МВС і Нацполіція ініціює вдосконалення українського законодавства щодо сурогатного материнства

05.06.2020 в 18:34

Для усунення правових колізій між законодавством України та іноземних держав буде створена міжвідомча робоча група.  

 

За ініціативи Міністерства внутрішніх справ відбулася зустріч, в якій взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва МВС України Мері Акопян,  радник заступника Міністра внутрішніх справ Сергій Човпан, начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Нацполіції Артем Крищенко, консули та дипломати Великобританії, Іспанії, Німеччини, Франції.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва МВС Мері Акопян зазначила: «Насамперед, ми маємо виявити проблематику у застосуванні допоміжних репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства та виявлення невідповідності в законодавстві. Ми повинні вивчити кращі практики з європейського законодавства для того, щоби комунікація з європейськими партнерами на цю тему відбувалася в зрозумілому правовому полі».

За словами Артема Крищенка, наразі широкого суспільного розголосу набули проблемні питання, з якими стикаються іноземні громадяни,  у яких народжуються діти із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства.

За словами начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, нерідко це стається через правові колізії між законодавством України та іншими державами, де народження дітей за допомогою сурогатного материнства на правовому  рівні заборонено. Зокрема, це стосується реєстрації народження, документування паспортних даних, контролю за діяльністю відповідних медичних установ, нагляду за дотриманням прав учасників процесу та новонародженої дитини.

Артем Крищенко також додав, що сурогатне материнство з міркувань дотримання прав жінок та дітей, а також з метою недопущення торгівлі людьми, у багатьох країнах світу залишається забороненим.

«Нацполіція готова долучитися до врегулювання правових норм та удосконалення законів України щодо допоміжних репродуктивних технологій. Це питання потребує комплексного підходу з урахуванням міжнародного законодавства та практики. Тому ми сподіваємося на плідну співпрацю та допомогу представників іноземних держав», –  зазначив Артем Крищенко.

За словами Мері Акопян, сьогоднішнє законодавство не дозволяє якісно відпрацьовувати правопорушення у випадках сурогатного материнства, а також дає можливість для здійснення шахрайства та інших порушень закону. Зокрема йдеться про фальсифікацію документів і нелегальний перетин кордону.  «Ми будемо концентруватися і залучати стейкхолдерів, насамперед українських, та представників зацікавлених органів, щоб удосконалити законодавство», – зазначила Мері Акопян.

Водночас для детального вивчення питання та усунення прогалин в правовому регулюванні щодо використання допоміжних репродуктивних технологій буде створена міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники Нацполіції.


Управління комунікації

Національної поліції України

17:29 14.08.2020
Оперативники Добропілля перекрили канал збуту особливо небезпечного наркотику
17:00 14.08.2020
Поліція Донеччини розпочала профілактичну акцію «Будь видимим на дорозі»
10:57 14.08.2020
Результат поліцейського проєкту «Рівність. Безпека. Право»: на Донеччині створено інформаційну платформу безпеки для дітей
10:45 14.08.2020
За місяць дізнавачі Донеччини спрямували до суду понад 300 кримінальних проваджень
10:20 14.08.2020
Увага конкурс!
09:52 14.08.2020
З початку року поліція Донеччини викрила 202 учасників незаконних збройних формувань
17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень
11:31 13.08.2020
Поліція Донеччини за підтримки ДЮІ формує сучасну стратегію кримінологічної безпеки Донецької та Луганської областей