На Донеччині відбулися тактико-спеціальні навчання підрозділів МВС із забезпечення публічної безпеки під час виборів (ВІДЕО)

22.02.2019 в 17:26

Сьогодні, 22 лютого, у Маріуполі поліцейські, нацгвардійці та рятувальники відпрацювали дії при виникненні надзвичайних ситуацій та порушеннях виборчого законодавства. Від знешкодження бомби та виявлення ртуті до підкупу виборців та масових безладів з масштабною пожежею – такими були ввідні під час навчань. Завдання були змодельовані на основі реальних подій, що мали місце під час попередніх виборів.

У командно-штабних навчаннях були задіяні близько 200 учасників: керівники територіальних підрозділів поліції Донецької області, працівники спецпідрозділу патрульної поліції ТОР, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій та курсанти Донецького юридичного інституту. Захід відбувся на базі «Академії поліції» ДЮІ МВС України.

Події розгорталися на двох умовних виборчих дільницях. Головними завданнями правоохоронців було забезпечити чесне проведення виборів, охорону порядку під час масових мітингів та оперативне реагування на екстрені ситуації.

Учасники відпрацювали 20 ситуаційних завдань. На першому етапі поліцейські вдосконалили алгоритм дій з протидії різного роду фальсифікаціям під час голосування.

Крім того, правоохоронці запобігли серії спроб зірвати вибори. Усі нештатні ситуації, такі як замінування виборчої дільниці, розпилювання газу у приміщенні, закладення ртуті, були припинені.

Під час навчань підрозділи МВС навчалися злагоджено врегульовувати масові конфлікти. Для цього були сформовані групи документування, резерву, блокування, конвоювання, медичного забезпечення та пожежогасіння, а також група комунікації (поліція діалогу).

За легендою, мирний протест переріс у масові заворушення, учасники якого спровокували пожежу та поранили поліцейських. Завдяки координованим діям порушення громадського порядку було локалізовано, його організатори затримані. У порушників вилучено зброю та боєприпаси.

Начальник поліції Донецької області Микола Семенишин відзначив, що працівники усіх підрозділів спрацювали кваліфіковано.

«При організації навчань ми враховували досвід при проведенні виборів в 2014 році. Сьогодні представники усіх відомств діяли чітко та злагоджено. Разом ми у черговий раз відшліфовуємо професійні навички при надзвичайних ситуаціях, щоб забезпечити публічну безпеку та вільне волевиявлення громадян під час виборів Президента України», - наголосив Микола Семенишин.

Керівник поліції області зауважив, що є, над чим ще попрацювати. Саме тому заплановано проведення аналогічних навчань, але у ширшому масштабі.

Крім того, взаємодію усіх сил МВС відпрацьовуватимуть і в кожному районі Донеччини. Микола Семенишин наголосив на персональній відповідальності керівників відділів та відділень поліції за чесне та безпечне проведення виборів.


18:30 20.05.2019
Поліцейські Донеччини вдосконалили навички з домедичної допомоги
15:29 20.05.2019
На блокпостах Донеччини з початку року припинено понад 900 правопорушень
15:15 20.05.2019
Троє мешканок Покровської оперзони втратили свої заощадження, «рятуючи родичів від тюрми»
15:11 20.05.2019
Мирноградські правоохоронці навчили дошкільнят «дорожньої абетки»
14:23 20.05.2019
«Ми наближаємо дні, коли окуповані території будуть повернені під наш суверенітет, і українці об’єднаються», - Іван Варченко
13:02 20.05.2019
У Краматорську поліцейські затримали двох підозрюваних у розбої
11:56 20.05.2019
У Лиманському районі внаслідок ДТП загинула родина
19:02 18.05.2019
На Донеччині поліцейські показали дітям переваги своєї професії
14:34 18.05.2019
З нагоди Дня Європи поліцейські Донеччини влаштували концерт у Чернігові
10:58 18.05.2019
На Донеччині оперативники пройшли курс практичних стрільб від інструкторів з КОРДу (ВІДЕО)