«Дорослі, бережіть нас!». Діти Донеччини одночасно вийшли на площі своїх міст, аби закликати водіїв не порушувати правила дорожнього руху (ФОТО)

14.06.2017 в 12:54

Яскравий флешмоб, присвячений безпеці дорожнього руху, відбувся одночасно в 6 містах - Маріуполі, Краматорську, Бахмуті, Покровську, Слов’янську, Волновасі. Близько 1000 дітей та поліцейські зі всієї Донеччини обєдналися, аби донести до кожного: на дорозі життя маленьких та беззахисних громадян – цілком у руках дорослих.

Ініціатором заходу виступила поліція Донецької області на чолі із заступником голови Нацполіції-начальником ГУНП в Донецькій області В’ячеславом Аброськіним. Мета поліцейських – привернути увагу суспільства на проблему дитячого травматизму на дорогах та попередити загибель дітей.

Кожні 15 хвилин в Україні трапляється ДТП, майже кожні 2 години гине людина. З початку року на Донеччині сталося 55 дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, в яких 1 дитина загинула та 63 травмовано. Практично у всіх – винуваті водії. Намагаючись «проскочити» на червоне світло, вони забирають найдорожче – життя та здоров’я дітей.

Основне дійство відбувалося на площі в Маріуполі. На Театральній площі зібралося понад 500 дітей, а також правоохоронці, поліцейський оркестр, ансамбль барабанщиць, молодь з «Ліги майбутніх поліцейських», кінологи з чотирилапими «поліцейськими» у краватках кольорів світлофору, байкери, велосипедисти. Площа сповнилася веселого дитячого гомону та щасливого сміху.Акція стартувала з державного гімну. Хлопчики та дівчатка, яким немає ще 10 років, разом посерйознішали та, як дорослі, приклали руку до серця.

Першим дотримуватися правил дорожнього руху закликав генерал Аброськін.

- Дорогі дітки, сьогодні поліцейські постараються розповісти вам та показати, як правильно себе вести на дорозі, тому що ви є учасниками дорожнього руху. Найголовніше - ви маєте прийти додому та сказати вашим батькам, бабусям та дідусям, щоб вони звернули на вас увагу, і ви сказали дорослим: «Бережіть нас, бо ми є майбутнє України», - звернувся до учасників флешмобу В’ячеслав Аброськін.


Головними «заводилами» флешмобу стали вихованці дитячого садка №32, які виконали запальний танок. Напевно, не одне водійське серце ворухнулося, коли дитячі рученята розгорнули баннер із закликом «Дорослі, бережіть нас!».

Одночасно до водіїв Донеччини звернулася малеча в інших містах. За допомогою прямого зв’язку з Краматорськом акція відбувалася у «стереоефекті».

Службовий лабрадор Гуч, улюбленець маріупольської малечі, у якості «керівника дорожнього руху» перевів дітей через пішохідний перехід, де для них розпочався «Квест з безпеки дорожнього руху». 6 команд мали пройти 6 «станцій», де на них чекали веселі конкурси на знання правил дорожнього руху, регулювання, дорожніх знаків, надання медичної допомоги.

До дітей звернулися люди, які підтримали починання дітей та поліції - виконавчий директор «Фонду розвитку Маріуполя» Тетяна Ломакіна, завуч з навчально-виховної роботи Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Ірина Келюх, Керівник молодіжної громадської організації «Ліга майбутніх поліцейських» Ірина Павленко.

- Ми сподіваємося, ці правила завжди будуть завжди поряд з вами, і ви будете знати, як вести себе на дорозі, - зазначила Тетяна Ломакіна.

Керівник Ліги Ірина Павленко спитала у дітей, чи знають вони, що безпека на дорозі – це безпека життя? «Так!», - була дружна відповідь.

Поки малеча змагалася, для учасників флешмобу відбувалася концертна програма. Кожний виступ - обов’язково на тему безпеки дорожнього руху.

Після концерту відбулося нагородження переможців квесту. Кожна команда довела – правила вони знають на відмінно, тому всі маленькі учасники дорожнього руху отримали подарунки.

В цей час небо над Маріуполем стало красно-жовто-зеленим – діти разом з поліцейськими випустили в небо «повітряний» світлофор та кульки. А на всю Театральну площу з поліцейських машин зазвучали дзвінки дитячі голоси «Дотримуйтесь правил дорожнього руху!»

На завершення акції хлопці та дівчата виїхали у місто на «Автобусі безпеки», прикрашеному баннером з дитячим малюнком. У супроводі поліцейських автобус об’їхав увесь Маріуполь, транслюючи через гучномовець правила дорожнього руху.

Такі правила безпеки на дорозі малеча запам’ятає на все життя.