Бойовий майстер-клас для старшокласників від поліцейських та військовослужбовців Великої Новосілки

13.05.2017 в 12:57

Виїзний факультатив на полігоні влаштували для школярів, серед яких – актив Ліги майбутніх поліцейських, очільник районної поліції Сергій Бичін і командир 5 роти тактичної групи військової частини 3011 Олексій Фомін. Підрозділи МВС продемонстрували рівень вогневої підготовки, після чого, на юних гостей чекали уроки безпеки просто неба.

Зранку біля поліцейського відділення незвично: на території адмінбудівлі – військова техніка, а в актовій залі замість правоохоронців дитячий галас. Це старшокласники 4 районних шкіл зібрались на справжнє «бойове» заняття.

24 хлопця у супроводі педагогів пройшли детальний інструктаж з поводження при виконанні стрільб. Заходи безпеки – перед усім. Стріляти повинні були лише силовики, а діти – уважні спостерігачі, адже це зовсім не навчальні стрільби, а змагання між двома підрозділами.

Перед тим, як вирушити на полігон, гостям продемонстрували екіпірування кожного представника відомства та познайомили з характеристиками та призначенням бронежилета та каски.

З вітальним словом до присутніх звернувся ініціатор зустрічі підполковник Бичін.

- До мене звернулися представники навчальних закладів з проханням провести для вас подібні заняття. Стрільба в тирі – це звичайні будні правоохоронців. Аби зацікавити вас, я та Олексій Фомін вирішили показати взаємодію у звичайному житті двох підрозділів, які в тісному тандемі щодня дбають про вашу безпеку. А тепер можна рушати.

Військові КРАЗи були вже готові до незвичних пасажирів. Десять хвилин шляху – і перед мандрівниками відкрилася галявина з мішенями та місцями для стрільб. Основним завданням двох команд стало влучення в ціль з положення «лежачи».


За безпечною відстанню вболівальників слідкували і правоохоронці, і військовослужбовці. Перша «партія» - і присутні затаїли дихання. Кожен вподобав собі улюбленця, за якого вболівав впродовж усіх змагань. Першими на старт стали очільники підрозділів, аби власним прикладом показати своїм підлеглим бойову майстерність та зарядити їх командним азартом.

Військовослужбовці, а потім правоохоронці, та навпаки – в кожному з «раундів» переможці змінювалися, а тому передбачити лідера було складно. У фінальній «битві» за підсумковою сумою набраних балів перемогла дружба. І це недивно, адже рівень підготовки кожної команди був доволі високим, та й мета обох представників МВС одна – збереження життя кожного громадянина.

А після змагань на дітей чекав «урок безпеки». Спеціалісти з Нацгвардії наочно показали, як діють та чим небезпечні розтяжки, а також запустили димові шашки та сигнальні ракети.
Наприкінці зустрічі – підбиття підсумків та обмін враженнями.

Першими до силовиків звернулися зі словами вдячності педагоги, які й самі захопилися проведеним факультативом. Вони відзначили, що від емоцій складно дібрати слів та підкреслили, що подібні заняття дуже чітко демонструють те, з чим доводиться зтикатися у не зовсім мирному житті правоохоронцям.

- Ми щодня бачимо ваші спільні зусилля, бо нам спокійно та безпечно у районі. Проте сьогоднішній виїзд демонструє й зворотній бік «медалі», коли заради нашого сну ви ризикуєте своїм життям та змушені виконувати невластиві функції, - констатували представники навчальних закладів.

- За роки взаємодії ми, військовослужбовці та правоохоронці, відчуваємо себе єдиним організмом. Товариші поза службою та під час неї. Сьогоднішні змагання – це не визначення того, хто кращий, а така ж командна робота, як і щодня, - відзначив Олексій Фомін.

- Це наочний приклад того, що будь-якої миті за будь-яких обставин ми завжди одним щитом станемо на ваш захист, - додав Сергій Бичін.13:23 12.10.2019
Поліцейські розповіли школярам про сучасних захисників України
12:28 12.10.2019
До Дня захисника України. Слідчий Станіслав Осипець пройшов полон бойовиків та захищав людей у Мар’їнці
12:12 12.10.2019
Поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві подружжя у Мангушському районі
11:43 12.10.2019
Рівень підготовки поліцейських собак на Донеччині визнаний європейськими колегами
16:10 11.10.2019
Поліцейський попередив можливі трагічні події з дітьми, які в нічний час гуляли на вулиці
15:42 11.10.2019
На Донеччині 122 курсанти ДЮІ присягнули на вірність українському народу
14:31 11.10.2019
До Дня захисника України. «Боронити державу – це не тільки надавати відсіч ворогу, але й піклуватися про громадян», - Микола Кащук
14:17 11.10.2019
Поліцейські Маріуполя встановлюють обставини ДТП, у якій постраждав неповнолітній
13:02 11.10.2019
Віртуальний автомобіль за реальні гроші
11:41 11.10.2019
До уваги ЗМІ!