На Донеччині 40% громадян готові співпрацювати з поліцією на засадах партнерства (ВІДЕО)

30.11.2019 в 16:06

Про це йшлося на Національному форумі із сучасних тенденцій у сфері громадської безпеки та соціальної згуртованості, який відбувся 28-29 листопада в Києві. Поліцейські Донецької області презентували досвід взаємодії з громадами та стратегію ефективної комунікації з населенням.

Участь у роботі форуму взяли представники українських та міжнародних організацій, громад, влади, правоохоронних органів, ЗМІ, активної молоді, міжнародні партнери, представники Донецької та Луганської областей.

Мета заходу – визначити найефективніші підходи щодо зміцнення суспільної безпеки, доступу до правосуддя, мобілізації громад та соціальної зґуртованості на місцевому та регіональному рівнях. Особливу увагу учасники приділили проблемним питанням жінок, осіб з інвалідністю тощо.

Т.в.о. начальника поліції Донецької області Артем Кисько відзначив, що громадська безпека можлива лише за умови взаємодії поліції та громади.

«Кожен злочин ми попереджаємо або розкриваємо завдяки співпраці з населенням. Тому наше найперше завдання - будувати свою роботу, виходячи з потреб людей. Сьогодні наші зусилля спрямовані на те, щоб зробити поліцейський сервіс таким, яким його хочуть бачити громадяни – якісним, своєчасним та ефективним», - розповів Артем Кисько.

Результатом співпраці поліції Донеччини з населенням стало запровадження в 2019 році більше 40 проєктів за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Кожен них направлений на вирішення конкретних проблем безпеки, які існували в громадах.

Так, 11 з 22 Центрів безпеки громадян в Україні знаходяться на Донеччині і допомагають наблизити екстрені служби до людей у віддалених населених пунктах. Під час дискусії було запропоновано залучати до роботи в центрах волонтерів, як це відбувається у низці країн світу.

Що стосується допомоги людям з інвалідністю, то наразі 75 поліцейських Донеччини володіють жестовою мовою.

Також омбудсмен поліції Донеччини Ольга Светлічна представила стратегію ефективної комунікації поліції та громади яка допоможе поліцейським та представникам громад знаходити спільні рішення щодо громадської безпеки.

«Іініціативи щодо рішення питань безпеки мають виходити від суспільства. Наразі на Донеччині 40% громадян готові співпрацювати з поліцією», - відзначив керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну.

Однією з ефективних форм діалогу є робочі групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості. За словами Віктора Мунтяну, їх діяльність буде посилено.

Крім того, учасники обговорили розвиток просвітницької роботи поліції та питання підготовки кваліфікованих фахівців з комунікації.

Завдяки співпраці з населенням, за результатами соціологічних досліджень, Маріуполь є одним з найбезпечніших міст України, а Донеччина входить у п’ятірку областей, де люди довіряють поліції найбільше.

Форум організовано Програмою ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу та Урядів Данії, Нідерландів, Швеції та Швейцарії.17:20 06.12.2019
Бійці підрозділу «КОРД» привітали доньку загиблого колеги Віталія Мандрика з днем народження
17:07 06.12.2019
Кримінальне провадження щодо побиття волонтера у Бахмуті перекваліфіковано у зв’язку зі смертю потерпілого
16:32 06.12.2019
Поліцейські Донеччини привітали військовослужбовців з Днем Збройних сил України
13:44 06.12.2019
У Великій Новосілці поліцейські припинили спробу пересилання наркотиків та гранати
11:21 06.12.2019
Поліцейські відшукали 12-річного вихованця дитячого центру Маріуполя
18:08 05.12.2019
Поліцейські Костянтинівки прийшли на порятунок подружжю, яке перебувало на межі загибелі
17:51 05.12.2019
У Бахмуті поліцейські викрили групу сутенерів
17:15 05.12.2019
Керівники поліції Донеччини познайомилися з новими підходами у менеджменті
17:07 05.12.2019
Протягом місяця поліцейські Краматорська повідомили про підозру 10 посібникам бойовиків
16:29 05.12.2019
Під час відпрацювання поліцейські Дружківки затримали грабіжника та розшукуваного з Костянтинівки