Ліга в дії. Підлітки Донеччини стануть волонтерами та допомагатимуть боротися з насильством над дітьми (ВІДЕО)

19.08.2017 в 18:03

Сьогодні, 19 серпня, в обласному главку поліції відбувся перший тренінг-знайомство учасників «Ліги майбутніх поліцейських», які візьмуть участь у проекті «Ліга в дії». Його принцип: рівний навчає рівного. Вже за три місяці 30 лігвців стануть свого роду волонтерами та розповідатимуть своїм одноліткам про їхні права. Ця громадська платформа орієнтована на захист дітей від насильства та створення безпечних умов для малечі, яка живе в зоні бойових дій.

Втілення проекту стало можливим завдяки Програмі розвитку ООН в Україні (United Nations Development Programme (UNDPUkraine) – міжнародна організація повністю підтримала дітей Донеччини у їхній ініціативі бути обізнаними з правового боку та надати допомогу дітям, які опинилися в біді.

- В рамках цього проекту ми плануємо провести навчальні тренінги для підлітків Маріуполя. Далі вони як волонтери поїдуть у різні навчальні заклади міста, де будуть розповсюджувати свої знання та вміння. Буде підвищений рівень правової свідомості, діти зможуть орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях. Мета – захистити покоління Донеччини від насильства, зробити їхнє життя безпечним, навчити, як себе поводити в тій чи іншій ситуації й вміти надати допомогу, - розповіла голова молодіжної організації «Ліга майбутніх поліцейських» Ірина Павленко.


Сьогодні для 30 лігвців з Маріуполя та Мангуша відбувся перший такий тренінг-знайомство. В ігровій формі, виконуючи нестандартні завдання, діти, які в подальшому працюватимуть заради однієї мети, ближче знайомилися один з одним.

Талановиті та ініціативні, добрі та відкриті, рішучі, фантастичні та чудові – вони об’єдналися, аби стати справжньою командою, ділитися знаннями, які отримають, зі своїми однолітками, захищати дітей від насильства вдома та на вулиці, донести до кожної дитини, що у будь-якій ситуацій потрібно негайно звергатися за допомогою до поліції, не змовчувати свої проблеми, а вирішувати їх разом.
Серед майбутніх тренерів – Владислава. Дівчина переїхала до Мангушу з Донецька, захоплюється баскетболом та волейболом. У цьому році вступила до коледжу, де буде навчатися юриспруденції. У подальшому планує стати поліцейським. Вона переконана: це відповідальна та цікава робота - захищати громадян. Від проекту очікує нових знань, знайомств та реальної допомоги тим, хто цього потребує. Сьогодні найбільше їй сподобався конкурс, коли пропонували ситуацію, а діти як юристи говорили, що потрібно робити.

- Після закінчення цих тренінгів ми будемо ходити до різни шкіл та таким дітям, як і ми, розповідати, як вони мають себе поводити, якщо зазнають насильства в сім’ї. Що потрібно обов’язково звертатися до поліції. Такі зустрічі дуже важливі, бо кожна людина має знати свої права та обов’язки, - каже Владислава.

Хоче стати поліцейським й інший лігівець, яке бере участь у проекті, - 15-річний Павло.

- Сьогодні було тільки знайомство. Тренінг присвячений правам дітей, щоб ми більше дізналися про права дитини, а потім – волонтерська діяльність у різних навчальних закладах. Наша мета – донести до дітей з різних навчальних закладів, щоб вони знали свої права, і у випадку, якщо вони стикнуться з насильством, вони знали, куди звертатися, - розповідає хлопець.

Серед завдань, яке стояло перед дітьми під час сьогоднішньої зустрічі, - поділитися девізом, який вони обрали для себе. «Жодного кроку назад» - написала 16-річна Вероніка, одна з перших учасниць Ліги. Зараз вона навчається у коледжі на дизайнера. Проте після появи у її житті цієї молодіжної організації почала захоплюватися юридичними професіями. І тепер в майбутньому планує стати юристом.

- Сьогодні ми знайомилися, писали побажання. Я вирішила написати генералу В’ячеславу Аброськіну, тому що ця людина для мене дуже важлива. Він дуже багато зробив для нас, для нашої Ліги. І цей тренінг став продовженням цієї роботи, щоб об’єднати багатьох дітей. Щоб ми могли допомогти у майбутньому дітям, яким потрібна підтримка, які зазнають насильства в сім’ї, насильства на вулиці, - відзначає Вероніка.

Попереду у цих підлітків – тренінги з фахівцями на тему права та ефективного спілкування з однолітками.

- Учасники Ліги будуть для нас помічниками. Вони займатимуться з іншими дітьми, розповідатимуть, як їм потрібно діяти в тій чи іншій ситуації, куди потрібно звертатися, якщо їм необхідна допомога, роз’яснення деяких законодавчих актів. Сьогодні було дуже весело, дітям це сподобалося, вони виявили ініціативу. Не всі діти знають свої права, тому ми хочемо донести їм це. Захистити їх від протизаконних дій, попередити правопорушення, насильство. Кожна дитина від малого до великого має знати свої права, - підкреслила начальник ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області Катерина Шнейдер.

Варто відзначити, що з початку бойових дій від домашнього насильства постраждали 330 дітей, були випадки вбивства та каліцтва дітей власними батьками. 26 дітей стали жертвами сексуальних злочинів. Але є підстави вважати, що насправді фактів насильства більше, діти роками страждають, боячись про це розповідати.

У зоні ризику – родини, які потрапили у складні життєві обставини. Зараз на обліку в поліції таких сімей понад 600, у них виховується 750 дітей.
12:56 25.08.2019
Поліцейські приєдналися до всеукраїнської акції «Шаную воїнів – біжу за героїв України!»
11:44 24.08.2019
Керівництво поліції Донеччини взяло участь в урочистостях з нагоди Дня Незалежності України
09:32 24.08.2019
При звітуванні поліції про роботу нам потрібен зворотний зв’язок від громадськості, – Сергій Князєв (ІНФОГРАФІКА)
18:44 23.08.2019
В Бахмуті поліцейські затримали групу наркодилерів
16:20 23.08.2019
На Донеччині безпеку під час відзначення Дня незалежності України забезпечуватимуть понад 600 поліцейських
15:48 23.08.2019
Нетверезі водії, підроблені документи - результати відпрацювання півночі Донеччини за день
15:39 23.08.2019
Поліцейські затримали жительку Костянтинівки за підозрою у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю
14:41 23.08.2019
Повістка про виклик підозрюваного при здійсненні спеціального досудового розслідування
14:29 23.08.2019
На Донеччині внаслідок дорожніх аварій за добу постраждали троє людей. Поліція розпочала розслідування
14:03 23.08.2019
На Донеччині проходить онлайн-конкурс «Історія успіху жінок у поліції Донеччини»