Минулої доби поліцейські Покровської оперзони двічі вилучали боєприпаси та вибухівку

13.09.2017 в 16:32

Співробітниками Добропільського та Селидівського відділень поліції з незаконного обігу вилучено 3 бойові гранати, 400 грамів вибухівки та майже 250 набоїв різного калібру.


Минулого дня під час профілактичного відпрацювання території м. Білицьке співробітниками Добропільського відділення поліції, які несли службу у складі мобільного блокпосту, був зупинений для перевірки документів молодий чоловік, який ніс із собою велику сумку та, побачивши правоохоронців, намагався уникнути з ними зустрічі.

Під час огляду вмісту підозрілої сумки з’ясувалося, що чоловік ніс 3 бойові гранати із запалами, 132 набої до автомату Калашникова, 77 набоїв до пістолету Макарова та тротилову шашку вагою 400 грамів.


Власником смертельного арсеналу виявився 31-річний місцевий мешканець, який розповів, що минулим літом він «обміняв ці боєприпаси на стареньку пральну машину у незнайомців». Отримані боєприпаси чоловік сховав у підвалі багатоповерхового житлового будинку. При цьому, він навіть не замислювався, на яку небезпеку наражає мешканців цієї багатоповерхівки.

«А сьогодні я вирішив переховати боєприпаси у інше місце, але по дорозі був зупинений правоохоронцями», - розповідає правопорушник.

Достовірність його свідчень буде перевірена в ході досудового розслідування. Виявлені боєприпаси направлені на експертизу, а у відношенні їх власника відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України.

А до Селидівського відділення поліції прийшов 28-річний місцевий мешканець та повідомив правоохоронцям, що має при собі 38 набоїв до автомату Калашникова калібру 5,45 мм. Виявилося, що молодик, проходив повз лісосмугу на околиці міста, помітив у кущах пакет. Він підійшов ближче, розгорнув його та побачивши, що в середині знаходяться набої, обережно поклав до себе в сумку і одразу вирушив до поліції.

«Я багато раз чув про випадки, коли люди, ставали жертвами необережного поводження із боєприпасами, а також про те, що за незаконне зберігання зброї можна «заробити» тюремний термін, тому думки залишити їх у себе в мене не виникало»,- розповів молодий чоловік.

Поліція нагадує: будь-яка людина може здати правоохоронцям зброю та бойові припаси, які зберігалися в неї незаконно, і таким чином вберегти себе та оточуючих від небезпеки й уникнути кримінальної відповідальності.