"Ми повністю змінимо систему підготовки працівників кримінальної поліції", - Сергій Князєв

03.11.2017 в 16:47

Зокрема, новації торкнуться системи підбору і навчання молодих оперативників, а також створення нових структур, які активно боротимуться з організованою злочинністю. Про це Голова Національної поліції України заявив сьогодні, 3 листопада, під час підбиття підсумків роботи кримінального блоку за 10 місяців 2017 року.

У порядку денному наради були заплановані питання роботи оперативних підрозділів Нацполіції. Зокрема, учасники заходу обговорили аспекти взаємодії різних служб при розкритті злочинів, викритті та документуванні злочинних угрупувань. Також йшлося про пошук оптимальних заходів боротьби зі злочинністю з урахуванням вимог сьогодення.


Голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, що у відомстві планують повністю змінити систему підбору та навчання кандидатів на службу в підрозділах кримінальної поліції. 75-80 відсотків кандидатів приходитимуть на посади після певного періоду служби в підрозділах патрульної поліції. Таким чином, йдучи на службу, кандидат матиме певний досвід роботи.


Водночас решта кандидатів – 20-25 відсотків від необхідної кількості оперативників – отримуватимуть спеціалізовану освіту. Після отримання освіти молодих оперативників навчатимуть їхні досвідчені колеги.

Глава відомства звернувся до керівників обласних підрозділів кримінальної поліції, присутніх на нараді, з вимогою приділити необхідну увагу процесові підготовки молодих оперативників.


«Ви повинні навчити, адже саме ви і є тим «кістяком», який сформує та навчить нове покоління українських поліцейських», – наголосив Сергій Князєв.

Окремо глава Нацполіції зупинився на новаціях, впровадження яких планується у відомстві найближчим часом. Зокрема, йдеться про приведення у відповідність до сучасних вимог тієї нормативної бази, якою керуються правоохоронці у своїй роботі. Крім того, планується створення поліцейських підрозділів, які більш активно протидіятимуть злочинності. Однією з таких форм роботи є утворення інституту детективів поліції.

«Ми плануємо переформатувати роботу карного розшуку – створюємо повністю новий підрозділ. Туди увійдуть найкращі працівники, 70 відсотків з яких – це оперативники, а ще 30 відсотків – слідчі», – зазначив Сергій Князєв.

У рамках наради Голова Нацполіції вручив відомчу відзнаку МВС «Вогнепальна зброя» начальникові Управління карного розшуку поліції Донеччини Артему Киську. У листопаді 2014 року Артем Кисько разом з іншими правоохоронцями практично з-під носа терористів вивіз з окупованого Донецька 600 одиниць зброї та прапор донецької міліції. Пізніше Артем Кисько захищав Дебальцеве, був поранений та отримав орден «За мужність» ІІІ-го ступеню.


За результатами наради керівники відомства визначили пріоритети в роботі підрозділів кримінальної поліції. Ними стали протидія організованій злочинності, зокрема – діяльності так званих «злодіїв у законі», а також боротьба з наркозлочинністю, торгівлею людьми та кіберзлочинами.


«Перебуваючи будь-де: в метро, на вулиці, чи в Інтернеті – громадяни мають почувати себе у безпеці», – підкреслив Сергій Князєв.

Нагадаємо, під час підбиття підсумків роботи відомства упродовж 9 місяців 2017 року Голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що 88 відсотків скоєних вбивств в державі – розкрито.

Раніше перший заступник Голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін підкреслив, що кількість скоєних вбивств і замахів у цьому році є найнижчою за останні 10 років.

Крім того, В'ячеслав Аброськін повідомив, що кількість зареєстрованих у 2017 році умисних вбивств є найнижчою за останні 20 років.

17:20 06.12.2019
Бійці підрозділу «КОРД» привітали доньку загиблого колеги Віталія Мандрика з днем народження
17:07 06.12.2019
Кримінальне провадження щодо побиття волонтера у Бахмуті перекваліфіковано у зв’язку зі смертю потерпілого
16:32 06.12.2019
Поліцейські Донеччини привітали військовослужбовців з Днем Збройних сил України
13:44 06.12.2019
У Великій Новосілці поліцейські припинили спробу пересилання наркотиків та гранати
11:21 06.12.2019
Поліцейські відшукали 12-річного вихованця дитячого центру Маріуполя
18:08 05.12.2019
Поліцейські Костянтинівки прийшли на порятунок подружжю, яке перебувало на межі загибелі
17:51 05.12.2019
У Бахмуті поліцейські викрили групу сутенерів
17:15 05.12.2019
Керівники поліції Донеччини познайомилися з новими підходами у менеджменті
17:07 05.12.2019
Протягом місяця поліцейські Краматорська повідомили про підозру 10 посібникам бойовиків
16:29 05.12.2019
Під час відпрацювання поліцейські Дружківки затримали грабіжника та розшукуваного з Костянтинівки