На Донеччині стартував тренінг з медіації для поліцейських, які працюють з дітьми

28.08.2018 в 16:11

Разом зі співробітниками ювенальної превенції навчання проходять представники патрульні поліцейські, які працюватимуть шкільними офіцерами поліції.


Поліція Донеччини стане першою в країні, де всі ювенальні поліцейські будуть професійними медіаторами і в подальшому навчатимуть медіації підлітків. Інновація спрямована на профілактику підліткової злочинності та формування безпечного простору для дітей.

Учасники курсу виконуватимуть вправи у змодельованих ситуаціях в ролі медіаторів та сторін конфлікту. Визнаний у світі позасудовий спосіб вирішення конфліктів використовуватиметься як для захисту дітей від домашнього насильства, так і профілактики булінгу (цькування) серед однолітків.

Медіація - це процес, в якому нейтральна третя сторона, медіатор, допомагає вирішити конфлікт між двома особами. Поліцейські розглянуть особливості відновного правосуддя, опанують стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях в якості миротворця та на практиці навчаться примирювати конфліктуючі сторони.

Методики, які вивчатимуть правоохоронці, включають у себе авторські розробки українських та зарубіжних експертів з медіації. Тренерами виступили провідні українські медіатори Ірина Таран та Наталія Журенко.

Навчання організоване Програмою розвитку ООН в Україні і Маріупольською спілкою молоді за ініціативи поліції Донеччини в рамках реалізації «Програми використання трирівневої моделі профілактики правопорушень серед дітей на території Донецької області на 2018 – 2022 роки».

Сьогодні, 28 серпня, в Маріуполі розпочався триденний тренінг «Медіація та альтернативне врегулювання спорів: відпрацювання навичок» для офіцерів ювенальної превенції Донецької області. Поліцейські вивчать кращі відновні практики України та світу і вдосконалять навички посередництва у розв’язанні конфліктів в підлітковому середовищі.