На Донеччині майже кожна третя зареєстрована афера – крадіжка коштів з банківських карток

08.11.2018 в 15:57

Проста шахрайська схема вже стала класичною. Громадяни продовжують вірити словам телефонного співрозмовника: «Ваша картка заблокована», а вже за кілька хвилин відкривають доступ до свого банківського рахунку. На жаль, зловмисники мають ще довгий перелік засобів, аби виманити Ваші гроші.


Загалом з початку року поліція Донеччини задокументувала більше 1000 випадків шахрайства. Це втричі менше, ніж за поточний період 2017 року. Такі статистичні дані свідчать про результативність превентивних заходів щодо запобігання злочинних випадків. Проте аферисти продовжують підбирати маніпуляційні маневри та входять в довіру необачних громадян.

Перше місце серед афер посідають злочини, вчинені за допомогою банківської картки – таких 236, друге місце – 175 випадків купівлі/продажу товарі через мережу інтернет, ще 126 громадян перерахували свої заощадження за не притягнення родича до кримінальної відповідальності.

Так, 86-річна мешканка Селидового одразу відправила 12 тисяч гривень, коли у телефонній слухавці почула, що її онук нібито потрапив у біду. В таку ж пастку потрапила 82-річна краматорчанка. На номер пенсіонерки зателефонував невідомий під виглядом співробітника поліції, та наголосив на 17 тисячах гривень, аби врятувати родича від кримінальної відповідальності. В більшості таких злочинів жертвами стають саме літні люди, зловмисники не нехтують нічим – ні здоров’ям, ні життям постраждалих.

Поліція радить в таких випадках одразу телефонувати своїм рідним, аби упевнитися, що з ними все гаразд. А у аферистів дізнаватися якомога більше інформації: ім’я, прізвище, звання, посаду та контактний номер цього «співробітника». Ця інформація допоможе поліцейським у пошуках зловмисника.

Фейкові представники служби безпеки банку збагатилися за рахунок 59-річного мешканця Авдіївки. Розмовляли дуже професійно та впевнено. Повідомили, що картка заблокована, та щоб чоловік не втратив гроші, порадили йому перевести їх на інший рахунок. Умовою шахраїв було залишатися з нами на лінії та повідомити номер нового рахунку. Тільки-но чоловік виконав всі вказівки – втратив майже 50 тисяч гривень.

Аби заволодіти грошима в такий спосіб, аферисти всіма способами дізнаються основні ключі картки – її номер, пароль та CVC-код. Тому в ніякому разі не повідомляйте свої дані невідомим та не виконуйте жодних банківських операцій по телефону.

На гачок інтернет-шахраїв потрапила мешканка Покровська, яка хотіла замовити дитяче харчування. Перерахувавши всю суму, жінка чекала на замовлення, яке так і не отримала. Найчастіше зловмисники вимагають від жертви сплачувати повну суму товару чи перераховувати його частину, після отримання бажаного – аферисти зникають.

Поліція Донеччини закликає громадян бути пильними та не довіряти невідомим. Операції з картками проводити тільки у відділеннях банку, здійснювати покупки тільки у перевірених продавців та перевіряти всю надану інформацію.

19:04 15.02.2019
На забезпечення публічної безпеки під час виборів на Донеччині будуть задіяні максимальні сили поліції
18:53 15.02.2019
Громадянська мережа ОПОРА проведе навчання для працівників поліції Донеччини щодо дій під час виборів
18:44 15.02.2019
«Повідомлення про підкуп вчителів на Донеччині представниками кандидата в президенти – фейкове та створене на тимчасово окупованій території», - Микола Семенишин (ВІДЕО)
17:33 15.02.2019
Публічна безпека мешканців та гостей Донеччини під контролем збільшених нарядів поліції
16:24 15.02.2019
Поліцейські Донеччини вшанували воїнів-інтернаціоналістів
15:24 15.02.2019
За фактом незаконної вирубки лісу поліція Краматорська відкрила кримінальне провадження
14:43 15.02.2019
За фактом підкупу виборців у Новогродівці розпочато досудове розслідування
12:13 15.02.2019
Поліція перевіряє інформацію про продаж голосу у Маріуполі
11:21 15.02.2019
«Я впевнений у своїх бійцях на всі 100%», - командир роти особливого призначення поліції Донеччини Вадим Мотов (ВІДЕО)
11:02 15.02.2019
У слідчому ізоляторі Бахмута попереджено спробу передачі наркотику