Арсен Аваков: «Злодіям в законі» треба забути про свою діяльність або їхати в іншу країну, бо в Україні інші пріоритети

13.06.2020 в 11:31

Координаційна нарада відбулася за участі заступника керівника Офісу Президента України Сергія Трофімова, віце-прем’єр-міністра - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, генерального прокурора Ірини Венедіктової та голови Служби безпеки України Івана Баканова. Під час заходу представили нового голову Запорізької ОДА Віталія Боговіна.


Очільник МВС наголосив, що сьогодні керівники правоохоронних органів зібралися разом, щоб побороти організовану злочинність, яка «згуртувала» людей і спробувала перетворити Запорізьку область в центр криміногенних подій в Україні, як це показує статистика.

«Ми домовилися про системний наступ на організовану злочинність. Сьогодні професійно розібрали багато ситуацій і конкретних схем. Наша філософія – «віджимати» організовану злочинність і злочинні манери з повсякденного життя запорізьких громадян. Повинно бути безпечно, зрозуміло і конкретно», - сказав Арсен Аваков.

Арсен Аваков розповів, що мова йде про 6 організованих злочинних угруповань, які функціонують у Запорізькій області. І ще одне угруповання з Дніпропетровської області, яке впливає на деякі події у цьому регіоні. Для прикладу, «злодії в законі» в Україні контролюють 80% викрадень транспортних засобів і 60% квартирних крадіжок.

«За планом, який ми затвердили кілька тижнів тому, сьогодні ми заслухали перші результати. Навмисно не називаю вам прізвища. Є кримінальні провадження, конкретні затримання, розслідування триває. Нам важливо, щоб область була безпечною! Ключові показники будуть змінюватися - ось це головне», - сказав він.

Також міністр внутрішніх справ зазначив, що ключовим для області є промисловий розвиток і забезпечення якості життя жителів області.

«Промисловий розвиток: є багато питань і завдань. Перш за все, це розвиток ключових запорізьких підприємств, забезпечення їх замовленням, інноваціями та робочими місцями. Нам є над чим працювати, у тому числі й незавершені проєкти. Наприклад, це великий контракт із авіакомпанією «Мотор Січ» по обслуговуванню літальних апаратів, а саме – ремонту двигунів і поставки комплектуючих. Сподіваюся, скоро він буде завершений. У Державній прикордонній службі України є 2 гвинтокрили. Теж саме стосується металургійних підприємств і підприємств аграрного сектору, де необхідні інновації», - сказав Арсен Аваков.

Очільник МВС зазначив, що якість життя – це, в тому числі, безпека кожного, безпека бізнесу.

«І тут є проблема - бандити «вписують» себе в порядок життя, як даність. Але так не буде! Ми сьогодні в Запорізькій області маємо викорінити бандитизм. А «злодіям в законі» треба забути про свою діяльність, або їхати в іншу країну, бо в нашій країні інші пріоритети. Я розраховую, що потенціал, який є, буде реалізований», - наголосив міністр.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила законопроект № 2513, який встановлює відповідальність за злочини вчинені злочинною спільнотою. 17:57 12.08.2020
Поліція Донеччини співпрацює з Консультативною місією ЄС при підготовці до забезпечення чесних виборів
16:48 12.08.2020
На Донеччині поліцейські та прикордонники ліквідували наркоплантацію
14:34 12.08.2020
Оперативники Маріуполя затримали підозрюваного у побитті місцевого мешканця
13:01 12.08.2020
Поліція Бахмута розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх
12:24 12.08.2020
В Бахмуті поліцейські врятували чотирьох малолітніх дітей, мати яких забула про свої батьківські обов’язки
11:39 12.08.2020
Поліцейські Донеччини презентують соціальний ролик з протидії поширенню наркотиків (ВІДЕО)
17:09 11.08.2020
На Донеччині суд заарештував членів злочинної групи за розбійний напад на підприємця
16:26 11.08.2020
В Маріуполі спецпризначенці викрили наркоторгівця (ВІДЕО)
11:56 11.08.2020
Слідчі Донеччини спрямували на розгляд суду кримінальні провадження відносно чотирьох зловмисників, які викрали та катували ветерана АТО
10:21 11.08.2020
Домушники, кишенькові злодії, зломщики авто: як поліція Донеччини протидіє майновим злочинам