На Донеччині дільничні офіцери поліції стали сертифікованими фахівцями з протидії та запобігання домашньому насильству (ВІДЕО)

20.04.2018 в 18:09

140 поліцейських пройшли в Маріуполі навчальну програму щодо надання кваліфікованої допомоги родинам, де сталося насильство. Тримісячні тренінги були організовані за ініціативою управління забезпечення прав людини Нацполіції України в Донецькій області спільно з ГО «Рада жінок Донеччини» при підтримці Програми розвитку ООН.


Сертифікати про проходження навчання дільничним від імені начальника обласного главку поліції Миколи Семенишина вручив заступник начальника поліції Донецької області Павло Алексєєнко.

«Сьогодення вимагає переходу роботи поліції до міжнародних стандартів. Отримані навички допоможуть вам ефективніше протидіяти та запобігати домашньому насильству. Це дозволить погашати сімейні конфлікти на ранніх стадіях, знизити рівень побутової злочинності та запобігти тяжким наслідкам, зокрема для дітей», - зазначив Павло Алексєєнко.

Так, щомісяця від насильства в родині або його наслідків страждають близько 2 тисяч людей, з них 60 – діти. За три місяці 2018 року через агресію в сім’ї скоєно 10 тяжких злочинів, з них 6 вбивств.

Заняття стартували 2 лютого для співробітників семи підрозділів поліції – Маріуполя, Мангушу, Волновахи, Мар’їнки, Вугледару, Нікольського, Великої Новосілки. Програма включала 6 тренінгів з використанням кращих світових практик. Учасники навчалися надавати кваліфіковану допомогу жертвам насильства, працювати з агресорами, а також вивчали зміни законодавства та механізми міжвідомчої взаємодії в сфері протидії насильству в сім’ї.

З поліцейським працювали досвідчені тренери – юристи, психологи, які пройшли підготовку за програмами Фонду народонаселення ООН, ОБСЄ, Ради Європи.

«В цьому році вступають в силу зміни в законодавстві з протидії домашньому насильству. Наше завдання було – підготувати офіцерів поліції до цих змін та розповісти, як працювати з постраждалими від домашнього насильства, на які особливості звертати увагу та які послуги сьогодні є в місті для надання жертвам комплексної допомоги», - підкреслила представниця громадської організації «Ради жінок Донеччини» Юлія Пруднікова.

За словами організаторів, у подальшому ці навички будуть постійно вдосконалюватися.

«Поліцейські систематично проходитимуть тестування, аби можна було перевірити актуальність їхніх знань. В разі потреби будуть проведені додаткові навчання, зустрічі з професіоналами – соціальними працівниками, психологами», - повідомила представник управління забезпечення прав людини Нацполіції України Ольга Светлічна.

Представники «Ради жінок Донеччини» відзначили, що готові провести навчання для всього особового складу поліції регіону.

Нагадаємо, завдяки впровадженню спільної стратегії поліції Донеччини, місцевої влади та громадських організацій проблема домашнього насильства поступово перестає замовчуватися, все більше постраждалих звертаються по допомогу до поліції. Так, з початку року до поліцейських з цього приводу звернулося 5,5 тисяч громадян, що на тисячу більше ніж за весь минулий рік. До відповідальності притягнуто більше 1200 сімейних «насильників».
19:05 23.05.2018
На Донеччині відзначили поліцейських підрозділу протидії торгівлі людьми
16:16 23.05.2018
Поліцейські перевіряють бойовика на причетність до скоєння тяжких злочинів під час окупації Слов'янська
15:58 23.05.2018
Дві дівчинки з Волноваського району, які страждали від рідних батьків, отримали люблячу родину
15:53 23.05.2018
Краматорські поліцейські затримали чоловіка, який мало не вбив товариша
15:44 23.05.2018
У Торецьку через байдужість матері 2-місячне немовля поміщено до лікарні
12:30 23.05.2018
У Мирнограді жінка, що знайшла вибуховий предмет, померла у лікарні
12:04 23.05.2018
Спецгрупа поліцейських з Волновахи затримала водія, який скоїв зіткнення з мотоциклом, де знаходилась родина з 3-річною дитиною
11:59 23.05.2018
В Маріуполі поблизу селища Ялта виявлено схрон боєприпасів
11:44 23.05.2018
Активні мирноградські лігівці допомагають правоохоронцям боротися із шахраями
10:30 23.05.2018
У Маріуполі сталося лобове зіткнення автомобіля швидкої допомоги та легковика