Ігор Клименко: За півтора місяця мобільні групи з протидії домашньому насильству винесли 1200 термінових заборонних приписів

06.11.2019 в 18:35

Про це сьогодні,  6 листопада, повідомив Голова Національної поліції України під час передачі службових автомобілів для цих груп. Участь у заході взяли заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та міжнародні партнери.


За словами Ігоря Клименка, тільки у цьому році до поліції звернулися більше 100 тисяч осіб, які потерпали від домашнього насильства, із них 1400 – це діти. Відтак, маючи службовий транспорт, поліцейські зможуть ще більш оперативно реагувати на такі повідомлення та своєчасно приходити на допомогу.

Голова Нацполіції зауважив, що цей проект почав функціонувати у вересні 2019 року. 37 мобільних груп впродовж півтора місяця здійснили 7000 виїздів на повідомлення про факти домашнього насильства, склали 2000 адміністративних протоколів,провели 3000 превентивних заходів і винесли 1200 термінових заборонних приписів. Відтак унаступному році заплановано ввести в дію такі мобільні патрулі  у всіх містах, які мають населення більше 50 тисяч. 

 «Їхнє завдання одне – прибувати на факти сімейного насильства, працювати з іншими службами для того, щоби жоден кривдник, жоден тиран не уникнув покарання. Наша головна мета – щоби кожен громадянин, який потерпає від домашнього насильства, довіряв поліції, довіряв державі і знав, що діє закон», – наголосив глава Нацполіції.

 Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко наголосила, що  основним завданням правоохоронців є створення безпечного середовища, в якому кожен буде відчувати себе захищеним від будь-яких загроз. 

 «Домашнє насильство - це явище, про яке зазвичай замовчують, про яке соромно говорити. І наше з вами основне завдання – зробити це явище видимим. Створити середовище з нульовою толерантністю, нульовою терпимістю до нього, забезпечити невідворотність покарання і - найголовніше – забезпечити такі механізми реагування, які без остраху дозволять повідомляти про нього. Сьогодні мобільні групи з протидії домашньому насильству вже показують свою ефективність. Ми будемо працювати над тим, щоб зробити їх більш дієвими», – сказала Катерина Павліченко.

 Глава Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що працівники мобільних груп пройшли жорсткий відбір та ґрунтовне навчання. Відтак він висловив вдячність міжнародним партнерам – представникам ОБСЄ, Фонду народонаселення ООН та Консультативній місії Європейського Союзу -за допомогу в організації навчання поліцейських та у матеріально-технічному забезпеченні. 

 Посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні, Генрік Вілладсен зазначив, що протягом останніх років з’явилися зрушення у розумінні того, як зробити видимою  проблему домашнього насильства:

«Проблема гендернозумовленого насильства, зокрема домашнього насильства, має значні наслідки як для окремої людини, так і довгострокові наслідки для суспільства загалом. Хочу наголосити, що захист гідності та прав на життя без насильства має стояти на першому місці».

Заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення Павло Замостьян сказав, що інвестиції у справу запобігання насильства – це інвестиції у життя та здоров’я громадян:

«Ми дуже раді підставити плече і працювати разом з міжнародними організаціями, з партнерами з Національної поліції, МВС, щоби налагодити роботу спочатку з розробки законодавства, потім його впровадження і допомогти у розвитку груп реагування. Переконаний, що досвід України у впровадженні таких груп реагування будуть вивчати наші партнери з Європи та інших країн».

Старший радник з питань правової реформи Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Вероніка Крісткова повідомила, що у своїй роботі КМЄС та поліція роблять акцент на побудові  ефективної системи протидії та запобіганню насильству:

«Ми вже провели низку тренінгів для поліції та підготували тренерів. Вважаємо, що це співробітництво є дуже важливим для запобігання домашнього насильства. Завдяки роботі мобільних груп жертви насильства змінять своє ставлення і будуть більше довіряти працівникам поліції».

Окрім того, під час заходу керівники Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції нагородили кращих працівників груп реагування на факти вчинення домашнього насилля, які з 2017 року працюють у цьому напрямку.


Відділ комунікації

Національної поліції в Україні

16:43 25.05.2020
Поліцейські Маріуполя вилучили у неповнолітнього наркотики
16:24 25.05.2020
Поліцейські Донеччини взяли участь у круглому столі з питань захисту прав затриманих
15:02 25.05.2020
Увага! Поліцейські Донеччини просять відгукнутися потерпілих, які утримувалися у полоні терористів
13:31 25.05.2020
Суд обрав запобіжний захід чотирьом учасникам злочинної групи зі збуту наркотиків у м. Українськ
12:33 25.05.2020
Поліція Краматорська встановлює особу водія, який втік з місця ДТП
12:33 23.05.2020
У Маріуполі поліція виявила схованку з боєприпасами
11:41 23.05.2020
Слов'янські поліцейські задокументували факт пересилання наркотиків
16:33 22.05.2020
Співробітники управління карного розшуку Донеччини викрили учасників злочинної організованої групи, причетних до збуту наркотиків
16:15 22.05.2020
Поліція Дружківки розшукує водія, який збив дитину та втік з місця події
12:42 22.05.2020
Поліцейські Дружківки затримали псевдофахівця зі встановлення металопластикових конструкцій