Краматорські лігівці разом з поліцейськими вчили перехожих протистояти домашньому насильству

06.04.2019 в 12:05

Учасники «Ліги майбутніх поліцейських» разом із поліцейськими пройшлися вулицями міста з листівками, які містять корисну інформацію першої допомоги постраждалим від насильства.


Діти обговорили з перехожими прояви різних видів насильства, як діяти у разі його виникнення та можливості вберегти себе у майбутньому. «Помічники поліцейських» роздавали листівки та брошури із номерами соціальних служб для отримання консультації та кваліфікованої допомоги для жертв домашнього насильства.

На сьогоднішній день за вчинення насильства в родині передбачена адміністративна відповідальність за ст. 173 -2, яка тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Цьогоріч у Кримінальному кодексі України з’явилася нова стаття 126-1, яка трактує домашнє насильство, як умисне і систематичне заподіяння фізичного, психологічного або економічного насильства. За вказані дії передбачено покарання від громадських робіт до позбавленням волі на строк до 2 років.

За статистикою у 90% випадків найбільше від домашнього насильства страждають жінки та діти.