Фахівець кінологічного центру поліції Донеччини готував службових собак для роботи на Євробаченні

22.05.2017 в 18:31

Розпізнати замінований автомобіль, знайти вибухівку, упаковану в кілька шарів поліетилену, виявити озброєного злочинця серед тисячі пасажирів аеропорту - перед проведенням міжнародного пісенного конкурсу кінологи та їхні вихованці, задіяні на забезпечення публічної безпеки, пройшли спецтренінг з пошуку зброї та вибухівки. Для підготовки кінологічних груп до Києва було запрошено двох кращих інструкторів в цьому напрямку, одним з яких став Віктор Казаков, заступник начальника кінологічного центру ГУНП в Донецькій області.

Навчально-методичні збори кінологів зі службовими собаками тривали місяць, з 26 березня по 29 квітня, на базі кінологічної навчально-племінної групи (м. Ірпень) кінологічного центру ГУНП в Київській області. Додаткову підготовку з посиленим навантаженням проходили 20 кінологів зі своїми чотирилапими напарниками, які спеціалізуються на пошуку зброї та вибухівки.Одним з двох тренерів, які проводили практичний експрес-курс, став офіцер із зони проведення антитерористичної операції. Кінолог з 15-річним стажем, Віктор Казаков має досвід забезпечення безпеки під час масштабних міжнародних заходів, зокрема Євро-2012. Чоловік приїхав на Донеччину з Сумської області на запрошення заступника глави Нацполіції В’ячеслава Аброськіна та допомагав з нуля відроджувати кінологічну службу у прифронтовій області.

Крім того, капітан поліції є сертифікованим інструктором з правом викладання кінологічних дисциплін відразу за 3 напрямками – пошук зброї, пошук наркотиків та слідові робота. Фахівців відповідного рівня в поліції України не більше десяти.

- Всі собаки вже мали певний рівень підготовки за спеціалізацією «пошук зброї та вибухівки». Метою навчання було підвищити кваліфікацію як службових собак, так і людей, на практиці пропрацювати всі ситуації, які теоретично можуть мати місце, та таким чином попередити будь-які загрози, - розповідає Віктор Казаков.

Крім того, завданням інструкторів було грамотно розподілити сили кінологічних груп по об’єктах, визначити обсяг роботи для кожного собаки з урахуванням їхніх можливостей, адже одні краще працюють на транспорті, а інші – перевіряють багаж.

На практиці собаки вивчали нові запахи - всіх видів вибухових речовин, вчилися знаходити небезпечні предмети у різних локаціях – в аеропорту, на транспорті, у ручній поклажі, в конструкціях, з яких монтувалася інфраструктура Євробачення.

Віктор Казаков, який з 2014 року служить в прифронтовому регіоні та добре знайомий з методами диверсантів та перевізників нелегальної зброї, навчав, на що звертати увагу, як перевіряти автомобілі з вантажем, який може перебивати запах вибухових речовин.- Завдання відрізнялися підвищеною складністю – ми моделювали різні ситуації та ховали закладки в неочікуваних місцях, наприклад, у дверній ручці або у невеличкій щілині, загортали у кілька шарів поліетилену, «мінували» днище автомобілю. На перший погляд здавалося, що знайти їх неможливо, але собака, якщо є витримка, - здатний найти вибухівку у практично будь-якому випадку, - зазначає інструктор.

При цьому провідники службових собак не знали, де саме заховано вибухівку, тож не мали змоги «підказати» своїм вихованцям - у такий спосіб тренери навчали людей довіряти собакам та розвивали взаємодію у парі.

Кінологічний вишкіл був поєднаний з реальною роботою безпосередньо під час підготовки до Євробачення.

Зі зборів «бойовий» кінолог повернувся з новим досвідом та подарунком – тримісячною німецькою вівчаркою Террі. Собаку передав для кінологічного центру поліції Донеччини колега з Івано-Франківська, Руслан Третяк, який разом з Віктором Казаковим готував собак для роботи на Євробаченні. Наразі в кінологічному центрі ГУНП в Донецькій області вже 13 службових собак, й поповнення «особового складу» триває. Нагадаємо, сучасний комплекс розрахований на 24 собаки.- Для мене це також був значний досвід. Адже довелося працювати з «різношерстими» собаками, кожний собака по-своєму специфічний, і до кожного потрібно знайти свій підхід, комбінувати різні методи, створювати нові, а це гарна практика для професійного розвитку, - підсумував Віктор Казаков.

13:06 17.03.2018
Мирноградські поліцейські протягом декількох годин розшукали неповнолітнього
12:21 17.03.2018
Нікольські правоохоронці забрали у горе-матері двох хворих дітей
12:11 17.03.2018
Поліція Мирнограду проводить профорієнтаційну роботу серед місцевих школярів
12:03 17.03.2018
Поліцейські Мирнограду вилучили у місцевого мешканця «сувенірну» гранату
11:10 17.03.2018
З початку року на Донеччині зареєстровано 125 порушень в сфері пасажирських перевезень (ВІДЕО)
10:57 17.03.2018
Поліція Донеччини боротиметься з наркозлочинністю у кіберпросторі (ВІДЕО)
19:31 16.03.2018
Поліцейські Донеччини, які забезпечуватимуть правопорядок на вихідних, приступили до несення служби
18:10 16.03.2018
У Вугледарі запрацював перший кризовий соціальний центр для жінок, які потерпають від домашнього насильства
17:55 16.03.2018
Вихованка кінологічного центру Гера допомогла поліцейським Дружківки розкрити спричинення тілесних ушкоджень
16:49 16.03.2018
У Мангуші поліцейські ліквідували наркопритон