Мирноградські правоохоронці нагадали місцевим школярам правила поводження із небезпечними предметами

24.05.2018 в 12:52

З початку року на Донеччині від необережного поводження з небезпечними предмета загинуло 8 людей, переважно це люди старшого віку. Якщо ж дорослі не розуміють, як поводити себе з вибухонебезпечним предметом, то що можна говорити про дітей. Саме тому, інспектори ювенальної превенції Мирноградського відділення поліції вирушили до навчальних закладів міста й розповіли дітям про вибухонебезпечні предмети й речовини та їхню загрозу життю та здоров'ю.

Зібравши школярів в актовій залі, поліцейські розпочали урок безпеки з того, що розповіли присутнім які саме предмети є вибухонебезпечними: «Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать: артилерійські снаряди; реактивні та інженерні міни; авіабомби; детонатори; ручні гранати; набої різних видів. Усі вони містять вибухові речовини й можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних дій. Натрапити на них можна будь де - у водоймах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель та навіть на власному подвір’ї»,- зауважив один з інспекторів ювенальної превенції поліції Антон Сябрук.

«Гості в погонах» також пояснили школярам, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють і від найменшого дотику можуть вибухнути.

«Ця зброя може розірватися в руці. Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й тим, хто в цей момент знаходиться поруч. У жодному разі не можна торкатися знахідок власноруч і дозволяти це робити іншим. Про знайдені підозрілі предмети слід негайно повідомити дорослих (у школі – вчителів), зателефонувати до служби ДСНС і в поліцію. Категорично забороняється брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому. Невиконання цих вимог та правил як дітьми, так і дорослими може призвести до тяжких наслідків, що, на жаль, трапляються дуже часто і мають незворотні наслідки»,- підкреслив старший інспектор ювенальної превенції поліції Олександр Савірський.

Діти залишилися під враженням від бесіди із правоохоронцями і пообіцяли поводити себе обережно, а також розповісти своїм батькам й знайомим про почуті правила безпеки при виявленні невідомих предметів.
14:27 26.06.2019
Поліцейські розслідують факт пошкодження агітаційного намету в Маріуполі
11:46 26.06.2019
Протидія торгівлі фальсифікатом: у Маріуполі поліція притягнула до відповідальності понад 200 правопорушників (ФОТО)
11:11 26.06.2019
Увага! Оновлено слідчу групу для збору днк-зразків з метою розшуку зниклих та викрадених людей
09:50 26.06.2019
Поліцейські документують наслідки обстрілу прифронтової Авдіївки (ФОТО)
18:04 25.06.2019
«Завдяки цьому відважному хлопчику, ми затримали зловмисника на місці злочину», - поліцейські подякували школяру, який допоміг затримати підозрюваного у згвалтуванні (ФОТО)
16:58 25.06.2019
Поліція Донецької області розпочинає проект з підвищення довіри громадян (ФОТО)
16:20 25.06.2019
ДО УВАГИ ЗМІ!
16:03 25.06.2019
Прес-офіцери поліції Донеччини навчаються принципам ефективних текстових комунікацій (ФОТО)
12:22 25.06.2019
У Бахмутському районі поліцейські вилучили біля жилих будинків схрон боєприпасів (ФОТО)
11:58 25.06.2019
У Краматорську в ДТП загинув мотоцикліст (ФОТО)