«Факультатив з поліцейським» пройшов для школярів у Краматорську

20.09.2018 в 14:59

Відеолекції, демонстрація зброї та спецзасобів, завантаження мобільного додатку «Поліція 102», та пошук і утилізація «небезпечної знахідки» - все це підготували поліцейські для масштабного заняття з дітьми.

Правоохоронці Краматорська провели пізнавальний урок для старшокласників ЗОШ№8. Близько ста учнів мали змогу більш детально познайомились з роботою поліції та її окремих підрозділів.

Факультатив проводила інспектор ювенальної превенції Краматорського ВП Груненко Наталія. Вона розповіла про роботу Єдиного аналітичного сервісного центу (UASC) поліції. Унікальну систему інтелектуального спостереження - єдину в Україні та четверту в світі. Для того, щоб хлопці та дівчата змогли на власні очі побачити, як саме працює «UASC» в житті, їм продемонстрували кілька відео-роликів зі змодельованими ситуаціями скоєння правопорушень.

На сьогоднішній день спілкування з поліцією переходить в режим онлайн. Правоохоронці зазначили, що кожна дитина може скачати мобільний додаток «Поліція 102». Він надає можливість навіть першокласникам викликати наряд поліції за допомогою кнопки «екстреного виклику». Програма сама відстежить місце знаходження «заявника», і правоохоронці терміново прибудуть на допомогу. Для розуміння роботи мобільного додатку на практиці діти переглянули відео-ролик «Поліція 102». А після, всім бажаючим поліцейські допомогли завантажити програму в телефон.

Начальник сектору ювенальної превенції Краматорського ВП Олег Рабічев більш детально розповів про робочі будні правоохоронців, профілактичні заходи щодо недопущення правопорушень. Школярі навели приклади з свого досвіду спілкування з поліцейськими.

Наступним блоком у факультативі стала демонстрація зброї, спецзасобів, які стоять на озброєнні сучасної поліції. Інструктор з особистої безпеки тренінгового центру ГУНП в Донецькій області Ігор Ткачук відповів на всі питання дітей та надав змогу приміряти та потримати всі зразки зброї та спецзасобів. Бажаючі змогли зробити «тематичні» фотографії.

А старший інспектор вибухотехнік ВВ ГУНП в Донецькій області Володимир Кораблін, продемонстрував найпоширеніші снаряди та вибухонебезпечні предмети. Крім того, розповів про правила поводження з ними.

Але найцікавішим для дітей виявилась можливість на власні очі побачити в дії роботу вибухотехніка та особливого гостя факультативу - кінолога з собакою. Свої професійні вміння з пошуку вибухонебезпечної «закладки» продемонструвала вихованка кінологічного центру лабрадор Тіна. А вибухотехнік в спеціальному спорядженні переніс знахідку з місця виявлення в спеціальне авто.

Завдяки таким заняттям школярі мають змогу зрозуміти як працюють ті, хто завжди прийде до них на допомогу. Завдання правоохоронців – максимально підготувати дітей до зустрічі з складними, а часом і небезпечними життєвими ситуаціями.


13:21 07.12.2019
В «Академії поліції» ДЮІ відбувся День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів
12:41 07.12.2019
У Покровську поліцейські затримали зловмисників, які відкрили стрільбу по автівці
11:09 07.12.2019
До уваги ЗМІ та мешканців міста!
10:54 07.12.2019
Селидівські поліцейські взяли участь у флешмобі «Стоп насильство!»
10:50 07.12.2019
Поліцейські встановлюють обставини дорожньої аварії, в якій постраждав неповнолітній
09:35 07.12.2019
Намагався уникнути покарання. Поліція викрила організатора наркотрафіку Київ-Маріуполь у спробі підкупу слідчого
17:20 06.12.2019
Бійці підрозділу «КОРД» привітали доньку загиблого колеги Віталія Мандрика з днем народження
17:07 06.12.2019
Кримінальне провадження щодо побиття волонтера у Бахмуті перекваліфіковано у зв’язку зі смертю потерпілого
16:32 06.12.2019
Поліцейські Донеччини привітали військовослужбовців з Днем Збройних сил України
13:44 06.12.2019
У Великій Новосілці поліцейські припинили спробу пересилання наркотиків та гранати