На Донеччині визначили концепцію кримінологічної безпеки населених пунктів

31.07.2020 в 17:02

Поліція Донеччини спільно з Донецьким юридичним інститутом провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Кримінологічна безпека населених пунктів». Її учасниками стали 20 докторів і 57 кандидатів юридичних наук з різних закладів освіти, наукових установ та правоохоронних органів.


Сьогодні в Маріуполі відбувся науково-практичний захід, організований Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області спільно з Донецьким юридичним інститутом МВС України. Мета його проведення - обговорення територіально-просторового стану злочинності та формування концепції розвитку системи кримінологічної безпеки населених пунктів прифронтового регіону.

Участь у конференції взяли народний депутат України Дмитро Лубінець, радник Міністра внутрішніх справ Іван Варченко, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний, керівники правоохоронних структур області, закладів освіти та наукових установ, територіальних громад, Харківського інституту соціальних досліджень, а також керівник представництва КМЄС у місті Маріуполь Мартін Кулішек.

Перед початком заходу поліцейські продемонстрували учасникам роботу Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC). Зокрема ознайомили гостей з можливостями інтелектуальних відеокамер, яких сьогодні на Донеччині понад 250. Завдяки їм поліція здійснює цілодобовий контроль за правопорядком в області.

На конференцію було надіслано тези близько 100 доповідей із різних регіонів України, а також Республік Білорусь, Молдова, Вірменія та Таджикистан. Їх опубліковано в збірці матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Кримінологічна безпека населених пунктів».

Очільник поліції Донеччини Микола Семенишин заявив: «Новий адміністративно-територіальний поділ районів та багато інших чинників вимагають системного аналізу кримінологічної безпеки нашого регіону. Завдання поліції полягає у захисті прав і свобод кожної людини, як кінцевої мети правоохоронної політики, що передбачатиме розв’язання проблем забезпечення національної безпеки.»

Про особливий підхід до забезпечення безпеки та правопорядку безпосередньо на території прифронтового Маріуполя присутнім розповів міський голова Вадим Бойченко: «Завдяки взаємодії з поліцією впродовж останніх років нам вдалося втричі знизити рівень вуличної злочинності в місті. Перестало гостро звучати питання безпеки мешканців. На вулицях Маріуполя встановлено понад 100 смарт-камер, завдяки їм поліція здійснює максимальний контроль за правопорядком. Своєчасне реагування правоохоронців на факти правопорушень призвело до зростання рівня довіри населення до поліції. Ще одним дієвим кроком у рамках забезпечення безпеки містян стало впровадження та реалізація першої в Україні Програми «Стоп, наркотик!». Завдяки вказаній міським головою Програмі тільки у І півріччі поточного року було виявлено та вилучено понад 500 закладок вартістю 550000 гривень.

На пленарному засіданні, практичному та дискусійному модулях конференції було обговорено питання щодо поліцейського проєктування у сфері забезпечення безпеки регіонів; запобігання вуличній злочинності, злочинності проти життя і здоров’я та власності; кримінологічних засад транспортної безпеки населених пунктів; особливостей забезпечення кримінологічної безпеки населених пунктів Донецької та Луганської областей.

Результатом конференції стало підписання резолюції, згідно з якою на території регіону має бути забезпечено ефективну реалізацію заходів місцевих програм з профілактики злочинності та активне впровадження в життя територіальних громад проєктів «Безпечне будинок», «Тонка синя лінія», «Безпечне таксі», «Простір миру та безпеки», «Донеччина – Згуртована та Безпечна».13:13 24.09.2020
Їх об’єднав ритм і погони: поліцейському підрозділу барабанщиць Донеччини чотири роки (ВІДЕО)
09:39 24.09.2020
Поліція Донеччини ліквідувала нелегальний бізнес з вирубки лісу на чотири мільйони гривень
18:05 23.09.2020
Поліція Слов'янська проводить досудове розслідування за фактом зайняття гральним бізнесом
17:49 23.09.2020
Слідчі Донеччини розслідують смертельне ДТП під Македонівкою
14:55 23.09.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення викрили двох наркоділків (ВІДЕО)
14:08 23.09.2020
Дорожня безпека: поліція Донеччини допомагає робити дітей видимими для водіїв
10:33 23.09.2020
Сергій Яровий: Під час підготовки до виборів правоохоронці особливу увагу звертають на профілактику правопорушень
18:19 22.09.2020
До уваги громадян! В Маріуполі поліцейські спільно з європейськими партнерами проводять фестиваль безпеки
17:45 22.09.2020
Покровські оперативники встановили чоловіка, який пограбував жінку в її квартирі
16:57 22.09.2020
Інспектор сектору дізнання Волновахи виборов перше місце на обласному чемпіонаті з греко-римської боротьби