Делегація європейських послів побачила унікальний центр UASC, до запуску якого залишилися лічені дні (ФОТО)

13.12.2016 в 12:57

Сьогодні у рамках візиту на Донеччину Посол Хорватії Томіслав Відошевіч, Посол Словенії Наташа Прах, народні депутати Марія Іонова, Андрій Лопушанський та мер Маріуполя Вадим Бойченко відвідали обласний главк поліції, де зустрілися з заступником начальника ГУНП в Донецькій області Сергієм Матвійчуком та розробниками інноваційного проекту безпеки.

Полковник Матвійчук провів для гостей своєрідну екскурсію, запросивши їх до приміщення Єдиного аналітичного сервісного центру. Він відзначив, що аналогів цього центру в Україні немає. Компанія-розробник адаптувала такий системний продукт спеціально для Донеччини, а його можливості дозволяють виконувати різні завдання не тільки у межах компетенції правоохоронців, а й у комунальній сфері.

Заступник начальника управління інформаційного забезпечення Денис Пефтієв розповів про особливості центру, основою якого є «розумні» камери, що передають не тільки відеосигнали, а й метадані (готовий результат обробки та аналізу відео). Камери здатні розпізнавати об’єкт на відстані 10-15 метрів. В ідеальних погодних умовах це дозволить розпізнати людину навіть через лобове скло авто.

Денис Пефтієв також відзначив, що побудований такий унікальний центр за незвичайно короткій термін. Ще кілька місяців тому на місці, де сьогодні розміщена сучасна техніка, потужні сервери, була земля, яку вивозили понад 150 КАМАЗів. Аби укріпити фундамент, було завезено близько 150 тонн бетону.

- Закладений колосальний труд, аби забезпечити безпеку жителів Маріуполя, а у подальшому і всієї області. Наше сумісне з містом завдання – побудувати не просто безпечне місто, а безпечне смарт-сіті, - відзначив Пефтієв.

Гості ставили питання стосовно конкретних функцій центру, того, як відбувається реакція на правопорушення. Посол Словенії Наташа Прах поцікавилась тим, які заходи вжиті, аби та інформація, що надходить до центру, була захищена, і як вона зберігатиметься.

Денис Пефтієв пояснив, що всі камери встановлені у громадських місцях, а спостереження здійснюється з метою забезпечення громадського порядку. Персональні дані зберігаються виключно тих осіб, які розшукуються поліцією за скоєння тяжких та особливо тяжких правопорушень, і ця інформація є відкритою, оскільки розшук таких осіб є публічним. Всі дані захищені за допомогою новітніх європейських технологій, серед яких – 128-бітне шифрування, система «тонкий клієнт» та інші.

Делегати підтвердили, що компанія, яка розробляла програмне забезпечення для UASC, одна з кращих компаній у світі, де захист інформації передбачений на дуже високому рівні.

Гості главку також побачили приміщення, де працюватимуть оператори колл-центру 102. Він обладнаний з урахуванням усіх можливих ризиків зони АТО: здатен повноцінно працювати в умовах відсутності електроенергії, має додаткові лінії зв'язку, потужну систему вентиляції.

Прийматимуть дзвінки від жителів Донеччини 22 оператора. Всі вони – цивільні особи, які пройшли кілька рівнів відбору та первинне експрес-навчання.

- Кожні 1,5 місяці працівники колл-центру 102 підвищуватимуть свою кваліфікацію та проходитимуть додаткове навчання, - розповів Денис Пефтієв.

Вадим Бойченко наголосив, що завдяки впровадженій системі UASC міські служби зможуть у режимі онлайн дізнаватися про стан доріг, пробки, аварії, завдяки чому приймати оперативні рішення. У найближчий час камери будуть передані на баланс міста, яке буде їх встановлювати та обслуговувати.

Нагадуємо, триває завершальний етап впровадження центру, його відкриття відбудеться вже до кінця цього року.


18:45 21.02.2020
На Донеччині представники силових структур змагалися у чемпіонаті з рукопашного бою пам'яті загиблого спецпризначенця Віталія Мандрика (ВІДЕО)
17:26 21.02.2020
Поліція Мар’їнки затримала злочинців, які скоїли розбійний напад на магазин
17:10 21.02.2020
Поліцейські криміналісти Донеччини ознайомилися з європейськими стандартами огляду місця події
16:47 21.02.2020
Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Волновахи
15:24 21.02.2020
У МВС триває відбір кандидатів для миротворчих місій ООН
13:14 21.02.2020
Поліцейські Краматорська встановили власника притону
12:35 21.02.2020
Правоохоронці Донеччини здійснюють поглиблену підготовку до виконання завдань зі звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей
12:17 21.02.2020
Поліція Донеччини відзначила День рідної мови
10:37 21.02.2020
Увага!
16:57 20.02.2020
Поліцейські Донеччини вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні