База сімей кризових категорій та робота в школах – поліція створює систему дитячої безпеки

06.05.2017 в 15:47

Мало розкрити злочин і покарати злочинця, завдання поліція нині – запобігти найстрашнішому та врятувати життя дитини. Превентивні заходи, спрямовані на захист кожної окремої дитини, обговорив заступник глави Нацполіції В’ячеслав Аброськін на розширеній нараді з керівниками оперативно-слідчих і превентивних служб.


Генерал відзначив, що попри активну роботу з дітьми, яку поліція розгорнула з минулого року, трапляються випадки, коли батьки кидають напризволяще своїх дітей, прирікаючи на смерть, факти педофілії та самогубств.

Після зґвалтування дівчинки у Бахмутському районі, яку протягом року розбещував вітчим, очільник поліції Донеччини терміново зібрав керівників обласного главку, аби визначити основні напрямки роботи, які дозволять не тільки вчасно виявляти, але й попереджати випадки насильства та агресії відносно дітей.

13-річну дитину, яка страждала від насильства, виявили співробітники ювенальної превенції під час першого дня профілактичних заходів у школах, спрямованих саме на виявлення дітей, що перебувають у небезпеці.

З початку травня ретельну роботу в кожній школі було розпочато за розпорядженням В’ячеслава Аброськіна, адже щоб розпізнати, чи не є дитина в біді, потрібно знати, чим живе вона та її сім’я, які взаємовідносини вдома та у класі тощо.

Найчастіше, у 70%, загроза підстерігає дітей з неблагополучних родин - як від власних батьків, так і через скрутні життєві обставини. Але й інші діти не застраховані від небезпеки – через булінг у школі або вплив інтернет-спільнот.

За словами очільника поліції Донеччини, роботи соціальних служб, які компетентні в цій проблемі, наразі недостатньо.


- Це показала зима, коли в Слов'янську мама кинула дітей, пішла гуляти, і три дні діти голодні, один 4-річний, 8-річний, 7-річний в замороженому будинку, ніхто не звертав увагу, поки сусіди не прийшли. Тому ми вирішили розпочати таку системну роботу ювенальної превенції. До неї потрібно максимально залучати психологів, фахівців відповідних соцслужб, міжнародних експертів, які мають відстежувати все, що відбувається з дітьми, - зазначив В’ячеслав Аброськін.

Уся інформація про родини з дітьми, які потраплять у поле зору поліції, буде збиратися та аналізуватися.

- Необхідно створити систему контролю та мати базу всіх проблемних сімей, аби коли дитина телефонує – ми вже знали, яка ситуація в її родині, - підкреслив генерал.

Вперше в Україні за ініціативою заступника глави Нацполіції оператори колл-центру 102 пройшли навчання з професійного спілкування з дітьми від фахівців міжнародної громадської організації «Ла Страда» при сприянні Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ».


При цьому важливо, аби дитина довіряла поліцейському та розуміла, що він обов’язково допоможе в будь-якій ситуації. За результатами вивчення динаміки повідомлень, що надходять від неповнолітніх, за 4 місяці цього року по допомогу до поліції звернулося в 5 разів більше дітей (897), ніж за весь минулий рік (171). При цьому кожний сьомий дзвінок стосувався насильства у сімї. Це свідчить про те, що довіра підлітків до поліції збільшується.


В’ячеслав Аброськін також наголосив, що потрібно розвивати ще один напрямок роботи з дітьми – громадську організацію «Ліга майбутніх поліцейських».

Більше тисячі активних хлопців та дівчат, помічників правоохоронців, вже зараз допомагають своїм одноліткам впоратися зі складними ситуаціями, спілкуються з малечею у дитячих садках, інтернатах. Методика «рівний вчить рівного» стає дуже популярною, а поліція розглядає можливість створення молодіжного табору, який би поєднував відпочинок та отримання нових знань, які допоможуть зберегти дитячі життя та здоров’я у безпеці.

10:47 15.08.2020
Поліцейські Донеччини викрили угруповання збувальників метадону з місячним прибутком близько півтора мільйона гривень
17:29 14.08.2020
Оперативники Добропілля перекрили канал збуту особливо небезпечного наркотику
17:00 14.08.2020
Поліція Донеччини розпочала профілактичну акцію «Будь видимим на дорозі»
10:57 14.08.2020
Результат поліцейського проєкту «Рівність. Безпека. Право»: на Донеччині створено інформаційну платформу безпеки для дітей
10:45 14.08.2020
За місяць дізнавачі Донеччини спрямували до суду понад 300 кримінальних проваджень
10:20 14.08.2020
Увага конкурс!
09:52 14.08.2020
З початку року поліція Донеччини викрила 202 учасників незаконних збройних формувань
17:00 13.08.2020
В Маріуполі бійці роти поліції особливого призначення встановили закладника наркотиків (ВІДЕО)
16:07 13.08.2020
Жителька Вугледара здала поліцейським гранату
15:56 13.08.2020
На Донеччині поліція викрила учасників злочинного угруповання, які привласнили на пасажирських перевезеннях майже 1,7 мільйона гривень