На Донеччині створюють єдиний креативний простір для поліції та громади, щоб зробити поліцейські послуги більш якісними та доступними

15.01.2020 в 09:53

У поліції Донеччини підбили підсумки роботи експертної ради з втілення інноваційних ідей. В 2019 році поліцейські спільно з громадськими організаціями запровадили 5 великих проєктів, результатом яких стало зниження рівня злочинності на 3,8% та посилення партнерства з населенням.


Участь у координаційному засіданні взяли начальник поліції Донецької області Микола Семенишин та керівники поліцейських підрозділів, голова експертної ради, представниця управління забезпечення прав людини Нацполіції Ольга Светлічна, спеціаліст з питань верховенства права та громадської безпеки Програми розвитку ООН в Україні Анастасія Кравцова, представники місцевої влади, громадських організацій та вищих навчальних закладів регіону.

Експертна рада з втілення інноваційних ідей була створена в обласному главку поліції для покращення поліцейського сервісу відповідно до очікувань громадян.

Серед перших результатів - реалізація п’яти проєктів: «Безпечний будинок», «Відновні практики: прості рішення складних питань», «Приєднуйся», «Формування гендерної культури в поліції Донеччини», «Ефективна комунікація поліції з населенням».

Так, в Донецькій області відкрито 135 таких безпечних будинків, де встановлено відеонагляд, освітлення, обладнані дитячі майданчики, а з жителями постійно працюють дільничні. Як наслідок – зниження рівня правопорушень, мінімум конфліктів з сусідами та покращення діалогу з поліцейськими.

А проєкт «Відновні практики: прості рішення складних питань» спрямований на безпеку дітей ти мирне вирішення конфліктів між однолітками. Створено 27 шкільних служб порозуміння. Розпочато створення у школах «зелених кімнат» для роботи з дітьми, що стали потерпілими, свідками правопорушень тощо.

Крім того, 40 проєктів громадських організацій, які реалізуються ними у співпраці з поліцією, були підтримані Програмою розвитку ООН. Як наслідок спільної роботи поліції та громад – кількість зареєстрованих злочинів знизилася на 3,8%, а тяжких та особливо тяжких – на 18,8%.

Начальник поліції Донеччини Микола Семенишин оголосив 2020 рік роком об’єднання лідерів-інноваторів з боку поліції та громад. Він повідомив, що представництва експертної ради з втілення інноваційних ідей будуть створені у всіх шести базових територіальних підрозділах поліції.

«Ми створюємо єдиний креативний простір для поліції та громади, щоб зробити поліцейські послуги більш якісними та доступними для громадян як у великих містах, так і віддалених селищах», - відзначив Микола Семенишин.

У рамках цієї стратегії було підписано меморандум про співпрацю між Головним управлінням Нацполіції в Донецькій області та БФ «Слов’янське серце», головою якого є Наталія Кіркач.

Крім того, за участь у спільних проектах керівництвом поліції Донеччини було відзначено голову громадської організації «Фонд розвитку Маріуполя» Тетяну Ломакіну та члена правління ГО «Маріупольска спілка молоді» Уляну Токарєву.10:57 14.08.2020
Результат поліцейського проєкту «Рівність. Безпека. Право»: на Донеччині створено інформаційну платформу безпеки для дітей
10:45 14.08.2020
За місяць дізнавачі Донеччини спрямували до суду понад 300 кримінальних проваджень
10:20 14.08.2020
Увага конкурс!
09:52 14.08.2020
З початку року поліція Донеччини викрила 202 учасників незаконних збройних формувань
17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень
11:31 13.08.2020
Поліція Донеччини за підтримки ДЮІ формує сучасну стратегію кримінологічної безпеки Донецької та Луганської областей
11:01 13.08.2020
Поліція Бахмута розслідує обставини аварії, в якій травмовано чоловіка
17:57 12.08.2020
Поліція Донеччини співпрацює з Консультативною місією ЄС при підготовці до забезпечення чесних виборів