Безпека у прифронтових областях, гендерне насильство та його подолання - міжнародні організації та поліція об'єднують зусилля, аби допомогти людям (фото)

02.03.2017 в 08:17

Про це говорили у Києві на конференції у рамках аналізу результатів опитування мешканців Донецької, Луганської та Житомирської областей. Участь у заході взяло також керівництво Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління Нацполіції в Донецькій області.

Аби розуміти, який реальний рівень обізнаності, ставлення та сприйняття питань правосуддя та безпеки людей у трьох пілотних областях, представники ПРООН протягом осені 2016 року проводили опитування населення. Аналіз проводився в рамках проекту ПРООН «Верховенство пава та правосуддя для громад у постраждалих від конфлікту регіонах України».

У конференції взяли участь представники ПРООН та ООН Жінки, Європейського Союзу, посол Королівства Нідерланди в Україні, заступник Міністра внутрішніх справ України, представники Нацполіції, міської влади населених пунктів з областей, в яких проходило опитування, та інші.

Організатори наголосили, ця зустріч – не рекомендації, як діяти, а та точка, від якої потрібно відштовхуватися, роблячи усе можливо, аби кожний українець почував себе у безпеці.

У рамках дослідження у Донецькій, Луганській та Житомирській областях були опитані по 1300 респондентів різного віку, статі та освіти. Аналіз відповідей показав, що найголовніша проблема, яка сьогодні постає перед мешканцями Донеччини, – це безробіття та бідність. Серед переліку тих причин, чому люди відчувають себе у небезпеці, саме ці пункти. За ними йдуть корупція, алкоголізм, також відзначили забруднення навколишнього середовища, і тільки наприкінці цього списку – вибухонебезпечні предмети та обстріли.

На важливості довіри людей до поліції наголосила заступник міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва, яка відзначила, що у рамках реформи правоохоронної системи потрібно зробити так, аби всі зміни, навчання для поліцейських дійшли до кожної поліцейської дільниці у країні.

А посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер відзначив, що аби реформа мала результат, потрібно трансформувати поліцію з поліцейської сили у поліцейську службу. Тобто пріоритетом має бути безпека народу, бо це є основою європейських цінностей.

У рамках питання безпеки людини особлива увага на конференції була приділена гендерному насильству. Як на важливому факторі регулювання подібних конфліктів, посол наголосив на досвіді європейських країн, де допомогою людям займаються спеціальні інститути медіації, які потрібно розвивати і в Україні. Це дасть ефективний результат і дійсно допоможе людині, яка зіткнулася з гендерним насиллям.

Так, під час конференції було озвучено, що за результатами дослідження, 60% жінок у зв’язку з переміщення осіб стали єдиними здобувачами у сім’ї, разом з тим, 86% людей вважають, що домашнє насилля – це злочин. Було наголошено на необхідності ламати стереотипи, що насилля у сім’ї – це норма і розповідати про це поза родиною не потрібно.

Також під час конференції у рамках обговорення безпеки людей радник очільника поліції Донеччини Ольга Атаманова розповіла, що аби вивести рівень безпеки в Донецькій області на істотно новий рівень, начальником ГУНП в Донецькій області В’ячеславом Аброськіним був ініційований унікальний проект – впровадження Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC). Спеціально розроблене програмне забезпечення, встановлення «розумних» камер, запуск сучасного колл-центру поліції 102 – все це дозволило зробити величезний крок вперед в питанні безпеки людей, які третій рік живуть в умовах терористичної загрози.

Під час конференції було наголошено на необхідності створення спільних програм, де б разом діяли і міжнародні, і всеукраїнські, і регіональні організації, які б зробили все для того, щоб люди в Україні жили, не боячись за своє життя.18:09 10.04.2020
У Слов’янську поліцейські встановлюють обставини вибуху, внаслідок якого травмовано чоловіка
16:18 10.04.2020
Поліцейські ювенальної превенції Маріуполя врятували неповнолітню, яка намагалася покінчити життя самогубством
15:09 10.04.2020
В Авдіївці поліцейські розслідують обставини травмування дитини
14:19 10.04.2020
У жителя Слов'янська поліцейські вилучили дві гвинтівки
10:55 10.04.2020
Жителька Волновахи допомогла поліцейським повернути до родини 3-річного хлопчика
18:14 09.04.2020
Поліція Донеччини підтримала молодіжний проєкт «Рівність. Безпека. Право»
17:19 09.04.2020
Поліцейські затримали групу «чорних лісорубів», які завдали екосистемі шкоди на суму близько мільйона гривень
15:51 09.04.2020
Поліцейські Донеччини викрили шахрайську «схему» заволодіння соцвиплатами пенсіонерів з тимчасово окупованих територій України
15:37 09.04.2020
Від теорії до практики: Курсанти Донецького юридичного інституту МВС України відточують свої знання в підрозділах поліції
15:25 09.04.2020
Селидівські поліцейські попередили спробу передачі наркотиків до виправного закладу