На Донеччині поліцейські та військові проведуть спільні навчання із оборони блокпосту

23.05.2017 в 17:02

Ідею таких заходів запропонував замглави Нацполіції України В’ячеслав Аброськін під час зустрічі з командиром угрупування Національної Гвардії України «М» Олександром Голяковим та керівництвом військової частини №3057, що відбулась сьогодні в обласному главку поліції. Навчання відбудуться у рамках взаємодії поліції та НГУ, аби відпрацювати спільний алгоритм дій при захисті стратегічно важливих об’єктів та забезпечити безпекою громадян у регіоні, де четвертий рік ведуться бойові дії.

Так, минулого тижня питання взаємодії у сфері діяльності блокпості у зоні проведення антитерористичної операції обговорювалося в главку під час наради за участі керівництва поліції Донеччини, Нацгвардії та штабу АТО. Сьогодні поліцейські та військовослужбовці зустрілися знову, аби проаналізувати спільну роботу протягом тижня та обговорити пропозиції щодо вдосконалення такої взаємодії.

Генерал Аброськін відзначив, що останнім часом у зв’язку із посиленням перевірок спостерігаються черги на блокпостах, що призводить до негативного ставлення громадян до заходів безпеки.


Тому він наголосив на важливості ефективної співпраці поліції та НГУ, аби не тільки виявляти та припиняти правопорушення на блокпостах, а й максимально швидко та безпечно проводити перевірки.

Заступник голови Нацполіції України зробив акцент на необхідності спільного алгоритму у діях співробітників поліції та НГУ та також підкреслив, що робота має бути організована таким чином, аби на стоп-контролях не створювалися черги. При цьому перевірка окремої людини не має займати більше хвилини. А у пріоритеті – поважне ставлення до людей. Генерал закликав співробітників окремо звертати увагу на людей похилого віку, вагітних жінок, громадян, які перетинають блокпост із маленькими дітьми, аби не створювати їм зайвих незручностей.

У зв’язку з цим він дав вказівку очільнику поліції Маріуполя Миколі Побойному збільшити кількість співробітників, які здійснюють перевірку у час пік, у ранковий та вечірній час, коли люди їдуть та повертають з роботи, а також у святкові дні.

Так, тільки минулого тижня через блокпости Донеччини пройшли більше 45 тисяч людей та більше 17 тисяч одиниць транспорту. Генерал відзначив, що через те, що потік людей та транспорту збільшився, поліцейські та військовослужбовці мають пройти відповідні спільні навчання, аби мінімізувати незручності, яких завдає перевірка такої кількості людей.

Він продемонстрував роботу інформаційного центру, який займається обробкою та передачею інформацією, що отримує з блокпостів. Кілька десятків людей перевіряють дані у той самий час, поки громадяни очікують на результати. Це та невидима робота блокпостів, яка недоступна оку громадянина, але від якої залежить, чи буде затриманий на стоп-контролі зловмисник, що перебуває у розшуку тощо.

Заступник начальника управління інформаційної підтримки та координації поліції 102 Денис Пефтієв розповів, що завдяки Єдиному аналітичному сервісному центру (UASC) прифронтове місто взяте у своєрідне кільце безпеки: інтелектуальне відеоспостереження встановлено на всіх блокпостах Маріуполя.


Військовослужбовці на власні очі побачили, як працюють «розумні» камери, які взяли на себе величезний пласт роботи в організації діяльності блокпосту. І на реальному прикладі переконалися, що інформація, яку передають камери, є не просто картинкою, а проаналізованими даними про номер, марку, колір авто, і результатами перевірки, чи перебуває машина в угоні. Окрім того, камери реагують на гучні звуки, спалахи, які можуть статися на блокпості, та миттєво передають цю інформацію до аналітичного центру.

Аби розібрати всі недоліки та розробити спільну стратегію при організації роботи на блокпості, забезпеченні безпеки як співробітників, які несуть там службу, так і громадян, які проходять перевірку, та розробити єдиний підхід в організації роботи системи стоп-контролю, генерал Аброськін запропонував провести спільні навчання Нацполіції та НГУ.
11:08 22.02.2020
Поліцейські Добропілля розшукали пенсіонерку, що заблукала в місті
10:51 22.02.2020
«Фабрика медіаторів» у дії: ювенальна поліція Донеччини створює шкільні служби порозуміння
10:33 22.02.2020
Поліцейські нагородили маріупольців, які не дали крадієві втекти з місця злочину
10:23 22.02.2020
Чотирьом жителям Слов'янська повідомлено про підозру у скоєнні злочинів проти громадської безпеки
10:03 22.02.2020
Покровські поліцейські вилучили чотирьох дітей, покинутих батьками напризволяще
18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН