Чотирилапі вихованці Кінологічного центру поліції Донеччини здивували вміннями юних ушуїстів

09.06.2020 в 12:32

Їм кажуть: «Сидіти», і вони сидять, не зводять, з тебе очей, мотиляють хвостиком та чекають команду «гуляти». Чують: «Поруч», і за секунду вони йдуть поруч з твоїми ногами, а команда «захищати» - для вихованців центру значить віддати своє життя за твоє. Всі ці та багато інших навичок показали службові пси гостям з відділення ушу Донецької обласної КДЮСШ.


Кінологічний центр ГУНП в Донецькій області може похизуватися своїми чотирилапими вихованцями – 55 собак служать в обласній поліції. Навчаються вірні напарники кожен день. Хтось відшліфовує пройдений матеріал, а хтось робить свої перші кроки в елементах загального курсу дресирування.

Цими вихідними до центру завітали юні спортсмени відділення ушу Донецької обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи. Разом із тренером-викладачем, майстром спорту України міжнародного класу, багаторазовою чемпіонкою України, Європи та світу з ушу, Ганною Терещенко діти спостерігали за кінологами та їх напарниками.

Німецька вівчарка Беста та бельгійська вівчарка малінуа Лунтік першими «познайомилися» з гостями. До речі, обидві собаки – пошуковці. Беста спеціалізується на пошуку наркотичних речовин та прекурсорів, а Лунтік - на розшуку людини за її запаховим слідом.

Німецька вівчарка Хаммер на відмінно пройшов смугу перешкод, а лабрадори Теадор та Айра ні разу не схибили розшукуючи схований пістолет.

Після того, як бладхаунд Хейлі по запаху мобільного телефона швидко знайшла лікарку, яку заздалегідь заховали у невідомому місті, діти захолено сказали, що думали, що таке буває тільки у кіно.

Велике враження на ушуїстів справило виконання елементів захисного курсу дресирування, яке демонстрували Беста, Лунтік та Хаммер (до речі, чемпіон України із цієї дисципліни) із фігурантом — заступником начальника Кінологічного центру Сергієм Пронем. Особливо імітація «затримання правопорушника» із «втечею», «погонею» та ефектним «заарештуванням».

Кожен елемент програми, яку кінологи зі службовими собаками демонстрували відвідувачам, коментував начальник Кінологічного центру Леонід Котов та наводив багато прикладів з власного досвіду. Розповідав особливості організації та роботи кінологічної служби, спростовував міфи щодо неї та відповідав на численні питання, які ставили гості.

Наприкінці візиту ушуїсти відчули на власному досвіді, як то бути кінологом. Під керуваннями провідника службового собаки вони віддавали команди Айрі, а вона їх з радістю виконувала.

Завітати в гості до службових собак ще раз – таке бажання висловили діти кінологам.


14:17 17.04.2021
Нацполіція розпочала процес вакцинації (ВІДЕО)
13:40 17.04.2021
Правоохоронці зі складу ООС провели відпрацювання міста Гірник та смт Курахівка (ВІДЕО)
13:21 17.04.2021
Голова Нацполіції Ігор Клименко провів онлайн-зустріч із представниками Державного департаменту США
13:11 17.04.2021
У Нацполіції відбулися кваліфікаційні навчання для тренерів-поліцейських із організації публічного порядку (ВІДЕО)
12:50 17.04.2021
Поліція розслідує вбивство чоловіка в Маріуполі
15:08 16.04.2021
Поліцейські Маріуполя встановлюють обставини вибуху у полі, внаслідок якого був поранений тракторист
12:22 16.04.2021
До проєкту «Поліцейський офіцер громади» приєдналися шість нових територіальних громад Донеччини
17:02 15.04.2021
Поліція Донеччини екстрадує краматорчанина, який 11 років переховувався від закону на території РФ
13:22 15.04.2021
Оперативників карного розшуку Донеччини нагородили за розкриття резонансних злочинів (ВІДЕО)
11:39 15.04.2021
Поліцейські Покровська встановлюють обставини поранення дитини