Арсен Аваков: МВС України жорстко і безкомпромісно реагує на звернення про порушення під час виборчого процессу (ФОТО)

19.01.2019 в 12:00

На даний час до МВС України та  Національної поліції України надійшло 91 повідомлення від громадян та громадських організацій щодо порушень виборчого законодавства. За наслідками їхнього розгляду вже складено 30 адміністративних протоколів та зареєстровано два кримінальних провадження за ст.296 «Хуліганство». Ще 51 повідомлення перевіряється. Про це сьогодні, 19 січня, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.


За словами очільника МВС України, порушення зафіксовані в Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Київській областях та місті Києві на користь низки зареєстрованих кандидатів у Президенти України.

«Прошу кандидатів та керівників виборчих штабів уважно поставитися до інформації про виявлені порушення – усунути їх та ввести агітаційні процеси у законне русло. Навіть якщо це стосується незначних. З маленьких порушень формуються системні помилки. З самого початку кампанії МВС не буде поблажливим. Цього від нас потребує буква закону. Для уточнення інформації можна зв'язатися із Департаментом оперативної підтримки Національної поліції. Превенція порушень також наша функція, ми будемо вдячні за співпрацю», - повідомив Арсен Аваков.

Він додав, що Національна поліція буде максимально відкрита для публічного доступу у рамках чинного законодавства.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що щодо порушень, передбачених ст. 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) – оформлено 29 адміністративних протоколів, а щодо порушень, передбачених ст. 212-14 КУпАП (Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) – оформлено 1 адміністративний протокол.

Окрім цього, за двома епізодами розпочато кримінальне провадження за ст. 296 «Хуліганство» Кримінального кодексу України, щодо 51-го матеріалу проводиться перевірка, а інформація по восьми зверненням  не підтвердилася.

«Допускаю, що у низці випадків, порушення не були навмисними і зареєстровані кандидати не мали до них відношення і не надали їм вагомого значення, або не знали про дії своїх штабів.  Але це не звільняє від відповідальності кандидатів», - зазначив Арсен Аваков.

МВС України отримало численні звернення, які зараз перевіряються поліцією і НАЗК, про розміщення агітаційних матеріалів на білбордах і роздачі друкованої продукції, оплачених не з рахунків виборчого фонду зареєстрованого кандидата.

«Підкреслю: вся передвиборна агітація кандидата повинна бути оплачена зі спеціального рахунку виборчого фонду та мати чітку інформацію про тираж, фірму-виробника та прізвища відповідальних за випуск осіб. Якщо ці умови порушені - така агітаційна продукція повинна бути прибрана, а порушники покарані відповідно до закону», - сказав Арсен Аваков.

Очільник МВС повідомив, що у відомстві створена спеціальна робоча група для моніторингу законності виборчого процесу та роботи зі зверненнями громадян та громадських організацій, а також із повідомленнями у ЗМІ та соціальних мережах. До неї увійшли працівники МВС, а також радники міністра внутрішніх справ Іван Стойко, Володимир Філенко, Іван Варченко та Михайло Апостол.

«Перші дні виборчої кампанії вже показали: створена у МВС разом із ЦВК та громадянським суспільством система недопущення порушень під час виборчого процесу почала працювати. Принцип, який ми маємо на меті реалізувати у рамках цієї системи: Ви звертаєтесь – ми перевіряємо. Є порушення – є реакція правоохоронців та ЦВК. Додатково у НПУ працюватиме власний моніторинг виборчого процесу, яким займається Департамент оперативної підтримки», - сказав Арсен Аваков, додавши, що вдячний громадянській мережі ОПОРА, яка традиційно з самого початку долучилася до роботи та активно співпрацює з МВС та ЦВК.

Для всіх, хто хоче поінформувати про імовірні факти порушення виборчого процесу, повідомляємо контакти  робочої групи:

Телефон: 044-254-97-56 (з 8-00 до 20-00, с 1 по 31 березня – цілодобово)

Адреса: redactor@police.gov.ua

Кожне Ваше звернення буде перевірено!

16:42 08.08.2020
Поліцейські розкрили вбивство мешканця Новотроїцького
15:39 08.08.2020
Поліцейські Селидового протягом декількох годин затримали вбивцю 93-річної жінки
11:27 08.08.2020
Слідчі поліції Донеччини спрямували до суду обвинувальний акт відносно організатора замовного вбивства родини
12:26 07.08.2020
Увага! У кількох регіонах держави вводиться тимчасове обмеження руху великогабаритного транспорту
11:08 07.08.2020
Покровські поліцейські розшукали неповнолітнього втікача, який «подорожував» на велосипеді
10:51 07.08.2020
Слідчий з Донеччини Олексій Черепанов подолав дистанцію в 100 км
10:42 07.08.2020
Музей поліції Донеччини поповнився новими реліквіями та просвітницькою літературою
10:05 07.08.2020
Проєкт «Рівність. Безпека. Право» в дії: поліцейські Донеччини провели семінари зі школярами в Маріуполі та Гранітному
16:38 06.08.2020
КОРД відпрацював тактику дій при затриманні злочинців, які використовують авто (ВІДЕО)
15:38 06.08.2020
У Лебединському дільничні викрили місцевого наркоаграрія