Коли замість іграшок - шприци з-під наркотиків. Поліція притягує до відповідальності наркозалежних батьків

09.02.2018 в 10:39

По всій оселі розкидані ліки, шприци, пігулки та пусті пляшки з-під хімічних речовин, а на кухні дорослі та їх «товариші по дозі» вживають дезоморфін. Все це відбувалося на очах у маленького хлопчика, який залишився сам по собі із живими батьками. За родину взялися правоохоронці з Волновахи.


У січні 2018 року вищевказана родина вперше потрапила в поле зору співробітників Волноваського відділу поліції, коли під час перевірки умов проживання у матері знайшли наркотики (канабіс). ЇЇ було притягнуто до кримінальної відповідальності та складено протокол за неналежне виховання її маленького сина. Крім того, жінка, яка проживає із своїм співмешканцем, була суворо попереджена про подальшу долю родини у разі невиконання настанов правоохоронців. Через декілька тижнів вже співробітники кримінальної поліції навідалися до горе - матері. На жаль, на цей раз ситуація стала ще гіршою. У помешканні знаходилися невідомі, які разом із батьками виготовляли та вживали сильнодіючий наркотик дезоморфін. Дорослі свою провину не заперечували та зізналися, що нічого зробити вони не в змозі, адже є залежними від наркотиків. По всім кімнатам розкидані дитячі іграшки і шприци, а у дитячому ліжку правоохоронці знайшли пачку з пігулками.

Поговоривши з хлопчиком, правоохоронці дізналися, що він наляканий та розуміє, що мама і тато роблять щось погане. Дитина у свої півтора роки знає, що шприц у наркозалежних людей називають «баян», а коли мама і тато на кухні, їх краще не відволікати.

Така картина насправді шокувала правоохоронців. Відносно дорослих відкрито кримінальне провадження за ст. 317 «Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» Кримінального Кодексу України.

Зараз вирішується питання про позбавлення матері батьківських прав, а хлопчика планується відправити до реабілітаційного центру у м. Краматорськ. Доки правоохоронні органи та соцслужба підготують всі необхідні документи, дитина знаходиться з матір’ю, але співробітники ювенальної превенції тримають ситуацію на контролі.

Треба відзначити, що завдяки спільним рейдам по сім’ям СЖО поліцейські та співробітники служби у справах дітей регулярно виявляють нові родини, яким потрібна допомога.17:57 18.01.2019
Поліцейський оркестр присвятив виступ колегам, які забезпечили безпеку в новорічні свята (ФОТО)
16:59 18.01.2019
На охорону публічного порядку у святкові вихідні задіяні максимальні сили поліції Донеччини (ФОТО)
16:14 18.01.2019
У Слов’янську з початку року 28 батьків притягнуто до відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків (ФОТО)
15:31 18.01.2019
Покупка хутряного виробу на інтернет-сайті закінчилась для мешканки Добропіллявтратою грошей
14:45 18.01.2019
Житель Бахмута добровільно здав поліцейським боєприпаси, які закопав просто неба (ФОТО)
14:27 18.01.2019
«Кожну розкриту справу я вважаю сходинкою до своєї головної мети – бути корисним своїй державі та суспільству»,- розповідає слідчий Олександр Кузнєцов
14:18 18.01.2019
Поліція Донеччини готова забезпечити правопорядок на Водохреща (ФОТО)
18:51 17.01.2019
У новому році поліцейські Донеччини розшукали всіх зниклих дітей (ФОТО)
18:41 17.01.2019
Кіберполіція встановила двох чоловіків, які вчиняли DDoS-атаки на українські Інтернет-ресурси (ФОТО)
15:36 17.01.2019
Поліція Краматорська затримала підозрюваних в озброєному нападі на чоловіка (ФОТО)