітки, які беруть участь в проекті, за цей час навчилися працювати в команді, тепер вони справжні тренери-волонтери, які допомагають дітям долати проблеми та конфлікти.

- Їм вдалося порозумітися зі школярами краще, ніж нам, дорослим, бо вони говорять одною мовою, та донести важливий меседж - не можна замовчувати проблеми, у будь-якій ситуації потрібно звертатися до поліції. Бо ми знаємо, як допомогти та захистити. «Ліга в дії» показала позитивний результат і, я вважаю, має працювати й надалі, - підкреслила капітан поліції.

Нагадаємо, за результатами 9 місяців на Донеччині зафіксоване відчутне зниження рівня підліткової злочинності.
18:44 23.08.2019
В Бахмуті поліцейські затримали групу наркодилерів
16:20 23.08.2019
На Донеччині безпеку під час відзначення Дня незалежності України забезпечуватимуть понад 600 поліцейських
15:48 23.08.2019
Нетверезі водії, підроблені документи - результати відпрацювання півночі Донеччини за день
15:39 23.08.2019
Поліцейські затримали жительку Костянтинівки за підозрою у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю
14:41 23.08.2019
Повістка про виклик підозрюваного при здійсненні спеціального досудового розслідування
14:29 23.08.2019
На Донеччині внаслідок дорожніх аварій за добу постраждали троє людей. Поліція розпочала розслідування
14:03 23.08.2019
На Донеччині проходить онлайн-конкурс «Історія успіху жінок у поліції Донеччини»
13:34 23.08.2019
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Торецька: викрито мережу аптек, де незаконно реалізовували нарковмісні препарати
11:44 23.08.2019
Поліція викрила жителя Слов’янська у виготовленні марихуани
11:04 23.08.2019
У поліції Донеччини урочисто підняли державний прапор