На Донеччині частково обмежено рух великовагового транспорту у спекотну погоду

11.07.2018 в 12:43

Перевантаження автодоріг призводить до розривів та ям, а аварійні ділянки дороги – до небезпеки для учасників дорожнього руху. Аби зберегти дорожнє покриття та життя мешканців країни, з травня 2018 року у денний період, коли температура повітря перевищує 28 С, діють обмеження руху великогабаритних транспортних засобів.

З настанням спекотного періоду державним агенством автомобільних доріг України введено обмеження руху та користування автодорогами вантажівок фактичною вагою понад 24 тони з 10.00 до 22.00.

Так, з початку року поліція Донеччини зупинила 144 перевантаженого транспортного засобу.

«При високій температурі повітря асфальтне покриття становиться пластичним. При великій нагрузці воно деформується, утворюються розриви та ями», - зазначив заступник начальника відділу організації діяльності груп реагування патрульної поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Андрій Францішко.

Рух дозволяється транспортним засобам, які здійснюють перевезення небезпечних (бензин, дизельне пальне тощо), швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

При в’їзді в Донецьку область розміщені інформаційні панно, а на дорогах населених пунктів встановлені дорожні знаки, які попереджають про заборону руху великогабаритного транспорту у спеку.

На автошляхах регіону групи швидкого реагування поліції будуть проводити комплекс превентивних заходів з безпеки дорожнього руху. Поліцейські будуть зупиняти транспорт та рекомендувати водіям стояти до зниження температури. Тих, хто не буде дотримуватися вимог вагових параметрів та дорожніх знаків, будуть притягнуті до відповідальності.