Краматорські поліцейські врятували трьох дітей, які при живих батьках не мали їжі та одягу

14.08.2019 в 18:10

Сестрички віком 2 і 3 роки жили у повній антисанітарії, а в іншій родині у 8-річної дівчинки не було сезонного одягу та взуття. Поліцейські принесли дитині речі власних дітей. Малечу вилучили з сімей, де їм загрожувала небезпека, та влаштували до лікарні на обстеження.


У Краматорську поліцейські ювенальної превенції та спеціалісти служби у справах дітей перевірили 7 багатодітних родин, які опинились у складних життєвих обставинах. У них виховуються 18 дітей віком від 2 до 14 років.

У п’яти родинах батьки трохи виправилися та покращили умови проживання своїх дітей. В холодильнику були продукти харчування, діти були чисті та доглянуті.

Але у двох інших сім’ях склалася зовсім інша ситуація. 29-річна жінка, яка раніше вже була позбавлена батьківських прав на 4 дітей, наразі виховує двох доньок 2017 та 2018 років народження. Мати нехтує елементарними гігієнічними нормами, і малеча вимушена жити у власній оселі, як на смітнику.

У ще одній родині 8-річна дівчинка погодилась на пропозицію поліцейських поїхати в дитячу лікарню, де її покупають та нагодують. А коли почали збиратися, дитина розповіла, що у неї немає речей. З одягом та взуттям допомогли правоохоронці, зібравши речі своїх дітей.

«Вже не один рік працюю в ювенальній поліції, багато відвідав складних родин, але байдужо дивитися на маленьких дітей, які при живих батьках голодні та занедбані, не можу. Права дітей доводиться захищати щодня. Найстрашніше, що такі батьки не усвідомлюють свою відповідальність і розповідають, що в їх родині все нормально, вони живуть як всі», - зазначив інспектор ювенальної превенції Олександр Гонтаренко.

З родинами працюють поліцейські та соціальні служби. Їм надано термін, щоб привести в порядок оселю та влаштуватися на роботу. Буде вирішене питання про притягнення горе-батьків до відповідальності за ст.184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні порушення.