До квітня планується встановити "розумні камери" у чотирьох великих містах Донеччини

17.01.2017 в 19:32

Першими після Маріуполя до системи інтелектуального відеоспостереження UASC будуть підключені Покровськ, Краматорськ, Слов’янськ, Бахмут. Таке завдання керівникам територіальних підрозділів поставив очільник поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін під час загальнообласноївідеоселекторної наради, яка була присвячена питанням превенції злочинів.

Генерал зібрав начальників відділів та відділень поліції області, аби обговорити план заходів, які дозволять не тільки розкривати злочини по «гарячих слідах», але й попереджувати їх. У першу чергу це стосується безпеки дітей, зниження травмування на дорогах та протидії злочинності у громадських місцях.

У зв’язку з погодними умовами В’ячеслав Аброськін наголосив про необхідність посиленого контролю за ситуацією на дорогах. З початку зими поліцейські надали допомогу понад 300 водіям, які опинялися у сніговому полоні та інших складних ситуаціях на дорозі.

- Дороги не чистяться, це призводить до збільшення аварій, у яких гинуть та калічаться люди. Тільки за останні три доби загинули три людини, серед яких - жінка в Покровському районі, двоє дітей якої залишилися на вихованні 76-річної бабусі. Усі працівники, відповідальні за безпеку дорожнього руху, мають бути на дорогах, цілодобово патрулювати траси, впливати на автодори. Ваше завдання – зберегти життя людей, - зазначив глава поліції області.

З початку року на дорогах Донеччини сталося 65 ДТП, 30% з них – з постраждалими. Загинули 4 людини, травмовані 21. Нерідко водії-вбивці тікали з місця злочину, тому робота на дорогах вимагає взаємодії всіх служб поліції та особистого контролю керівника органу. Так, завдяки чіткій координації роботи протягом доби був затриманий водій-втікач, що насмерть збив чоловіка у Бахмутському районі.

Працівники поліції з безпеки дорожнього руху та представники дорожніх служб провели цільове позапланове обстеження автошляхів та виявили 6 транспортних артерій, які стали небезпечними для учасників дорожнього руху. Зібрані матеріали за порушення правил, норм та стандартів в сфері утримання доріг загального користування у зимовий період.

Наразі по області працюють 170 поліцейських, здійснюють нагляд за дорожнім рухом у містах, де немає патрульної поліції.

До превентивного блоку поліції також входить ювенальна поліція, яка займається усіма проблемами, що стосуються дітей. Наразі таких фахівців в області 60. Пріоритетом їхньої діяльності на цей рік, за словами генерала, є безпека дітей та, зокрема, попередження ситуацій, які можуть зашкодити життю або здоров’ю дитини. Розпочато нові проекти, серед яких робота напряму з дітьми у школах, яка проходить у формі «Факультативу з поліцейським».

Для оперативного виявлення небезпеки та реагування на будь-які загрози, створено Єдиний аналітичний сервісний центр. Зараз триває активна робота по підключенню населених пунктів області до колл-центру 102, який є частиною UASC. На сьогодні жителі 19 міст та селищ можуть звертатися напряму до главку та отримувати необхідну допомогу.

Але, як відзначив В’ячеслав Аброськін, це лише половина потужностей сучасного центру, який побудований на високих технологіях - його основне завдання – аналітика, тобто аналіз всього масиву інформації, зокрема, яка надходитиме з «розумних» відеокамер. 15 таких камер вже працюють в Маріуполі, триває встановлення ще 22.

- До кінця кварталу такі камери мають з’явитися у Покровську, Краматорську, Бахмуті, Слов’янську. У рамках програми «Безпечне місто» голови місцевих рад підтримали реалізацію проекту безпеки, пішли назустріч та виділили кошти на придбання таких камер. Так, в Краматорську планується встановити 10 камер. Для того, аби люди відчували безпеку, нам потрібно рухатися вперед, - зазначив генерал, закликавши керівників територіальних підрозділів активно працювати в цьому питанні з громадами своїх міст.

11:08 22.02.2020
Поліцейські Добропілля розшукали пенсіонерку, що заблукала в місті
10:51 22.02.2020
«Фабрика медіаторів» у дії: ювенальна поліція Донеччини створює шкільні служби порозуміння
10:33 22.02.2020
Поліцейські нагородили маріупольців, які не дали крадієві втекти з місця злочину
10:23 22.02.2020
Чотирьом жителям Слов'янська повідомлено про підозру у скоєнні злочинів проти громадської безпеки
10:03 22.02.2020
Покровські поліцейські вилучили чотирьох дітей, покинутих батьками напризволяще
18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН