Мобільний додаток «Поліція 102» стає доступним для мешканців всієї Донеччини

19.06.2017 в 16:11

Миттєво покликати правоохоронців на допомогу чи повідомити про правопорушення лише одним дотиком до екрану свого гаджету вже незабаром зможуть не тільки маріупольці, а й мешканці інших крупних населених пунктів області. Цього тижня додаток буде презентовано на півночі області. На черзі – вихід за межі регіону.

Поліція Донеччини модернізує комунікацію з громадянами, аби зробити взаємодію з населенням більш тісною та прозорою. Екстрено викликати наряд поліції натисканням лише однієї кнопки, подати заяву про правопорушення, отримати правову інструкцію, як діяти у тій чи іншій ситуації, а також можливість залишити відгук про якість обслуговування співробітниками поліції – спілкування з поліцейськими стало швидше та зручніше. Усе настільки просто, що користуватися мобільним додатком «Поліція 102», розробленим правоохоронцями Донецької області, може і дитина.

- Ми продовжуємо роботу по розширенню дії нашого мобільного додатку "Поліція 102" ("Поліція Донеччини"). Тепер його можуть використовувати не тільки маріупольці, а ще й мешканці Слов'янська, Краматорська, Бахмута та Покровська. Завантажити додаток можна в AppStore та Google Play, - розповів ініціатор проекту, заступник голови Нацполіції України, очільник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін.

Генерал відзначив, що визначним фактором при створенні сервісу екстреного виклику поліції була допомога дітям. Мобільний додаток активно впроваджується у школах, щоб діти відчували себе у безпеці.

У планах – вихід за межі області, аби кожен українець у разі необхідності зміг скористуватися зручною «кнопко SOS».

Тривожна кнопка, яка завжди з собою

Якщо ви потрапили в екстремальну ситуацію та вашому життю загрожує небезпека, а часу на дзвінок до поліції та пояснення, де ви знаходитися, немає – достатньо натиснути кнопку «sos» у своєму телефоні. «Розумна» системи сама визначить ваше місцезнаходження та спрямує дані до поліції.

Це екстрений виклик наряду поліції. Ваші поточні координати автоматично надходять до колл-центру поліції 102. Цей сигнал сприймається як виклик поліції, і поліцейські діятимуть так само, як ви би самі подзвонили на лінію. На місце терміново спрямовується наряд поліції.

Програмою передбачено зворотній зв'язок. Тобто людині, яка зробила виклик, надійде повідомлення, через скільки саме хвилин приїде наряд поліції.

Варто відзначити, що кожна людина, яка встановлює цей додаток, має зареєструватися – вказати ім’я та прізвище, номер телефону та електронну пошту.

Заявити про правопорушення онлайн

Люди нерідко не звертаються до поліції, бо не знають, як подавати заяви, що робити, цей додаток полегшує взаємодію.

Якщо ви стали свідком ДТП або вуличного грабежу – відтепер не обов’язково йти до відділення поліції або телефонувати на 102. Достатньо відправити повідомлення.

Додаток має зручну форму для повідомлення про правопорушення. Ви обираєте тип правопорушення, додаєте за бажанням фото та короткий опис. Ця інформація автоматично буде передана у колл-центр 102.

Громадянський контроль

Після взаємодії з поліцією ви можете залишити інформацію – чи це була коректна взаємодія, сподобалося спілкування з поліцейським або ні.

Усі оцінки будуть враховані та впливатимуть на формування кадрової політики.

Зворотній зв'язок

Мобільний додаток «Активний громадянин» передбачає активний обмін інформацією між населенням та поліцією. Проект розрахований на співпрацю громади та поліцейських з метою забезпечення публічної безпеки та укріплення закону.

Нагадаємо, за інформацією, що надійшла з мобільного додатку, затримано водія під дією наркотиків.