«Cила не обумовлюється статтю, вона – у вчинках», - слідча Анастасія Сацюк

06.07.2019 в 11:46

Анастасія лише рік працює у Добропільському відділенні поліції, але молода дівчина вже стала переможницею конкурсу «Обличчя поліції». Читайте далі розповідь поліцейської про специфіку роботи жінки в поліції.


Лейтенант поліції Анастасія Сацюк каже, що змалку вирішила стати правоохоронцем. Одразу після школи дівчинка вступила до Харківського Університету Внутрішніх Справ України на спеціальність «слідчий», успішно закінчила її і рік назад прийшла працювати до відділення поліції в рідному Добропіллі.

- Анастасія, ви вважаєте свою професію жіночою?

- Зазвичай всім здається, що захищати можуть лише чоловіки, але я вважаю це твердження неактуальним. Як для мене, сильна людина – та, яка будує своє життя й оточуючий світ на краще, не падає духом, розкриває нові можливості. І тут стать не має значення. З кожним днем все більшу кількість жінок ми бачимо в політиці, армії, економіці та усіх ключових галузях. Особисто я вирішила поповнити ряди правоохоронців, щоб на рівні з чоловіками стояти на захисті прав і свобод громадян.

- Якими, на ваш погляд, якостями та рисами характеру має володіти слідчий?

- Викладачі університету в якому я навчалась послідовно доводили нам, що професія слідчого – найвідповідальніша, бо саме від нього залежить подальша доля підозрюваного. Слідчий повинен бути дуже уважним, вміти аналізувати та прораховувати кожну ситуацію наперед. Неабияку роль у роботі слідчих відіграє витримка та вміння приймати правильні, осмислені рішення навіть у кризових ситуаціях. Й тут нерідко мені допомагає жіноча логіка та інтуїція.

- Як вас - молодого спеціаліста сприйняв колектив?

- Я вважаю, що мені пощастило з колегами. Від першого мого робочого дня я відчуваю їхню підтримку, часто звертаюсь за порадами і жодного разу не почула відмову чи роздратованість. Звісно бувають і моменти, коли я втомлююсь і починаю жаліти себе, навіть сльози виступають. Проте завжди досвід колег, їх розповіді про випадки з професійної діяльності повертають мені сили. Тому я впевнена - сила не обумовлюється статтю, вона – у вчинках. Я вже зараз роблю життя свого міста кращим та безпечнішим і прошу всіх бажаючих приєднатись до цієї почесної мети. Приєднуйтесь до нашої великої поліцейської родини!

13:00 16.12.2019
Інспектор відділу диспетчерської служби поліції Донеччини підтвердив звання майстра спорту з дзюдо на міжнародному турнірі
12:31 16.12.2019
В Бахмуті поліція затримала нетверезого угонщика
12:18 16.12.2019
Поліцейські встановлюють обставини смертельної ДТП з пішоходом у Покровську
13:13 14.12.2019
На Донеччині сили поліції направлені на підвищення рівня безпеки у прифронтових селищах
13:00 14.12.2019
Поліцейські Дружківки перевіряють обставини аварії, в якій постраждала 6-річна дитина
12:42 14.12.2019
Поліцейські Донеччини вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції
11:55 14.12.2019
Поблизу Слов'янська поліцейські встановили водія, який скоїв наїзд на чоловіка та втік з місця пригоди
11:01 14.12.2019
Добропільські поліцейські встановлюють обставини пожежі, під час якої загинув пенсіонер
17:24 13.12.2019
Всеукраїнський тиждень права на Донеччині: поліцейські провели інтелектуальну гру для школярів зі всього регіону
16:29 13.12.2019
Ювенальні поліцейські Донеччини провели форум-практикум щодо створення безпечного освітнього простору