Для школярів Закарпаття відбувся «Факультатив з поліцейським»

28.04.2017 в 16:51

Як несуть службу поліцейські в зоні проведення антитерористичної операції, яким напрямкам приділяють особливу увагу, та чому молодіжна організація «Ліга майбутніх поліцейських» об’єднала понад тисячі дітей Донеччини дізналися учні Нижньоворітської школи-інтернат під час незвичного уроку з правоохоронцями.

Неформальний урок з учнями 9-го та 11-го класів провела інспектор відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Вікторія Брова.

Виявилося, що для дітей це перша така зустріч з правоохоронцями, тому старший лейтенант поліції розповіла школярам, якою сьогодні є поліція України та зокрема Донеччини. Вона наголосила на обов’язках сучасного правоохоронця, розповіла про підрозділи поліції, про їхню службу.

Вона також розповіла, як там, де ведуться бойові дії, поліцейським вдається контролювати оперативну обстановку та знизити рівень злочинності. Так, представник поліції відзначила, що велику роль у цьому відіграє Єдиний аналітичний сервісний центр, який був побудований на базі обласного главку поліції Донеччини та аналогів якого в Україні поки що немає.

Школярі Закарпаття дізналися, що одним із найважливіших напрямків сьогоднішньої поліції Донецької області є робота з дітьми, причому виключно у новому форматі. Там зустрічі дітей з поліцейськими стали вже систематичними та звичними, а «Факультатив з поліцейським» з січня цього року проводиться щотижня.

Окремо під час уроку поліцейські та учні обговорили долю дітей, які живуть та навчаються у населених пунктах на лінії розмежування. Школярі подивилися тематичні відеороліки та не приховували своїх емоцій, адже вони встигли познайомитися з такими дітьми, які навчаються під гуркіт артилерії та живуть під прицілом терористів, вони сиділи поряд з ними за партами і під час факультативу.Закарпатські учні побачили, що їхнім одноліткам з іншого регіону країни дуже тяжко, але їх підтримують правоохоронці. І саме для цього була створена «Ліга майбутніх поліцейських», яка розпочиналася з такої самої поїздки у 2015 році, яку ініціювали тоді ще очільник поліції Закарпаття Сергій Князєв, сьогодні – голова Нацполіції України та очільник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін, який нині обіймає й посаду заступника голови Нацполіції.

Учні Нижньоворітської школи дізналися, чим живуть та займаються учасники Ліги, які заходи проводять, як допомагають собі та своїм одноліткам розвиватися, незважаючи на війну. Вони побачили, що цих дітей об’єднала любов до своєї країни, і вони хочуть стати гідним її майбутнім.


- Такі зустрічі є надзвичайно важливими, тому що це наше молоде покоління, яке знаходиться за крок до самостійного життя. І ми у якійсь мірі надихаємо їх, що краще обрати, і це відбивається на їхній поведінці. Дивлячись на дітей з Донеччини, дійсно видно, що вони набагато доросліші, аніж учні нашого закладу, - зазначила вчитель Нижньоворітської школи-інтернат Інна Василівна.

- Мене вразило, як живуть на лінії розмежування діти, які в них умови життя. Думаю, їм дуже важко, - поділився учень випускного класу Микола.

А його однокласниця Андріана встигла вже подружитися з однолітками з Донеччини.

- Вони дуже цікаві, активні. З ними приємно спілкуватися, в основному ми ділимося підлітковими інтересами на кшталт музики, кіно. Здавалось, що ми відрізняємося, але насправді, ні. Підлітки всюди однакові, спілкуватися дуже цікаво, - відзначає вона.

Наприкінці уроку поліцейські подарували школярам сувеніри та наголосили, що й закарпатські діти можуть приєднатися до сім’ї Ліги.

11:08 22.02.2020
Поліцейські Добропілля розшукали пенсіонерку, що заблукала в місті
10:51 22.02.2020
«Фабрика медіаторів» у дії: ювенальна поліція Донеччини створює шкільні служби порозуміння
10:33 22.02.2020
Поліцейські нагородили маріупольців, які не дали крадієві втекти з місця злочину
10:23 22.02.2020
Чотирьом жителям Слов'янська повідомлено про підозру у скоєнні злочинів проти громадської безпеки
10:03 22.02.2020
Покровські поліцейські вилучили чотирьох дітей, покинутих батьками напризволяще
18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН