«Факультатив з поліцейським» пройшов для школярів у Краматорську

20.09.2018 в 14:59

Відеолекції, демонстрація зброї та спецзасобів, завантаження мобільного додатку «Поліція 102», та пошук і утилізація «небезпечної знахідки» - все це підготували поліцейські для масштабного заняття з дітьми.

Правоохоронці Краматорська провели пізнавальний урок для старшокласників ЗОШ№8. Близько ста учнів мали змогу більш детально познайомились з роботою поліції та її окремих підрозділів.

Факультатив проводила інспектор ювенальної превенції Краматорського ВП Груненко Наталія. Вона розповіла про роботу Єдиного аналітичного сервісного центу (UASC) поліції. Унікальну систему інтелектуального спостереження - єдину в Україні та четверту в світі. Для того, щоб хлопці та дівчата змогли на власні очі побачити, як саме працює «UASC» в житті, їм продемонстрували кілька відео-роликів зі змодельованими ситуаціями скоєння правопорушень.

На сьогоднішній день спілкування з поліцією переходить в режим онлайн. Правоохоронці зазначили, що кожна дитина може скачати мобільний додаток «Поліція 102». Він надає можливість навіть першокласникам викликати наряд поліції за допомогою кнопки «екстреного виклику». Програма сама відстежить місце знаходження «заявника», і правоохоронці терміново прибудуть на допомогу. Для розуміння роботи мобільного додатку на практиці діти переглянули відео-ролик «Поліція 102». А після, всім бажаючим поліцейські допомогли завантажити програму в телефон.

Начальник сектору ювенальної превенції Краматорського ВП Олег Рабічев більш детально розповів про робочі будні правоохоронців, профілактичні заходи щодо недопущення правопорушень. Школярі навели приклади з свого досвіду спілкування з поліцейськими.

Наступним блоком у факультативі стала демонстрація зброї, спецзасобів, які стоять на озброєнні сучасної поліції. Інструктор з особистої безпеки тренінгового центру ГУНП в Донецькій області Ігор Ткачук відповів на всі питання дітей та надав змогу приміряти та потримати всі зразки зброї та спецзасобів. Бажаючі змогли зробити «тематичні» фотографії.

А старший інспектор вибухотехнік ВВ ГУНП в Донецькій області Володимир Кораблін, продемонстрував найпоширеніші снаряди та вибухонебезпечні предмети. Крім того, розповів про правила поводження з ними.

Але найцікавішим для дітей виявилась можливість на власні очі побачити в дії роботу вибухотехніка та особливого гостя факультативу - кінолога з собакою. Свої професійні вміння з пошуку вибухонебезпечної «закладки» продемонструвала вихованка кінологічного центру лабрадор Тіна. А вибухотехнік в спеціальному спорядженні переніс знахідку з місця виявлення в спеціальне авто.

Завдяки таким заняттям школярі мають змогу зрозуміти як працюють ті, хто завжди прийде до них на допомогу. Завдання правоохоронців – максимально підготувати дітей до зустрічі з складними, а часом і небезпечними життєвими ситуаціями.


13:44 17.08.2019
На Донеччині поліція та громадськість реалізують соціальний проект з безпеки велосипедистів «Півтора метри поваги»
12:36 17.08.2019
Поліцейський сервіс та кадрова політика на Донеччині орієнтуватимуться на особливі потреби для жінок та чоловіків (ВІДЕО)
18:45 16.08.2019
В Маріуполі поліцейські повернули додому 14-річного хлопця
18:28 16.08.2019
Маленький Ярослав провів на чергування поліцейських, які заступили на забезпечення безпеки у вихідні
17:56 16.08.2019
Повістка про виклик
17:52 16.08.2019
Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності журналістів у Маріуполі
16:57 16.08.2019
Понад 2,5 тисяч власників зброї притягнуті до адміністративної відповідальності на Донеччині
16:26 16.08.2019
На блокпосту поблизу Маріуполя поліцейські вилучили зброю
13:03 16.08.2019
Слов'янські лігівці нагадали юним громадянам правила дорожнього руху
12:50 16.08.2019
Моя робота - допомагати оперативникам і слідчим завжди бути на крок попереду злочинців, - Олена Чуйко