Кримінальне провадження за фактом вчинення серії нальотів на валютників на півночі Донеччини спрямовано до суду

01.08.2019 в 12:11

Працівники Управління стратегічних розслідувань обласного главку поліції зібрали достатню доказову базу відносно дій чотирьох учасників організованої злочинної групи, причетної до скоєння ряду розбійних нападів. Досудове розслідування, розпочате за ч. 4 ст. 187 «Розбій», ст. 257 «Бандитизм» та ч.1 ст.263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України, завершено.


Документування злочинної діяльності зловмисників розпочалося на початку лютого 2019 року у Слов’янську.

Операція по затриманню угрупування була реалізована одразу після вчинення ними розбою.

Тоді організатор злочинної групи обрав за «мішень» місцевого підприємця, який займався обміном валюти. Розробив план нападу та розподілив ролі між членами банди. За жертвою слідкували майже цілодобово, відстежуючи кожен крок. Спостереження здійснювалося на спеціально придбаному та підготовленому автомобілі: вікна було ретельно затоновано і підібрано ще одну пару номерних знаків у якості конспірації.

Затримали групу зловмисників співробітники управління стратегічних розслідувань спільно зі спецпризначенцями з КОРДу. На місці була вилучена сумка з 2 мільйонами гривень, які ті відібрали у потерпілого.

При проведенні обшуків оперативники вилучили у них зброю, в тому числі й викрадену з органів поліції у АР Крим.

Наразі з обвинувальним актом спрямовано на судовий розгляд до Слов’янського міського суду Донецької області кримінальне провадження, відкрите за ч. 4 ст. 187 «Розбій», ст. 257 «Бандитизм» та ч.1 ст.263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України.

Накладено арешт на майно чотирьох обвинувачених на загальну суму 1 150 000 гривень.