Ігор Клименко: За півтора місяця мобільні групи з протидії домашньому насильству винесли 1200 термінових заборонних приписів

06.11.2019 в 18:35

Про це сьогодні,  6 листопада, повідомив Голова Національної поліції України під час передачі службових автомобілів для цих груп. Участь у заході взяли заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та міжнародні партнери.


За словами Ігоря Клименка, тільки у цьому році до поліції звернулися більше 100 тисяч осіб, які потерпали від домашнього насильства, із них 1400 – це діти. Відтак, маючи службовий транспорт, поліцейські зможуть ще більш оперативно реагувати на такі повідомлення та своєчасно приходити на допомогу.

Голова Нацполіції зауважив, що цей проект почав функціонувати у вересні 2019 року. 37 мобільних груп впродовж півтора місяця здійснили 7000 виїздів на повідомлення про факти домашнього насильства, склали 2000 адміністративних протоколів,провели 3000 превентивних заходів і винесли 1200 термінових заборонних приписів. Відтак унаступному році заплановано ввести в дію такі мобільні патрулі  у всіх містах, які мають населення більше 50 тисяч. 

 «Їхнє завдання одне – прибувати на факти сімейного насильства, працювати з іншими службами для того, щоби жоден кривдник, жоден тиран не уникнув покарання. Наша головна мета – щоби кожен громадянин, який потерпає від домашнього насильства, довіряв поліції, довіряв державі і знав, що діє закон», – наголосив глава Нацполіції.

 Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко наголосила, що  основним завданням правоохоронців є створення безпечного середовища, в якому кожен буде відчувати себе захищеним від будь-яких загроз. 

 «Домашнє насильство - це явище, про яке зазвичай замовчують, про яке соромно говорити. І наше з вами основне завдання – зробити це явище видимим. Створити середовище з нульовою толерантністю, нульовою терпимістю до нього, забезпечити невідворотність покарання і - найголовніше – забезпечити такі механізми реагування, які без остраху дозволять повідомляти про нього. Сьогодні мобільні групи з протидії домашньому насильству вже показують свою ефективність. Ми будемо працювати над тим, щоб зробити їх більш дієвими», – сказала Катерина Павліченко.

 Глава Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що працівники мобільних груп пройшли жорсткий відбір та ґрунтовне навчання. Відтак він висловив вдячність міжнародним партнерам – представникам ОБСЄ, Фонду народонаселення ООН та Консультативній місії Європейського Союзу -за допомогу в організації навчання поліцейських та у матеріально-технічному забезпеченні. 

 Посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні, Генрік Вілладсен зазначив, що протягом останніх років з’явилися зрушення у розумінні того, як зробити видимою  проблему домашнього насильства:

«Проблема гендернозумовленого насильства, зокрема домашнього насильства, має значні наслідки як для окремої людини, так і довгострокові наслідки для суспільства загалом. Хочу наголосити, що захист гідності та прав на життя без насильства має стояти на першому місці».

Заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення Павло Замостьян сказав, що інвестиції у справу запобігання насильства – це інвестиції у життя та здоров’я громадян:

«Ми дуже раді підставити плече і працювати разом з міжнародними організаціями, з партнерами з Національної поліції, МВС, щоби налагодити роботу спочатку з розробки законодавства, потім його впровадження і допомогти у розвитку груп реагування. Переконаний, що досвід України у впровадженні таких груп реагування будуть вивчати наші партнери з Європи та інших країн».

Старший радник з питань правової реформи Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Вероніка Крісткова повідомила, що у своїй роботі КМЄС та поліція роблять акцент на побудові  ефективної системи протидії та запобіганню насильству:

«Ми вже провели низку тренінгів для поліції та підготували тренерів. Вважаємо, що це співробітництво є дуже важливим для запобігання домашнього насильства. Завдяки роботі мобільних груп жертви насильства змінять своє ставлення і будуть більше довіряти працівникам поліції».

Окрім того, під час заходу керівники Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції нагородили кращих працівників груп реагування на факти вчинення домашнього насилля, які з 2017 року працюють у цьому напрямку.


Відділ комунікації

Національної поліції в Україні

17:58 18.11.2019
У Світлодарську Бахмутського району запрацювала оновлена поліцейська станція
17:45 18.11.2019
Поліція Донеччини оголосила підозру двом чоловікам, які мало не вбили своїх опонентів
15:49 18.11.2019
На Донеччині поліцейські з початку року вилучили майже 6 тисяч літрів сурогату алкоголю
12:58 18.11.2019
На дорогах Донеччини за вихідні загинули двоє велосипедистів
12:44 18.11.2019
Поліція Костянтинівки розслідує факт вибуху, в результаті якого загинув чоловік
15:27 16.11.2019
«Ліга майбутніх поліцейських» відзначила свою четверту річницю фестивалем гумору «LEAGUESMILE» (ВІДЕО)
10:42 16.11.2019
Поліцейські Донеччини провели комплексне відпрацювання Нікольського району (ВІДЕО)
10:01 16.11.2019
Поліцейські Донеччини спрямували до суду кримінальне провадження відносно групи фальшивомонетників
14:10 15.11.2019
Школярі зі Слов'янська та району відвідали кінологічний центр поліції
13:44 15.11.2019
Лиманські поліцейські цілодобово піклуються про дітей з оздоровчого Центру «Смарагдове місто»